Sponzorováno

Šest kombinací potravin, které dokáží zázraky 4.85/5 (13)

Šest kombinací potravin, které dokáží zázrakySprávně zkombinované potraviny dokáží ve vašem těle udělat mnohem víc pro vaše zdraví, než když je konzumujete samostatně. Látky obsažené v nich se totiž navzájem ovlivňují. Zkuste proto živiny využít co nejlépe a inspirujte se několika mimořádně zdravými a zároveň chutnými kombinacemi jídel.

1. Steak a rozmarýn

Rozmarýn významně přispívá k eliminaci karcinogenních látek ✅, které vznikají při tepelné úpravě masa nad 160 stupňů. Takovýmto způsobem si tedy zajistíte mnohem zdravější pokrm. Na hovězí steak vyzkoušejte marinádu z rozmarýnu, olivového oleje, soli a citrónové šťávy.

2. Červené víno ​​s mandlemi

Antioxidant resveratrol ve víně a velká dávka vitaminu E v mandlích jsou skvělými pomocníky pro cévy a pro srdce.

3. Ryba s brokolicí

Tato nízkokalorická kombinace plná živin díky svému složení dokáže bojovat s rakovinou. Mnohé ryby, jako například losos nebo makrela, obsahují hodně selenu. V kombinaci s brokolicí, která je bohatým zdrojem sulforafanu, jsou tyto látky mnohonásobně účinnější, než když je konzumujete samostatně.

Sponzorováno

4. Zelený čaj s citrónem

Tato chutná kombinace ✅, díky které se vám bude snadněji dodržovat pitný režim, je zároveň prevencí proti rakovině a pomáhá při hubnutí. Vitamín C obsažený v citrónu zabezpečuje lepší vstřebávání zdraví prospěšných katechinů v zeleném čaji.

5. Vepřové maso s kysaným zelím

Zelenina (vhodné jsou např. fazolové lusky, brokolice či špenát), především ta kvašená, pomůže při trávení bílkovin obsažených v mase a také s nadýmáním, pálením žáhy či bolestmi břicha. Kysané zelí zároveň podpoří tvorbu probiotických bakterií, které nabudí váš imunitní systém.

6. Kurkuma s pepřem

Tato silná kombinace porazí záněty v těle ✅, útočí na vysoký cholesterol a je prospěšná pro játra. Pepř zároveň tělu pomáhá vstřebat kurkumin, který vědci spojují s prevencí rakoviny či diabetu.

VIDEO: Funkční potraviny pro zdraví

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva