Sponzorováno

Kyslík a zdraví – co jste o něm zaručeně nevěděli! 4.82/5 (11)

Kyslík našemu zdraví prostě svědčí...

Kyslík našemu zdraví prostě svědčí…

Kyslík je k životu bezpodmínečně nutný. I přesto se ho však ne každému dostává v dostatečném množství a kvalitě. Je známý blahodárný, posilující a všestranně zdraví prospěšný účinek čistého kyslíku inhalovaného ve vyšších koncentracích než je jeho obsah ve vzduchu. Inhalace kyslíku je absolutně přírodní a čistou metodou s prokázanými léčebnými a posilovacími účinky bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Je součástí ozdravných i preventivních programů v oblasti prosazování zdravého životního stylu.

Nutná součást lidského žití – kyslík

* Kyslík je nezbytnou součástí fungování (nejen) lidského organismu.
* Životně důležité procesy se bez kyslíku neobejdou, protože kyslík hraje svou hlavní roli ve vývoji svalů a při obnově poškozených tkání.
* Je známo, že pokud máme nedostatek kyslíku, cítíme se unavení, malátní a bez energie. Doplňujte energii přírodními produkty
* Kyslík pomáhá přenášet informace v mozkových buňkách, zlepšuje koncentraci a paměť.
* Kyslík „čistí“ nejen hlavu, ale i krev a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu.

Kyslík a jeho vliv na naše zdraví

 • Kyslík má léčivé účinky.
 • Kyslík zpomaluje stárnutí buněk a stárnutí celkově.
 • Kyslík pomáhá při bolestech hlavy, migréně.
 • Kyslík dodává energii a odstraňuje únavu, podpora chronického únavového syndromu.
 • Kyslík posiluje imunitu.
 • Kyslík zlepšuje depresivní stavy, spánek.
 • Kyslík napomáhá regeneraci všech buněk, čistí krev, reguluje trávení, zrychluje rekonvalescenci, podporuje krvetvorbu.
 • Kyslík pozitivně ovlivňuje problémy dýchacího systému, astma, alergie, či chronickou obstrukční poruchu plic.
 • Kyslík zvyšuje fyzickou výkonnost v průměru o 25%. Koncentraci i paměť.
 • Kyslík uklidňuje a stabilizuje nervový systém, zlepšuje zrak, pozitivně ovlivňuje dobrou náladu.
 • Kyslík napomáhá kardiovaskulárním chorobám, posiluje srdeční činnost a udržuje cévy v dobré kondici.

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie, také nazývaná jako kyslíková terapie, se v medicíně využívá již dlouho. Kromě samotné inhalace sestává také ze vstřikování kyslíku, nejčastěji v oblasti obličeje, krku a dekoltu, které pomáhá při léčbě akné a nepravidelné pigmentaci.

Sponzorováno

Je vědecky dokázáno, že kyslík příznivě působí při únavě, bolestech hlavy a dokonce i duševních problémech. Dále regeneruje svalstvo, urychluje vylučování toxinů a zpomaluje stárnutí pleti.Dýchání přes kyslíkový bar obnovuje buňky pokožky a podporuje látkovou výměnu,“ říká odbornice na oxygenoterapii. Člověk je po pořádné dávce kyslíku zdravější a odolnější.

Přečtěte si o oxygenoterapii více zde.

10 úžasných faktů o kyslíku, které jste nevěděli

Kyslík je pro nás nejdůležitější věc na této planetě. Tento prvek nám umožňuje žít, ale věděli jste o něm následující fakta?

1. Když se kyslík na Zemi poprvé objevil, tak vyvraždil 99% života na ní. Na Zemi dříve převládaly organismy přežívající v prostředí bez kyslíku.

2. Hlasivky se vám v případě stresu rozšíří, aby zajistily vyšší příjem kyslíku. Z tohoto důvodu cítíte ve stresových situacích a při pláči v krku nepříjemný pocit.

3. Kapalný kyslík je magnetický. Při pohybu magnetem kolem něj s ním můžete libovolně manipulovat.

4. Fytoplankton vytváří až polovinu veškerého kyslíku na planetě.

5. Zakladatel společnosti Apple, Steve Jobs, odmítl mít na smrtelné posteli kyslíkovou masku, protože neměla pěkný design.

6. Chlortrifluorid (s chemickým vzorcem ClF3) se dokáže spontánně vznítit při kontaktu s téměř jakoukoliv jinou látkou. Jako jedna z velmi malého počtu látek při tom však nepotřebuje kyslík.

7. Existuje ryba s názvem Climbing Gourami. Tento druh může opustit vodu, dýchat kyslík, šplhat a dokonce i chodit! Mrkněte na tohle video.

8. Jaderné ponorky si pod vodou samostatně vytvářejí kyslík tak, že oddělují molekuly vodíku a kyslíku z vody. Díky tomu mohou zůstat pod vodou až několik měsíců.

9. Jestliže mrtvé tělo skončí v chladném a vlhkém prostředí bez kyslíku, bude se rozkládat na drolivý materiál, konzistencí podobný mýdlu.

10. Každý savec disponuje tzv. reflexem úspory kyslíku. Tento reflex se spouští, když se obličej dostane do kontaktu se studenou vodou. Reflex, který zpomaluje srdeční frekvenci u lidí až o 25%, je spouštěn pouze ve vodě chladnější než 21 °C a nespustí se, pokud je ponořená jiná část těla než tvář.

A co jste si o kyslíku přečetli vy? Budeme rád za zajímavosti o kyslíku, které nám napíšete do komentářů.

VIDEO: Kyslík našemu zdraví prostě svědčí…

Sponzorováno

Zdroje článku a studie

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva