Sponzorováno

Chlorella a její účinky na zdraví – zdraví přímo z přírody 4.93/5 (14)

chlorellaChlorella pyrenoidosa je jednobuněčná sladkovodní řasa s nejvyšším obsahem chlorofylu, díky čemuž dostala pojmenování chlorella. Jedna tableta obsahuje miliony chlorellových buněk, které se podílejí na ozdravění našeho těla. Chlorella nám předává kompletní spektrum výživných látek i energii všech přírodních živlů. Pěstuje se v teplém klimatickém pásmu a tam načerpanou energií prohřívá lidský organismus.

Společnost, vyrábějící surovinu, vlastní certifikát ISO 9002 a certifikát mezinárodní kvality, čímž je uznávána jako společnost určující standard kvality. V Japonsku je výrobce licencován k dovozu a prodeji svých produktů v kategorii „léčivých potravin“. Užitečné vlastnosti chlorelly jsou odbornou veřejností sledovány již od roku 1890. Chlorella pyrenoidosa je nezávisle (průběžně) testována japonskými kontrolními úřady – má minimálně 76% a vyšší stravitelnost.

Chlorella je širokozáběrový očistný prostředek a přestože není lékem, přece léčí. Je nejbohatším zdrojem chlorofylu, který zlepšuje lidem krevní obraz, urychluje hojení ran a brání zánětům. Zlepšuje také okysličení organismu, čímž brání vzniku infekčního prostředí. Léčitelé tvrdí, že zelené barvivo uchovává sluneční energii, která nám odevzdá moudrost a lásku. Chlorella obsahuje také aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin (hormon radosti a štěstí, jeho pokles přivádí depresi a únavu) a večer ho tělo přeměňuje na melatonin (lépe usínáme).

Chlorella a růstový faktor CGF

Nejsilnější složkou chlorelly je růstový faktor CGF, který má výrazný omlazující a posilující efekt, působí silně „prebioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní ale i vaginální mikroflóry. CGF až 4x urychluje růst acidofilní kultury. Prebiotika jsou důležitější než biotika samotná, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije.

Chlorella nepracuje ale pouze jako prebiotikum, působí i antibakteriálně. Obsahuje látku zvanou Chlorellin, která je přirozeným antibiotikem. Podobně antibioticky působí v česneku látky Allicin a ajoen. Na rozdíl od chemických antibiotik působí Chlorellin pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory.

Chlorellová vláknina působí díky sporopolleinu zcela výjimečně. Buněčné stěny chlorelly na sebe nevratně váží toxické látky, které potom z organizmu odcházejí přirozenou cestou (stolicí). Pevná vláknina chlorelly mechanicky (jako kartáče) odstraňuje nánosy odpadu, přichyceného v trávicím traktu.

Chlorella posiluje imunitu celostním působením. Vytváří nepřátelské prostředí pro nepřátelské organismy a přátelské prostředí pro organismy Prospect. Díky čištění nastartuje obranné mechanismy. Nasycením buněk dodá energii k boji o život.

Unikátní látky chlorelly pyrenoidosy

Sporopollein

Tato látka je obsažena ve střední části buněčné stěny chlorelly pyrenoidosy. Chlorellová vláknina působí díky sporopolleinu zcela výjimečně. Buněčné stěny na sebe nevratně váží toxické látky, které potom z organizmu odcházejí přirozenou cestou (stolicí). Dr. Liebke se věnoval výzkumu očistných schopností chlorelly u lidí trpících otravou zubními (amalgámovými) výplněmi. Konstatoval pozitivní výsledky. Sporopollein je unikátní látka, která dělá z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek vhodný pro moderního člověka.

Chlorofyl

V roce 1940 psal chirurgický časopis Journal of Surgery o 1200 nemocných, kterým chlorofyl urychlil hojení ran. Je pozoruhodné, že hemoglobin, naše krevní barvivo, má kromě ústředního prvku stejnou strukturu jako chlorofyl. Rostliny díky chlorofylu žijí a dýchají, lidem zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran a brání zánětům. Rovněž zlepšuje okysličení organismu, čímž brání vzniku infekčního prostředí. Léčitelé tvrdí, že zelené barvivo uchovává sluneční energii, která nám předává moudrost a lásku. Věda to podporuje. Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu na naší planetě.

Tryptofan

Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme. Je to pozoruhodná shoda vědy a intuice.

Sponzorováno

CGF

Dr. Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly růstový faktor pojmenovaný CGF (Chlorella Growth Factor). Je to nejsilnější složka chlorelly. Největší koncentraci CGF má právě Chl.pyrenoidosa. CGF má výrazný omlazující a posilující efekt. Působí velmi „probioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní (ale třeba i vaginální …) mikroflóry. CGF až 4x urychluje růst např. acidofilní kultury! Probiotika jsou důležitější než biotika samotná, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije. Užíváním chlorelly vytváříme podmínky pro růst prospěšných bakteriálních kultur, které nás chrání před civilizačními chorobami, např. před plísněmi.

CGF je vodou extrahovatelná frakce buněk obsahujících volné aminokyseliny, peptidy, glykoproteiny, polyamidy, některé vitamíny a minerální látky. Účinky extraktu byly zkoumány v několika vědeckých pracích. Zjištěné výsledky dokazují, že CGF podporuje regeneraci tkání, dělení a růst buněk. Stimuluje tvorbu leukocytů a jejich fagocyt. aktivitu, stimuluje tvorbu lymfocytů odpovídajících za syntézu protilátek, které zabezpečují imunitu organismu vůči infekcím.

Podporuje tvorbu červených krvinek, je vhodným dietetikem při aplikaci probiotik. Cenným poznatkem je prokázána schopnost organismu rychleji se regenerovat po aplikaci extraktu při poškození ionizujícím zářením. Extract z chlorelly se dobře uplatňuje při zevní aplikaci, tj. léčení chronických zánětů, ekzémů, vředů, popálenin a jiných špatně se hojících ran.

Chlorellin

Chlorella nepracuje pouze jako probiotikum, ale působí i antibakteriálně. Obsahuje látku nazvanou Chlorellin, která je přírodním antibiotikem. Podobně antibioticky působí v česneku látky allicin a ajoen. Na rozdíl od chemických antibiotik působí Chlorellin pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory. Proto je možné velkými dávkami Chlorelly pyrenoidosy docílit u infekčních onemocnění i antibiotického efektu. Dr. Liebke v případě infekcí doporučuje „šokovou terapii“. Tj. 3x denně až 50 tablet (a pokračovat několik dní). Často se podaří infekci zcela zastavit, nebo alespoň urychlit léčbu.

Užívání chlorelly spolu se zeleným ječmenem

Jelikož zelený ječmen i chlorella pyrenoidosa jsou zdrojem velkého množství výživných látek, je třeba začít s jejich užíváním postupně. Tělo potřebuje určitý čas, aby si na tento přísun zvyklo. Pokud jste se rozhodli pro současnou kombinaci obou těchto potravin (kombinace je velmi efektivní), doporučujeme začít s ječmenem a chlorellu přidat po přibližně 2 týdnech pití šťávy. Je to však individuální, je třeba hlavně poslouchat své tělo. Při zahájení užívání chlorelly je vhodné, aby Váš organismus přijímal zelený ječmen (mladý ječmen) bez negativních projevů.

Obecně se doporučuje užívat zelený ječmen (mladý ječmen) a chlorellu současně a dlouhodobě. Nemusíte užívat tak velké dávky a jejich účinek se společným užíváním několikanásobně zvyšuje.

V užívání buďte poctiví a vytrvejte. Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletek, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci užívání. Očista vrcholí až šestý měsíc. Organismus jsme ničili celá desetiletí, takže naše tělo potřebuje trochu času na poděkování za zelené potraviny.

Chlorella a zdraví – shrňme si informace

Chlorella je výjimečná svým obsahem nutričních látek, a to především aminokyselin, chlorofylu, beta-karotenu, různých vitamínů, dále nenasycených mastných kyselin a minerálních látek. Protože kladně působí na lidský organismus, je doporučovaným doplňkem stravy zdravého životního stylu – výborně se hodí především pro výkonnostní sportovce, při náročném povolání a také se chlorella doporučuje při při redukční dietě. Ostatně jsou k dispozici i specifické produkty pro tento účel, které obsahují například vedle chlorelly i výtažek ze zelené kávy.

Řasa je vhodná i při vegetariánské stravě. Chlorella je také nejbohatším přírodním zdrojem chlorofylu vůbec.

Regenerace díky CGF

Patrně nejdůležitější složkou chlorelly je látka označovaná růstový faktor CGF, podporující buněčný růst. CGF je komplex peptidů a nukleových kyselin, který stimuluje růst a regeneraci tkání a chrání buňky proti toxickým látkám, má vliv na posílení organismu. Neméně důležitou složkou je chlorofyl, který se podílí na zlepšení krevního obrazu a který má antiseptické účinky.

Hlavní cíl: detoxikace

Látka sporopollein, obsažená v řase Chlorella, na sebe dokáže navázat toxické látky, jako jsou třeba těžké kovy nebo pesticidy. Řase se přisuzuje zvýšená odolnost k bakteriálním a virovým infekcím, a to včetně chřipkových infekcí. Chlorella funguje jako lapač volných radikálů a chrání organismus proti oxidačnímu stresu.

Co si dále o chlorelle přečíst?

VIDEO: Zelené potraviny – chlorella

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

2 Komentářů u článku “Chlorella a její účinky na zdraví – zdraví přímo z přírody”

  1. […] ovocné a zeleninové šťávy, bylinkové čaje, zásaditá voda, mořské řasy, spirulina, chlorella, zelený ječmen. Dále také: ředkev, ředkvička, brokolice, okurky, špenát, zázvor, česnek, […]

  2. chlorella napsal:

    chlorella je doslova zázračná v kombinaci s mladým ječmenem.. mně hodně pomohla při hubnutí :) určitě všem doporučuji vyzkoušet

  3. MansonTreningy napsal:

    osobně bych nečekal vliv na váhu, ale jako dávka živin je to určitě dobré. má někdo zkušenosti se směsí blendea.cz ???

Zanechat komentář ke článku

Zpráva