Sponzorováno

Pau d’Arco – unikátní terapeutický bylinný čaj 4.88/5 (8)

Pau d'Arco - unikátní terapeutický bylinný čajCo je Pau d’Arco? Je to unikátní terapeutický bylinný čaj vyrobený z vnitřní kůry jihoamerického stromu Lapačo nazývaného také Taheebo (latinsky Tabebuia impetiginosa) z amazonského deštného pralesa. Nazývá se taktéž „čaj Inků“. Jeho nádherné květy okouzlují své okolí omamnou vůní. Pau d’Arco je vhodný doplněk pro silnější imunitní systém, zvláště pokud je imunita oslabena kvůli rakovině, chronickému únavovému syndromu, fibromyalgií, viry jako je HIV, užívání steroidů nebo z užívání antibiotik.

Sloučeniny v Pau D’Arco bojují proti příčinám mnoha chorob a onemocnění včetně artritidy, dětské obrně, cukrovky, chřipky, rakovině, parazitům, horečce, onemocnění jater a revmatickým poruchám.

Pau d’Arco forma

Pau d’Arco jako vnitřní kůra stromu může být podána do čaje, kapsle, tinktura, prášek, extrakt. Čaj je nejpoužívanější formou léčivého Pau d’Arco a lze jej nalézt ve většině obchodů pro zdraví a wellness.

Pau d’Arco a jeho účinky

Pau d’Arco (neboli Lapacho) je používáno v lidovém lékařství jihoamerických indiánů pro své antivirové, antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Lapacho je také známé pod názvy Paudarco, Taheebo, Mate Ipes, Ipe, Pau d’Arco, Tabebuia avellanedae, Ipe Roxo, Queshua nebo Strom života, kvůli jeho užasným léčivým vlastostem.

Sponzorováno

Čaj připravený z Lapača neobsahuje kofein a je bohatý na mnoho užitečných přírodních vitamínů a minerálů, jako je železo, vápník, hořčík, mangan, jód, bór, baryum a mnoho dalších. Čaj Pau d’Arco je znám jako účinné přírodní antibiotikum a skvělý bylinný prostředek pro prevenci rakoviny.

Pravidelná konzumace čaje Pau d’Arco posiluje lidský imunitní systém a dokáže zlepšit kvalitu kostní dřeně. Také snižuje riziko diabetes, různých infekcí močových cest, artritidy i zažívacích problémů. Tento skvělý přírodní lék pomáhá léčit nemoci jako je nachlazení, chřipka, horečky a další příznaky respiračních potíží, podráždění kůže a popáleniny, lupénka, úplavice, osteomyelitida, Parkinsonova nemoc, lupus, vaginální kvasinková infekce, stejně jako mnoho dalších infekčních onemocnění. Uvádí se, že čaj Lapačo se užívá také pro zmírnění stavu pacientů trpících HIV.

Dávkování

Podle paudarco.org byste měli vypít až 1 litr denně po dobu až šesti týdnů.

Kontraindikace

Pau d’Arco může zvýšit účinek léků na ředění krve, což může způsobovat nadměrné krvácení z ran. Pau d’Arco také může ovlivňovat některé jiné léky, doplňky nebo byliny, takže byste se měli promluvit se svým lékařem dříve, než ho začnete užívat.

VIDEO: Benefity Pau d’Arco (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva