Léčení alergií pomocí alternativní medicíny 4.6/5 (10)

Jak na alergii alternativním způsobem?

Jak na alergii alternativním způsobem?

Alergie je nepřiměřená obranná reakce imunitního systému našeho organizmu na látky z okolního prostředí. Látky, které u citlivého jedince vyvolávají tyto přehnané obranné reakce, nazýváme alergeny. Jsou to často látky, které zdravému člověku neškodí. Při alergické reakci organizmus reaguje vyplavením zvýšeného množství histaminu, který je pak zodpovědný za alergické příznaky. Počet alergiků neustále roste. Nejméně 25% populace ve vyspělých zemích je alergických na nějakou látku – a tento počet trvale stoupá! Nové výzkumy ukazují, že u dětí je podíl alergiků ještě větší.

Alergie a dědičnost

U dítěte, jehož jeden rodič trpí alergií, je riziko vzniku alergického onemocnění 30%. Pokud jsou alergici oba rodiče, riziko se zvyšuje dvakrát. Pochopitelně známe případy, kdy dědičný základ „přeskočí“ jednu generaci. Alergie navíc může propuknout kdykoli v průběhu života.

Léčba alergie

Léky podávané při alergii dělíme do dvou skupin. První skupina jsou preventivní (protizánětlivé) léky. Ty při pravidelném a dlouhodobém užívání výrazně oslabují klinické projevy alergie, či dokonce zabraňují jejich vzniku. Druhá skupina jsou tzv. léky na ulevení, které jsou určeny k odstranění akutních alergických potíží, jako jsou astmatický záchvat či akutní projev alergické rýmy. Když nepomohou ani léky nastupuje hyposenzibilizace – léčba vakcínami. Formou injekcí či kapek je pacientovi podáváno postupně se zvyšující množství upraveného alergenu. Jedná se o dlouhodobou léčbu, jejíž účinnost je za ideálních podmínek, mezi které patří v neposlední řadě spolupráce pacienta, kolem 80%.

Kde se nejvíce alergie projevují

Jsou to hlavně dýchací orgány a kůže. Pokud si pozveme na pomoc čínskou medicínu, zjistíme, že všechny tyto orgány souvisí s okruhem plíce – tlusté střevo. Zde dostáváme třetí souvislost alergií, a tou je zažívací systém. Pokud ho dlouhodobě bombardujeme škodlivinami z naší stravy a nedokáže se dostatečně pročišťovat, projeví se to buď problémy s dýchacím ústrojím (což je jiného rýma a kašel jako snaha dostat škodliviny z těla), nebo různými vyrážkami a ekzémy. Proto by bylo účinnější, než zkoušet různé masti proti ekzémům, upravit svou stravu. Pokud půjdeme ještě hlouběji k jádru problému, dostaneme se do světa našich emocí.

Emoce se projeví v určité části těla

Mrzutost (odpor) se projeví v horní části hrudníku (dýchací ústrojí) a v dolní části břišní dutiny (tlusté střevo). A co jiného je vlastně alergická reakce, než odpor a v konečném důsledku skrytá forma agrese. Můžete namítnout, že mnoho lidí, kteří trpí alergiemi, nejsou vůbec agresivní. Jde však právě o potlačenou agresi, která se projevuje na fyzické úrovni. A protože jsme tuto agresivitu vytlačili ze svého vědomí, začíná se projevovat nepřiměřenou reakcí těla na některé běžné součásti našeho prostředí.

TIP: Autopatie využívá sílu slin a dechu

Alternativní možnosti léčby alergií

Klasická medicína udržuje imunitní systém v rámci alergií, aby nereagoval nadměrně, čili potlačuje symptomy. Při vývoji onemocnění obecně strava hraje velkou roli. My lidé jsme všežravci, ale máme 32 zubů a pouze 4 jsou „masožravé“. Jednou z možností léčby je homeopatie. Alergie je chronické onemocnění, při kterém je zapotřebí individuální přístup homeopata k pacientovi. Na začátku alternativní léčby pacienti užívají léky i od lékařů-specialistů, po určitém čase, pokud již problém nemají, samotný specialista klasické léky vysadí. Pacienta pomáhá dostat do rovnováhy i Biorezonanční přístroj, který pracuje na bázi elektromagnetického působení. Dobré výsledky dosahuje i akupunktura.

Upravte alergikům stravu

V první řadě se doporučuje jíst více zeleniny a ovoce. Příkladně sezónní biopotraviny, pokud možno z našeho klimatického pásma i kontinentu. „Umělé“ jahody nebo citrusy v zimě raději nahraďte zelím a jablky. Sladkosti pryč! Zvláště u dětí přibývají potravinové alergie, které jsou většinou reakcí na některá agresivní éčka. Opatrně s bílou moukou! Její nadměrná konzumace způsobuje překyselení organismu, zahlenění, zácpu a snížení imunity. Odtud je už jen krok ke vzniku alergií. Další rizikové potraviny – kravské mléko, sója, bílý cukr, celer, kopírovací jídla s glutamátem sodným, ale například i šumivé vitamíny aromatizován umělými sladidly.

TIP: Jaké známe alternativní léčebné terapie?

Co pomůže:

A jak může vzniknout alergie u dospělého člověka?

Osoba s alergickou dispozicí dostane virózu s rýmou, současně kvete v blízkosti bříza. Z důvodu silného zatížení organismu infekcí a zánětem nosní sliznice vznikne senná rýma nejdříve na břízu. Imunitní systém si pamatuje všechno, s čím se setkal. V budoucnosti, když se setká se stejnou látkou, zareaguje mnohem prudší reakcí a je velmi pravděpodobné, že se přidají i další alergeny.

Alergii nepodceňujme

Alergii není dobré podceňovat, protože alergická reakce poškozuje organismus. Nejde „jen“ o kýchání, či „jen“ o svědění kůže. Alergický člověk má skoro stále velmi mírný zánět. Nemusí o tom ani vědět, ale jeho organismus je stále připraven reagovat zhoršením zánětu, je zatěžován a poškozován důsledky. Proto je třeba alergii léčit, i v době, kdy alergik nemá žádné příznaky. Bez léčby alergik může reagovat častými záněty – alergickými i nealergickými. Neléčený alergik tedy může být často nemocný a neví se přesně proč. Příčinou může být právě nerozpoznaná alergie.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Alergie a jejich alternativní léčba

VIDEO: U lékaře – Alergie

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva