Sponzorováno

Problémy s akné v obličeji? Víme jak na ně… 4.71/5 (21)

Problémy s akné v obličejiMnoho žen i mužů si myslí, že akné může být spojeno výhradně jenom s mládím a klasickými hormonálními změnami. Rozhodě tomu tak není, jelikož tento problém se může projevit i v dospělosti. Jedná se o charakteristické pupínky, které se nejčastěji objevují právě v oblasti obličeje. Pokud i vás akné trápí, budou se vám hodit naše rady spojené s tím, jak s ním můžete celkem efektivně bojovat a jak se ho zbavit.

Čistota pleti je to hlavní

Proč akné vzniká? V první řadě je to proto, že dochází k ucpávání pórů a vlivem toho se může v daném místě objevit zánět. Proto je jednou z nejlepších rad, jak se zbavit akné snaha o dokonalé vyčištění vaší pokožky. Existuje několik různých způsobů. My doporučujeme kombinovat tři základní postupy, které jsou tou nejefektivnější cestou, jak pokožku dlouhodobě udržovat dokonale čistou. Patří sem:

 • Kvalitní odličovací vody bez alkoholu
 • Jemný peeling
 • Hydratační krémy

Důležitá je také pravidelnost

Nikdy byste neměli nechat svou pleť bez dostatečné péče. Máme-li být konkrétní, tak klasické základní čištění je dobré realizovat alespoň jednou až dvakrát denně. Poprvé ráno, hned po probuzení, a podruhé večer, než se chystáte spát. V takovém případě bude vaše pleť čistá po celý den, i po celou noc.

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Pozor na agresivní péči

Pravidelné čištění pleti je určitě v pořádku, ale rozhodně není dobrou volbou to, pokud půjdete cestou příliš agresivního čištění. Na mysli máme například různé produkty, které obsahují alkohol, který vaši pleť jenom vysušuje. Stejně tak je třeba myslet hlavně na jemnost. Pleť je sice třeba vyčistit do hloubky, ale rozhodně ne silou. Zapomeňte proto na jakékoliv kartáče, které mohou naopak přerušit vazby jednotlivých buněk a tím situaci zhoršit. Pokud potřebujete vyčistit pokožku do hloubky, je dobré ji před čištěním zahřát, čímž se póry otevřou. Ideální je třeba horký ručník. TO samé platí pro peeling. Agresivní peeling pleti spíše ublíží, ten jemný je v pořádku.

Zlepšete svůj životní styl

I ten má na vznik akné vliv. Začněte žít lépe a příznaky se zcela určitě zlepší. První oblastí je zcela přirozeně správná strava. Zapomeňte na vše nezdravé a raději do jídelníčku přidejte ovoce a zeleninu. Stejně tak doporučujeme nezapomínat na mléčné výrobky, a to spíše kyselejšího rázu. Je to třeba klasický kefír, nebo acidofilní mléko. Pozor ale na množství, jelikož nadměrná konzumace rozhodně ku prospěchu není. Právě naopak.

Sponzorováno

Se změnou životního stylu nesouvisí jenom to, jak a co jíte. Souvisí s ním také vaše psychická stránka. Je dokázáno, že vliv na tvorbu akné má také stres. Pokud je u vás na denním pořádku, zcela přirozeně se ho snažte odbourat. Jedině tak docílíte toho, že i po této stránce budete mít jistotu, že si s akné celkem dobře poradíte.

TIP: Jak na akné na ramenou?

Pomoci může i lékař

I ten může být pomocníkem, který vás pupínků jednoduše zbaví. Pokud jde o klasický výskyt několika pupínků jednou za čas, obvykle k němu není třeba chodit. Pokud vám ale připadá, že problémy jsou poměrně časté, už může být léčba akné na místě. Dnes existuje několik více či méně specializovaných metod, které pomohou. Pokud se jedná o mírnější projevy, jsou obvykle doporučovány tyto postupy:

Stejně tak ale může lékař předepsat i různé medikamenty, stejně jako přípravky ve formě roztoků, které se aplikují na postižená místa. I tudy vede cesta k dokonale hladké a krásné pokožce.

Volte krémy se správným složením

Nejenom lékař může předepisovat různé roztoky a krémy, které na akné dobře zabírají. Je i řada volně dostupných možností, které bez problémů seženete v jakékoliv lékárně. Je dobré se dívat hlavně na obsah zinku, stejně jako síry, nebo také bóru. Právě to jsou látky, které na akné velmi dobře působí. A to tak, že eliminují jeho klasické projevy. Potom už je třeba jenom dodržovat zásady pravidelné péče. A to podobně, jako v případě čištění, kdy se doporučuje věnovat se své pleti ráno i večer.

Zkuste ho také zakrýt

Když se klasický boj nedaří, může přijít na řadu cesta spojená s tím, že ho jednoduše schováte. Jak? Pokud jde o mírné projevy, může vám celkem dobře pomoci klasický korektor. Pokud je akné výraznější, použijte make-up. I když se říká, že ten v souvislosti s akné škodí, není to tak úplně pravda. Je třeba pouze dodržovat několik zásad, které jsou stejné, jako u zdravé pokožky. V první řadě je důležité to s jeho vrstvou nepřehánět, stejně jako je důležité také to, že by se mělo jednat o kvalitní kosmetiku, díky které bude moci pokožka i nadále dýchat. Pokud obě zásady dodržíte, je možné s akné bojovat také tímto osvědčeným způsobem.

Co dále si o akné přečíst?

VIDEO: Rozhovor s dermatoložkou + můj příběh

VIDEO: Jak probíhá léčba akné laserem?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva