Sponzorováno

Pijte! Nedostatek tekutin zastavuje shazování kilogramů 4.71/5 (7)

Nedostatek tekutin zastavuje shazování kilogramůPokud dodržujete pitný režim, kilogramy půjdou dolů snadněji. Nedaří se vám zhubnout? Problém může spočívat i v nedostatku tekutin. Platí, že pokud dodržujete pitný režim, i kilogramy půjdou dolů snadněji. Tělo se tekutinami detoxikuje, tedy vyplavuje škodliviny a ručička na váze se tak spíše pohne směrem dolů. Jak na to?

Přísun tekutin do těla musí být rozložen rovnoměrně během celého dne. Dospělý člověk potřebuje přijmout denně minimálně dva až tři litry tekutin, při zvýšené fyzické zátěži to klidně může být i více. Pijte pravidelně během celého dne. Nečekejte na pocit žízně. Být žíznivý není dobré, pocit žízně je výstraha, že tělu chybí tekutiny. Pít třeba v čase i když žízeň necítíte.

Den začněte sklenicí vody

Ráno třeba začít den sklenicí vody, před spaním také není na škodu vypít sklenici vody. Nastavte si rozložení příjmu tekutin tak, abyste během dne vypili minimálně dva až tři litry. Pijte v menších dávkách, nesnažte se najednou vypít litr vody nebo jiné tekutiny. Zbytečně byste zatížili žaludek.

Sponzorováno

Nejvíce tekutin třeba přijmout přibližně do třetí hodiny odpoledne, do té doby jejich organismus dokáže nejlépe zpracovat. Odborníci na výživu nedoporučují pít těsně před jídlem, během jídla ani hned po dojedení.

Alkohol, káva, černý čaj, alkohol a míchané nápoje s obsahem alkoholu nepatří do doporučeného množství tekutin, které je třeba denně přijmout. Rovněž ani mléko a mléčné nebo jogurtové nápoje. Ty se považují spíše za potraviny. Za vhodné lze označit nápoje jako voda, ovocné neslazené šťávy a neslazené ovocné a bylinkové šťávy. S minerálkami třeba zacházet opatrně, některé mohou přinést více škody než užitku. Při výběru je třeba si prohlédnout její složení a obsah minerálních látek. Vody s vysokou mineralizací nejsou vhodné pro každodenní pití. Voda se zvýšeným obsahem fluoru (nad 1,5 mg / l) zase není vhodná pro děti. Optimální poměr vápníku (Ca) a hořčíku (Mg) ve vodě by měl být 2: 1, což je důležité pro vstřebávání hořčíku.

Otevřená voda by měla skladovat v chladu a spotřebovat do tří dnů. Oxid uhličitý zabraňuje rozmnožování mikroorganismů, takže sycená voda vydrží déle než neperlivá, kterou je třeba skladovat v ledničce a vypít během dne.

Přírodní minerální vody by se neměly konzumovat v množství ne větším než dva litry denně, naprosto ideální množství je asi půllitru denně a je doporučeno střídat různé druhy.

VIDEO: Pití tekutin je důležité

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva