Sponzorováno

Rakovina prsu: Je možné snížit její riziko? 4.8/5 (10)

Rakovina prsu: Je možné snížit její riziko?Rakovina se stala strašákem dnešního světa o to více, že nositelem rakovinotvorných buněk je každý z nás. Jakákoliv forma rakoviny bývá bolestivým zásahem do našich životů nebo života nám blízkých osob. Rakovina prsu představuje druhé nejčastější onemocnění rakovinového typu u žen, kterému ročně podlehne přibližně až 40 000 pacientek. A nadále má stoupající tendenci. Protože rakovina není nakažlivá, co ji způsobuje? Proč některé z nás jsou více náchylné ke vzniku tohoto onemocnění a u jiných je riziko nižší? Jak si můžeme zvýšit šance, abychom se mu vyhnuli?

Mateřství a kojení

Jisté studie prokázaly, že ženy, které podstoupily mateřství a své dítě kojily, jsou méně vystaveny vzniku nádoru na prsou. Dokonce každý rok kojení snižuje riziko o 4 procenta a každý porod až o dalších 7 procent.

Sponzorováno

Hodně pohybu

Aktivní život s dostatkem fyzické aktivity nám také pomáhá vyhnout se rakovině. Cvičením posilujeme i náš imunitní systém, který je důležitý v boji proti jakékoli nemoci. Také obezita vznikající při nedostatku pohybu zvyšuje zejména v menopauze možnost příjezdu karcinogenu čili nádoru prsu.

Zdravá strava s dostatkem vitaminu D

Vitamín D se prokázal jako účinný bojovník proti jakékoliv rakovině. Je schopen proniknout do každé buňky v těle a spustit v ní ozdravný proces. Můžeme ho přijímat v potravinách, tabletové formě nebo bezpečným pobytem na slunci alespoň 15 minut denně. Dalším prospěšným vitaminem je vitamin A. Celkově zdravá vyvážená strava plná čerstvé zeleniny pomáhá udržet náš organismus fit.

Omezit příjem alkoholu

I alkohol přispívá ke zvýšení rizika vzniku tohoto onemocnění, proto omezit jeho přísun znamená správný krok ve prospěch našeho zdraví.

Riziko vzniku rakoviny prsu zvyšují i ​​jiné faktory, které nemůžeme ovlivnit. Jsou to například vyšší věk, dlouhodobá hormonální terapie během menopauzy, příchod první menstruace ještě před 12 rokem nebo výskyt tohoto onemocnění u pokrevních příbuzných předchozích generaci.

VIDEO: Diagnostika rakoviny prsu pomocí termovize

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva