10 dietních potravin, které dietní určitě nejsou (ale myslíte si to o nich)! 4.79/5 (14)

Sponzorováno

Energetické a proteinové tyčinky? Pozor na jejich složení.

Energetické a proteinové tyčinky? Pozor na jejich složení.

Tváří se sice dietně, ale ve výsledku dietní rozhodně nejsou. Ano, mluvíme o potravinách, které běžně konzumujete, protože si myslíte, že pomáhají s hubnutí. Přitom opak je ve skutečnosti pravdou. O jaké potraviny jde? Existují minimálně čtyři.

Cvičíte 4x týdně, vyvarovali jste se tučnému a sladkému jídlu, ale i přesto se vám nedostavuje úspěch? Myslíte si, že dodržujete dietní jídelníček? Potom jste na omylu, protože chybou je skladba potravin. Asi máte v jídelníčku pochoutky, které se zdánlivě zdají dietními, ale přitom zabraňují hubnutí.

1. Sportovní nápoje

Pokud pravidelně vykonáváte fyzickou aktivitu, musíte dodržovat pitný režim. Hodinové fyzické aktivity však nevyžadují pití iontových nápojů, jak si spousta lidí myslí. Iontové nápoje obsahují jednoduché cukry a doporučují se spíše u vytrvalostních aktivit, kdy dodají tělu ztracené minerály a látky zabraňující křečím svalů. A iontové nápoje pijte pouze během sportovních aktivit, nikoliv během dne místo vody.

2. Sušený banán

Další potravinou na řadě, o které si spousta lidí myslí, že je to dietní strava, jsou sušené banány. Možná vám přijdou jako zdravá sladkost, ale tyto banány bývají většinou smaženy na palmovém oleji a dochuceny cukrem. Věděli jste o tom, že sto gramů takových banánů obsahuje až dvacet gramů tuku? A už tato informace vás přesvědčí o tom, že sušený banán mezi dietní jídla rozhodně nepatří.

3. Velké latté

Zapomeňte na velké latté, i když si ho dáte bez cukru. Raději si dejte černou kávu či presso, protože tyto kávové nápoje obsahují menší množství mléka.

4. Zálivky na zeleninu

Každý dietní plán zahrnuje velké množství zeleniny. Dietní recepty obsahují zeleninu a není se čemu divit. Zelenina napomáhá v hubnutí a její výhodou je, že můžete konzumovat téměř jakékoliv množství. Ale zde pozor na zálivky. Možná se vám zdá, že vám zálivka nemůže uškodit, jste však na omylu. Tučný majonézový dresink a obalované kousky smažených nugetek – to jsou hlavní zabijáci diet. Raději vyměňte tyto tučné zálivky za balsamicový ocet, olivový olej či jogurtovo-bylinkovou zálivku.

5. Energetická tyčinka

Téměř každá energetická a bílkovinná tyčinka se může chlubit vznešeným zdravotním tvrzením, ale mnohokrát má takové výživové profily, které jsou více podobné zákuskům než zdravé potravině. Doslova. Některé tyčinky mají tolik cukru jako klasické bonbóny. To neznamená, že byste je měli hned všechny vyhodit, ale věnujte zvláštní pozornost jejich složení – dívejte se speciálně na množství cukru, kalorií a dalších nezvyklých přísad.

Sponzorováno

6. Ochucené ovesné vločky

Řekli jsme to již dříve, řekneme to znovu a budeme to říkat vždy: Ochucené instantní ovesné vločky nedělají pro vaše zdraví nic. Aromatizované, ochucené, jednorázové pytlíky ovesných vloček mají příliš mnoho přidaného cukru, a mají tak příliš mnoho zbytečných kalorií. Přidejte do klasických ovesných vloček ovoce a koření, jako je skořice a muškátový oříšek, abyste maximalizovali jejich chuť. To je pro vás lepší než ty jednorázové pytlíky.

7. Balené salámy

Balené salámy jsou vynikající volbou pro rychlou a jednoduchou dávku bílkovin, že? Omyl. Balené salámy mohou být dietní katastrofou, která je nasycena sodíkem. Je to proto, že balené maso je často naloženo solí a konzervačními látkami. Většinou jsou balené salámy plné soli. A to není rozhodně nic, co by va vašem jídelníčku mělo být. Vyhněte se jim!

8. Sušené ovoce

Sušené ovoce vypadá jako nevinné občerstvení. Společnosti, které je vyrábí, však používají oxid siřičitý ke konzervování a dále přidávají cukr, aby sušené ovoce ještě osladili (brusinky a ananas jsou mezi nejhoršími), takže sušené ovoce je ve finále více podobné bonbónům. Přestože v sušeném ovoci získáváte dobrý zdroj vitamínů, minerálů a vlákniny, je neuvěřitelně snadné se jím přejídat. Takže na to pozor.

9. Dobroty obalené v jogurtu

Prozradíme vám tajemství: jogurtové pokrmy nejsou pokryté jogurtem. To sušené ovoce, oříšky a rozinky jsou pravděpodobně jen pokryty cukrem (a tukem). Nekupujte si je. Kupte si jen oříšky bez ochucení.

10. Mléčné produkty bez tuku (třeba nízkotučné mléko)

Sponzorováno

Nízkotučné mléko není moc dobré pro vaše zdraví hned v několika faktorech, které vlastně činí plnotučné mléko tak zdravým. Ano, zbavíte se tuku, ale také odstraňujete esenciální vitamíny (stejně jako chuť). Dále je odstředěné mléko obohaceno syntetickými vitamíny ve snaze nahradit bílkoviny a vápník, které byly ztraceny při zpracování. Celkově existuje jen minimum výhod při nákupu mléčných výrobků bez obsahu tuku.

Co si dále přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva