Sponzorováno

Jaké cviky pro štíhlá a pěkně vytvarovaná lýtka? 4.94/5 (32)

Jak mít krásná lýtka? Máme pro vás pár rad.

Jak mít krásná lýtka? Máme pro vás pár rad.

Snažíte se neustále hubnout, ale vaše postava stále není dokonalá? Na našem těle jsou určité partie, které vyžadují zvláštní pozornost. Mezi ně patří lýtka. Některé ženy mají lýtka štíhlá a nemusí pro to nic dělat. Jiné na sobě pracují neustále, a přesto jsou lýtka stále silná a výrazná. Často za to může genetická dispozice, nesprávný životní styl a nevhodně zvolené cviky.

Lýtka si totiž zaslouží zvláštní pozornost. Nezapomínejte, že lýtka jen tak neschováte, chcete-li třeba nosit sukně a oblékat se žensky. Proto vám nezbude nic jiného, než se s nimi smířit, nebo pro jejich zeštíhlení udělat něco navíc. A my vám poradíme co.

Štíhlá lýtka za každou cenu?

Do této situace se dostane mnoho žen, kupujete si kozačky a nemůžete je dopnout. Hned vás napadne, že je to kvůli silnějším lýtkům. Ano, tento problém má skutečně mnoho žen, jenže zeštíhlit lýtka není vůbec jednoduché.

Odborníci se shodují na tom, že běžné cvičení nemá na lýtka výrazné účinky, akorát vám pomůže je zpevnit a díky svalům budou lýtka vypadat ještě silnější. Není tedy divu, že se mnoho žena obrací na kliniky a žádají o liposukci. To je ovšem krajní a většinou zcela zbytečné řešení.

Proč jsou lýtka silná?

Silná lýtka nepůsobí příliš pěkně zejména v sukni. Trápí mnoho žen, ale jen málokterá z nás je schopna pro jejich zeštíhlení něco udělat. Často je to také o nedostatku informací, protože běžné cviky na zpevnění nohou vám nepomohou na lýtka. Nejprve je důležité ujasnit si, jaká je příčina silných lýtek u vás.

Nejčastěji se jedná o nadváhu, která se projeví na stehnech, v oblasti bříška a také lýtek. Pokud to přeženete se cvičením, často se vám právě na lýtkách mohou tvořit svaly, které lýtka opticky zvětší. Některé ženy mají zkrátka jen silné kosti (ano, opravdu to tak je) a v takovém případě se s tím nedá nic dělat, stavbu kostí zkrátka neovlivníte. A nemalou zásluhu na tom má také genetika, se kterou také nelze příliš bojovat.

Co udělat pro štíhlá lýtka?

Existují krajní řešení, jakými je liposukce a plastická operace. V takovém případě si však připravte opravdu tučnou sumu peněz a počítejte s tím, že bezbolestné to nebude. Navíc, jak jistě všichni víme, liposukce je jen dočasné řešení. Mnohem účinnější, levnější a jednodušší je cvičení. Samozřejmě je potřeba tomu obětovat čas, ale výsledek vaší píle se brzy dostaví a bude stát za to!

Zhubněte přebytečný tuk!

Pokud nemáte silná lýtka z důvodu genetické dispozice, pak vězte, že jde o tuk, který je potřeba efektivně „sundat“. Ovšem nemůžete zvolit tvrdý trénink, jakým je posilování na rotopedu, běh a podobné cviky. Pokud se tuk změní ve svaly, lýtka budou působit stále silně a ne příliš žensky.

Sponzorováno

Pro spalování tuku je vhodné zvolit adekvátní aktivitu, nejlépe aerobní činnost, která vám bude vyhovovat. Odborníci stále připomínají, že nejde o kvantitu cvičení, ale o kvalitu. Pokud budete makat, že z vás pot poteče proudem a budete sotva dýchat, nedosáhnete takových výsledků, jako při dobře zvolených a jednoduchých cvicích. Na lýtkách nepotřebujete mít velké svaly, stačí je jen trochu zpevnit a naopak opticky zeštíhlit.

Zaměřte se tedy na dlouhodobou aerobní činnost s relativně nízkou intenzitou. V takovém případě nedochází k rychlému nárůstu svalové hmoty (někdy naopak spíše k jejímu úbytku), naopak svaly se zpevňují a zvyšuje se jejich vytrvalost. A to je přesně to, co potřebujete, aby vaše lýtka vypadala dokonale.

Jaké cílené cviky?

Je až s podivem, že na lýtka příliš cviků není. Prakticky existuje pouze jediný účinný cvik, který se cíleně zaměřuje na tuto partii. Jde o takzvané výpony. Můžete vyzkoušet výpony vsedě nebo ve stoje. Výpony lze provádět na strojích, s činkami nebo jen tak bez ničeho. Podívejte se na videa pod článkem, jak správně výpony cvičit.

Druhy výponů a které zkusit

Tak, podívejte se na to, jak pěkně cvičit lýtka. Hezky to jde vidět na fotografiích níže.

1. Zkuste takto cvičit lýtka v sedě. Tedy takové výpony v sedě.

1. Zkuste takto cvičit lýtka v sedě. Tedy takové výpony v sedě.


2. Pak hezky zkuste i výpony ve stoje

2. Pak hezky zkuste i výpony ve stoje

Zkuste běhat do kopce

Běh do kopce je opravdu perfektní způsob, jak posílit a vytvarovat lýtka. Najděte si pěkný kopec někde venku nebo nastavte běžecký trenažér na sklon cca 8,0 stupňů. Zkuste běžet rychlostí tak 8-12 km/h. Pokud jste v běhu dobří, použijte i závaží na nohy.

Skákejte na švihadle

I švihadlo je perfektní pro procvičení lýtek. Skákejte zejména na špičkách.

A co vy? Jak cvičíte svoje lýtka vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem. Podějte se o svoje tipy na cvičení lýtek.

VIDEO: Jak správně cvičit výpony ve stoje?

VIDEO: Výpony na lýtka s vlastní vahou – technika cvičení

VIDEO: Výpony na lýtka v sedě

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jaké cviky pro štíhlá a pěkně vytvarovaná lýtka?”

  1. ivana bartuskova napsal:

   vyborne, diky moc.iv.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva