Sponzorováno

Nejlepší nápoje při hubnutí a dietě – které to jsou? 4.56/5 (16)

Zázvorový čaj zrychluje metabolismus, což se při hubnutí prostě hodí...

Zázvorový čaj zrychluje metabolismus, což se při hubnutí prostě hodí…

Jíst zdravé potraviny, a zároveň popíjet sladké drinky? To je cesta do pekel. Zaměřte se na to, co pijete! Často zapomínáme na pitný režim. Zejména, když se snažíme shodit nadbytečné kilogramy. Myslíme stále na jídlo, co jíst a co nejíst, ale tak trochu zapomínáme na tekutiny. A ani si neuvědomujeme, že jsou velmi důležité. Víte, které tekutiny nejvíce podpoří naši snahu?

TOP tekutiny a nápoje při hubnutí a dietě

Které nápoje jsou při snaze o hubnutí nejlepší? Podívejte se na náš seznam.

1. Zázvorový čaj

Zázvorový čaj oplývá termogenními vlastnostmi, to znamená, že po konzumaci zázvoru nebo vypití teplého čaje se může mírně zvýšit tělesná teplota. Pomáhá tak zároveň zvýšit rychlost metabolismu. Dalším bonusem je, že vyvolává pocit plnosti po jídle, a tak nebudete mít chuť na sladkou tečku či dezert.

2. Káva

Analýza zveřejněná v roce 2011 v žurnálu „Obesity Reviews“, zkoumala šest studií o působení kofeinu na metabolismus. Zjistili, že káva výrazně zvyšuje energetický výdej těla po dobu 24 hodin. Kofein většinou způsobuje, že se cítíme svěžejší a naopak snižuje pocit únavy a oslabení. Právě toto je možný důvod proč tělo spaluje extra kalorie po její konzumaci. Klidně si dopřejte 2-3 šálky kávy denně, jednu z nich vždy před fyzickou aktivitou. Pokud však máte zdravotní problémy a na přísun kofeinu nejste zvyklí, poraďte se nejdříve se svým doktorem.

3. Zelený čaj

Je to jeden z nejzdravějších nápojů. Obsahuje antioxidanty a jiné látky prospěšné pro náš organismus. Některé studie a výzkumy odhalily, že zelený čaj pomáhá rychleji spalovat tuky čili vám hubnutí půjde snadněji. Zelený čaj má termogenní vlastnosti a urychluje oxidaci tuků víc, než by se dalo usoudit pouze podle obsahu kofeinu v něm. Pokud trpíte zažívacími potížemi v Čínské medicíně by vám bylo doporučeno pití zeleného čaje až třikrát denně. Stejně tak se doporučuje pít při očistě celého organismu.

4. Bílý čaj

Stejně jako zelený čaj, i bílý má vysoký obsah antioxidantů, které zrychlují metabolismus. Pokud nemáte moc rádi kávu bude pro vás bílý čaj dobrou náhradou. Protože jak jste se dozvěděli výše, kofein napomáhá při hubnutí a ten se nachází i v tomto nápoji. Má jemnou chuť a pokud se snažíte zhubnout nepřidávejte do něj cukr. Také se vyhněte pití bílého čaje před spaním, vzhledem k tomu, že obsahuje kofein by se vám mohlo těžko usínat.

Sponzorováno

5. Voda

I voda je pomocníkem při zpomaleném metabolismu. Endokrinologové často říkají, že byť jen mírná dehydratace organismu vede ke zpomalení metabolismu. Dávejte si pozor, abyste pili čistou vodu, nejlépe neperlivou bez přidaných cukrů a příchutí. Pokud nejste zvyklí na pravidelný pitný režim, existují různé aplikace do mobilu, které vám budou připomínat, že je čas se napít.

6. Kvalitní kakao

Nedávno bylo kakao oceněno jako jedna z nejzdravějších potravin světa. Je bohaté na vitamíny a minerály, zejména zinek, železo a magnézium. Najdete v něm i kyselinu listovou, vlákninu a proteiny. Také obsahuje látky, které jsou palivem pro tělo, ale i mysl. Kakao zmírňuje depresi, anémii, dodává energii a zlepšuje soustředěnost. Pokud tedy máte chuť na dezert, dopřejte si kakao – ideálně bez cukru a vysoké kvality (žádné příměsi apod.).

7. Zeleninové šťávy

Pokud potřebujete zasytit, udělejte si zeleninovou šťávu, nebo ještě lépe, zeleninové smoothies. Zeleninové šťávy jsou podobně výživné jako ovocné šťávy, ale obsahují cca jen polovinu kalorií. Jeden šálek rajčatové šťávy má asi 41 kalorií, ve srovnání s 122 kalorií z pomerančové šťávy. Zeleninové smoothies jsou super na zahnání hladu. Různé zeleninové a ovocné šťávy je dobré zapojit do svého pitného režimu.

8. Čaj Oolong

Existuje opravdu hodně čajů, které pomáhají při hubnutí. Je proto opravdu těžké vybrat jen jeden. Právě čaj oolong může být jen jeden z nejlepších. Oolong, čínský název pro „černého draka“, je lehký, květinový čaj, který je, stejně jako zelený čaj, také nabitý katechiny, které přispívají k podpoře hubnutí (vaše tělo s těmito čaji posílí schopnost metabolizovat lipidy). Mnoho studií potvrdilo vliv tohoto čaje na hubnutí.

Co zajímavého si o dietách ještě přečíst?

VIDEO: 3 SMOOTHIE NA DETOX A HUBNUTÍ

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva