Sponzorováno

Umíte se správně odlíčit? Jak na to? 4.75/5 (12)

Správné odlíčení pleti je extra důležité...

Správné odlíčení pleti je extra důležité…

Toužíte vypadat dokonale a za tím účelem používáte různá líčidla? Pokud ano, nezapomínejte na fakt, že důležité je nejenom správné líčení, ale je třeba myslet také na správné odlíčení. Jak na něj? To vám poradíme. Nejprve si musíme uvést, proč je odlíčení tak důležité. Zde je třeba říci, že během celého dne se mohou na pleti usazovat četné nečistoty. Jde třeba o:

 • Prach
 • Odumřelé kožní buňky
 • Pot a mastnota

Toto všechno vytváří neprostupnou vrstvu na vaší pleti, která způsobuje to, že takto pleť nemůže dýchat. Stejně tak se v daných vrstvách mohou množit i bakterie. A toto všechno jsou logicky důvody, aby bylo odlíčení provedeno kvalitně a co nejlépe. A jak na to? Podívejte se s námi.

Začněte v oblasti očí

Při odlíčení je rozhodně důležité postupovat popořadě. Tou první oblastí, kterou je dobré začít, jsou rozhodně oči. Zde doporučujeme nejenom kvalitní odličovací tampony, ale i speciální odličovače, které jsou právě pro tyto oblasti vašeho těla určené. Tím důvodem je především to, že dokážou efektivně odlíčit a zároveň nabídnou šetrnost pro vaše oči.

Máme-li se podívat i na správné postupy, je určitě třeba začínat vždy u vnějšího koutku vašeho oka a následně končit u vnitřního koutku vašeho oka. Jakmile jste odlíčená takto, můžete začít i s odstraněním případné řasenky. I zde je dobré dbát na doporučený postup. A to takový, že nejprve začnete v horní oblasti oka a poté postupujete směrem dolů. Tím by mělo být odlíčení očí z větší části hotové. Pokud ještě nějaká líčidla zůstávají, je ideální použít klasickou vatovou tyčinku a lokálně je odstranit.

Pokračujte u vašich úst

Oblast očí je již odlíčená? Pokud ano, můžete se vydat druhou cestou. A tou cestou je oblast vašich rtů. Zde se může nacházet nejenom klasická rtěnka, ale i lesk, nebo jiný přípravek na rty určené. Tuto fázi odlíčení rozhodně nepodceňujte, jelikož často nemusí být zbytky líčidel vidět, ale přece zde jsou. I v této fázi si určitě pomozte vhodnými kosmetickými přípravky.

Jaké konkrétně máme na mysli? Je to odličovací mléko, které stejně jako v předchozím případě naneste na odličovací tampon. U úst postupujte tak, že nejprve začněte v oblasti koutku vašich úst a poté pokrčujte do oblasti jejich středu. Je dobré dbát hlavně na pomalejší a důkladnější postup, jelikož jak jsme zmínili, zbytky líčení nemusí být vždy viditelné a přece na daném místě jsou.

Sponzorováno

Odlíčení zakončete na tvářích

Jakmile máte odlíčená také svá ústa, můžete postupovat také dále. A to do oblasti vašich tváří. Samozřejmě tento postup je nutné aplikovat v případě, kdy požíváte nejenom klasický krycí make up, ale kdy používáte například také jenom korektor na eliminaci drobných nevzhledných problémů. I zde doporučíme použít to, co na oblast vašich úst. A to kombinaci odličovacích tamponů a odličovacího mléka. To na tampony naneste a následně postupujte po oblasti vašich tváří, a to zcela přirozeně krouživými pohyby. Díky tomu také jednoduše odstraníte veškeré zbytky líčidel, které zde mohly zůstat.

Čím odlíčení zakončit?

Vaše pleť by již měla být zcela zbavena všech zkrašlovacích prostředků. Tím ale samotná péče nekončí, jelikož zapomenout nesmíte ani na finální práci. Vždy pamatujte na to, že vaše pleť za všech okolností potřebuje hlavně:

 • Dokonalou čistotu
 • Dostatek hydratace
 • Správnou výživu

Ve finální fázi tedy doporučujeme pleť dobře opláchnout čistou vodou. Jakmile je hotovo, nechte ji přirozeně oschnout a poté naneste kvalitní denní, popřípadě kvalitní noční krém. Ten zaručí, že na následujících několik hodin dostane vaše pleť přesně to, co dostat má. A to z hlediska hydratace a správné výživy, což je kombinace, která pomůže s tím, abyste vypadala dokonale mladá a přitažlivá.

TIP: Přečtěte si možnosti netradiční péče o pleť

TOP 8 rad – při odličování dodržujte tyto zásady

A ještě několik důležitých rad nakonec:

 1. K čištění pleti nikdy nepoužívejte vodu
 2. Pleť odličujeme každé ráno a večer a to bez ohledu na to, zda používáme makeup
 3. Odličovací přípravky volte vždy podle typu vaší pleti
 4. Ráno se vám zdá pokožka čistá? Omyl. V průběhu noci pokožka vylučuje nečistoty.
 5. K čištění pleti používejte vatové tampony.
 6. Pokožku čistíme vždy od středu směrem ven. Následně ze stran tváře směrem dolů.
 7. Na pleť moc netlačte.
 8. Krk a dekolt si zaslouží stejnou péči, jako pokožka na obličeji. Na to nezapomínejte.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Jak správně odličovat a čistit svou pleť!

VIDEO: TOP 4 tipy na rychlé odlíčení

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva