Sponzorováno

Jídla a nápoje, které vám pročistí organismus 4.87/5 (15)

Jídla a nápoje, které vám pročistí organismusNa pročištění organismu je nejvhodnější čas právě v teplejších jarních dnech, které vystřídaly zimu lákající k těžším jídlům a lenosti. Toxinů v těle se dá zbavit jednoduše – výběrem těch správných potravin, případně dalšími způsoby, o kterých si můžete přečíst v našem článku.

Smoothies ze zeleniny a lesního ovoce

Tato kombinace sice může znít zvláštně až odstrašujícím způsobem, ale ve skutečnosti je velmi chutná. Vyzkoušejte například smoothie ze špenátu s borůvkami nebo jiným lesním ovocem.

Listová zelenina totiž obsahuje chlorofyl, který dokáže zničit toxiny, a v lesním ovoci je zase množství antioxidantů a enzymů bojujících proti volným radikálům. Zároveň si díky nim ani nevšimnete, že jste zkonzumovali i nějakou zeleninu, jejich chuť i barva jsou totiž výraznější.

Zelený čaj

Právě tento druh čaje obsahuje rostlinné antioxidanty polyfenoly. Zelený čaj má prospěšné účinky ve více směrech, podle výzkumů dokonce snižuje riziko několika druhů rakoviny. Zároveň zlepšuje paměť.

Kari koření

Co se týče zdraví, stále častěji se skloňují účinky kurkuminu, který zapříčiňuje typické žluté zbarvení kurkumy a tedy i kari koření. Dokáže pomoci s trávením a při problémech s játry a zároveň má protizánětlivé účinky.

Sponzorováno

Kari koření také podporuje tvorbu glutathionu, který ochraňuje játra. Přidejte tedy špetku tohoto koření, kam se dá – k vajíčkům, grilované zelenině, čočce či kuřeti.

Čistá voda

Úplně nejjednodušším způsobem detoxikace je dodržování správného pitného režimu, přičemž přednost je třeba dát čisté vodě. Pokud se před každým jídlem napijete, také díky tomu méně sníte.

Zelí

Tato zelenina obsahuje až přes 90 procent vody a je přirozeně močopudná, takže spolu s močí dostanete z těla toxiny. Zároveň je zdrojem vitamínů A, C, K a E, minerálů, vlákniny a kyseliny listové.

Ananas

Toto ovoce si dopřejte, když máte chuť na sladké, protože zároveň dokáže detoxikovat vaše tělo. Obsahuje totiž trávicí enzym bromelain, který pomáhá s trávením bílkovin, rozpouští tuky a zmírňuje záněty. Kromě toho se v něm najde množství manganu, vitamínu C, thiaminu, vitaminu B6, hořčíku, kyseliny listové či železa.

Citron

Samotný citron není žádná pochoutka, ale zkuste pít citronovou vodu. Je to skvělý způsob, jak dostat škodlivé látky pryč z organismu, protože citrony mají antibakteriální účinky, díky kterým se vám pročistí krev a vyrovná hladina pH v tlustém střevě. Vysoký obsah vitaminu C zas posílí vaši imunitu.

Sponzorováno

Skvělé je, že citrónovou šťávu můžete využít v množství jídel, hodí se k salátům, těstovinám, rybám i kuřeti a také do různých marinád, smoothies a dalších nápojů.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva