Sponzorováno

TOP 5 zásad správného peelingu 4.92/5 (12)

Jaké jsou zásady správného peelingu?

Jaké jsou zásady správného peelingu?

Zásady péče o pleť vám připomínáme poměrně často, a to pro vaše dobro. Pokud si tedy v hlavě zopakujete, které kroky jsou těmi nej v cestě za pěknou tvářičkou, chybět by vám neměl ani peeling. Jasně, tato kosmetická procedura je vám možná dobře známá, jenže zacházíte s ní skutečně správně?

Podívejte se na TOP 5 zásad, které při práci s peelingem musíte mít neustále na paměti.

Peeling po domácku

Peeling je poměrně používanou procedurou, a to i v domácích podmínkách. Díky široké nabídce v drogeriích si můžete peeling tvář i ostatní části těla, což je součástí poctivé péče. Za minutku se zbavíte odumřelých buněk, prokrvíte pokožku a zlepšíte její stav i barvu, což je velkým plusem. Aby se však plusy neproměnily na velké mínusy, pozor na několik zásad.

TOP 5 rad ohledně peelingu

1. Ne moc často

Jako u většiny kroků v péči o pleť, i u peelingu platí pravidelnost. Nezaměňujte ji však s každodenností, protože ta vám v tomto případě může uškodit. Jak dobře víte, peeling je krémem s drobnými abrazivními částečkami, které se suchými po pokožce. Drhnou ji a masírují, což je žádaným efektem, jenže tento postup neopakujte příliš často.

Normální pleti stačí jeden peeling týdně, mastná snese tento krok i dvakrát za týden, protože zadržuje nečistot více. Pokožku se sklonem k vysoušení však peelingujte jen jednou za 10 až 14 dní a stejně i pleť citlivou.

Sponzorováno

2. Ne se špatným produktem

U různých typů pleti je důležitý i výběr správného produktu pro peeling, lépe řečeno výběr správné velikosti peelingových částeček. Většině pokožek sedí i hrubší zrníčka, dokonce se připravují i domácí peelingy s kousky ovesných vloček, což však nemusí sednout citlivé pokožce. Pro ni je nejlepší jemný peeling s celkem drobnými částečkami, které ji v žádném případě nepodráždí. Takže dle toho, jakou máte pokožku, si připravte peeling na míru.

3. Ne moc silně

Při zmíněném podráždění dbejte i na způsob, jakým tvář peelingujete. I na obalech najdete doporučení, že tvář je třeba šoupat opatrně a není třeba moc tlačit. Částečky zvládnou svoji roli i při jemném zacházení, takže na to určitě není třeba jít hrubou silou. Opět platí, že by to mohlo vaší pleti spíše uškodit.

4. Ne přes vyrážky

I když by měl být peeling pravidelnou součástí péče o vaši pleť, přece jen jsou období, kdy ho raději nechte stát stranou. Pokud máte pleť plnou pupínků, není dobré ji tímto způsobem dráždit, aby se pupínky a vyrážky ještě nezhoršily. V případě, že máte na obličeji jednu zanícenou vyrážku, udělejte jen mírně opatření – vyrážku jednoduše při peelingovaní obejděte.

5. Péče po peelingu je důležitá

Na závěr si ještě řekněme, což by mělo následovat po peelingu vaší pokožky. Jelikož je vaše pleť jako kdyby obnažená a póry má otevřené a vyčištěné, absolutním tabu je alkohol v jakékoliv kosmetické podobě. Tím nejlepším krokem je hydratační krém, který se díky peelingu snadno dostane do hloubky pokožky a může ji vyživit.

TIP: Zkuste doma peelingy s kokosovým olejem

VIDEO: Domácí peelingy

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva