Kosmetická akupunktura – může vám obličejová akupunktura opravdu přinést mladší vzhled? 4.75/5 (4)

Sponzorováno

Jaké účinky může mít obličejová akupunktura?

Jaké účinky může mít obličejová akupunktura?

Akupunktura existuje už celá staletí. Je součástí tradiční čínské medicíny a může pomáhat při léčbě bolestí těla, bolestí hlavy nebo dokonce při nevolnosti. Mohou vás však překvapit i méně známé výhody plynoucí z akupunktury – zejména pokud se rozhodnete nechat svého akupunkturistu použít akupunkturu na vašem obličeji.

Akupunktura obličeje je údajně bezpečnější alternativou k operaci nebo Botoxu.

Toto kosmetické ošetření je jakýmsi rozšířením tradiční akupunktury. Říká se, že přirozeně pomáhá pokožce vypadat mladší, hladší a i zdravější. A na rozdíl od injekčních postupů se akupunktura obličeje týká nejen příznaků stárnutí, ale také celkového zdraví kůže. A to je fajn ne? Jednoduše pracuje na optimalizaci vašeho zdraví a zároveň zlepšuje vzhled vaší pokožky.

Co říká věda o obličejové akupunktuře?

Po pravidelném akupunkturním ošetření celého těla se akupunkturista z pravidla přesune k obličejové části léčby. Obecně se nedoporučuje ošetření pouze obličejové ošetření akupunkturou. Proč? Kdybyste aplikovali do obličeje velké množství jehel a ne celé tělo, mělo by to za následek přetížení energie v obličeji. Klient pak může pociťovat otupělost, bolesti hlavy a nepohodlí. Když však akupunkturista začne s tělem, pak můžete zažít plný tok energie, který pomáhá podporovat akupunkturu obličeje.

Akupunkturista aplikuje do oblasti obličeje asi 40 až 70 malých a jehel (bezbolestně). Když jehly propíchnou kůži, vytvoří v rámci svého účinku malé ranky, které se nazývají pozitivní mikrotraumata. Když vaše tělo tyto rány zaznamená, přejde do režimu regenerace.

Na stejném principu vlastně funguje i služba mikrojehličkování (microneedling). Při mikrojehličkování se také aplikují stovky mini píchnutí. Mikrojehličkování je velmi efektivní neablativní metoda omlazení pleti a léčbě kosmetických problémů.

Tyto vpichy stimulují váš lymfatický a oběhový systém, které společně dodávají živiny a kyslík do vašich kožních buněk a vyživují pokožku zevnitř. To pomáhá vyrovnat vaši pleť a zvýšit záři vaší pokožky. Pozitivní mikrotraumata také stimulují produkci kolagenu. To pomáhá zlepšit pružnost pokožky a minimalizovat jemné linky i vrásky.

Kolik to bude stát?

Průměrné náklady na ošetření obličeje se mohou pohybovat v rozmezí od asi 1 tisíce korun do desítek tisíc korun. Samozřejmě to záleží na studiu a na tom, zda vám bude poskytnuta péče o obličej plus k tomu celé tělo nebo to bude pouze obličej. Ale jak jsme již ve článku uvedli, tak je lepší celotělová akupunktura.

Akupunktura obličeje není jen bezpečnější možnost, ale také dostupnější než operace.

Účinky a výsledky obličejové akupunktury

Hlavním výsledkem bývá jasná a rozzářená pleť. Je to, jako by si pokožka prošla dlouhým, hlubokým a příjemným odpočinkem. Čerstvá krev a kyslík zaplavují obličej a opravdu ho takto krásně oživují.

Sponzorováno

Ale na rozdíl od Botoxu není akupunktura obličeje žádným rychlým řešením. „Rád brzdím velká očekávání klientů,“ vysvětluje akupunkturista. A doplňuje: „Ošetření se zaměřuje na vytváření dlouhodobých změn ve zdraví kůže a těla, nikoli na krátkodobé rychlé opravy.“ Tím se rozumí lepší stimulace kolagenu, zesvětlený tón pleti, snížené napětí v oblasti čelisti a celkově jemnější vzhled. A dále jde také o sníženou úzkost a napětí.

Jedna studie zjistila, že většina lidí zaznamenala zlepšení po pouhých pěti relacích kosmetické akupunktury. Ale obecně se doporučuje cca 10 ošetření jednou nebo dvakrát týdně – pak uvidíte optimální výsledky. Poté vstoupit do takzvané „udržovací fáze“, kdy se ošetření provádí každé čtyři až osm týdnů.

Kosmetická akupunktura je skvělá, poskytuje tělu čas na odpočinek a obnovu.

Při jakékoliv metodě léčby je vždycky možné mít nějaký vedlejší účinek

Nejběžnějším vedlejším účinkem u akupunktury obličeje – nebo při jakékoli akupunktuře – jsou modřiny. Stává se to pouze asi u 20 procent případů. Modřiny by se měly uzdravit do jednoho týdne. Aby se předešlo vzniku modřin a místo toho bylo dosaženo nejlepších výsledků, měla by být osoba, která je léčena, v dobrém zdravotním stavu, aby byla zajištěna maximální hojivost. Proto by lidé s poruchami krvácení nebo nekontrolovaným diabetem 2. typu neměli tuto léčbu vyhledávat. Není pro ně vhodná.

Funguje kosmetická akupunktura?

Výzkum se v tomto ohledu jeví jako slibný, ale jak ukazuje studie v časopise The Journal of Acupuncture, nebyl proveden dostatečný výzkum, aby bylo možné plně vyvodit přínosy pro zdraví a pro pleť na obličeji. Pokud však již přemýšlíte o akupunktuře jako o řešení bolesti, nemocí nebo třeba vaší alergie, nemusí být na škodu požádat o to, zda by vám mohl akupunkturista aplikovat akupunkturu i na obličej. Lidé si kosmetickou akupunkturu velmi chválí.

Pohled tradiční čínské medicíny

V tradiční čínské medicíně (TCM) existuje přesvědčení, že v těle jsou meridiány neboli energetické kanály, kterými proudí životní energie neboli Qi (či). Proudí v orgánech a končetinách a provádí každodenní operace těla. V TCM se obecně věří, že komplikace v tomto toku energie způsobují nemoci nebo bolesti. Na druhé straně je zde myšlenka, že vložení tenkých jehel do různých bodů na těchto meridiánech, přivede rovnováhu v toku energie v těle. Tedy akupunktura z pohledu TCM optimalizuje tok energie v těle. Přemýšlejte o tom jako o funkci „obnovení do továrního nastavení“ ve vašem telefonu, ale aplikovanou na vaše tělo nebo obličej.

A pár slov o kosmetické akupunktuře na závěr

I když neexistuje žádný důkaz, že kosmetická akupunktura může přímo zlepšit vaši pleť, je možné, že i to, že prostě podstoupíte akupunkturu může pomoci zvládnout stres a zlepšit vaše celkové zdraví. A zlepší se tím pádem i vaše pleť.

Sponzorováno

Pokud uvažujete o použití kosmetické akupunktury, nejprve se poraďte s lékařem.

Co si ještě o akupunktuře přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva