Sponzorováno

Které potraviny urychlí vaše hubnutí? 4.63/5 (8)

Různé bobulovité ovoce může pomoci při hubnutí.

Různé bobulovité ovoce může pomoci při hubnutí.

Uvědomili jste si, že léto je tady a vy potřebujete shodit nějaké to kilo do plavek? Je jasné, že klasické dlouhodobé diety v tomto případě příliš nepomohou. A pokud mluvíme o tom, že začnete držet drastickou dietu, je zde jasný problém s tím, že to může vašemu tělu výrazným způsobem uškodit. Proto je vhodné udělat kompromis. Ten je založený na tom, že budete jíst potraviny, které zajistí rychlejší úbytek vaší váhy.

Které to jsou? Které potraviny vybrat? V tomto článku se vám pokusíme pomoci s výběrem těch potravin, které podpoří a i urychlí vaše snahy u zhubnutí.

Bobulovité ovoce

Je sice na první pohled malé, ale pokud jde o jeho účinky, můžete si být jisti, že s ním zaručeně nešlápnete vedle. V čem konkrétně je ideální volbou? Obsahuje mnoho vitamínů a látek, které podpoří vaše trávení a také snižují míru stresu. A obojí je pro bezproblémové hubnutí zaručeně to pravé. Dále nelze zapomínat také na to, že vás i přes svou malou velikost dobře zasytí, pomáhají tělo odvodnit a také celkem dobře detoxikovat. A jaké druhy doporučíme? Zkuste:

Řapíkatý celer

Proč právě ten? Je to poměrně jednoduché. Když bychom měli zmínit jeho kalorickou hodnotu, mluvíme o tom, že je minimální. Je to proto, že řapíkatý celer obsahuje až 90 procent vody. To vede mimo jiné k tomu, že pomáhá zasytit, ale i k tomu, že umí organismus ochladit a hlavně vyčistit. Tato zelenina také patří do kategorie potravin, které mají takzvané negativní kalorie. Princip je jasný. Tělo potřebuje na jeho zpracování a trávení více energie, než tato potravina má. To znamená, že se více spálí, než získá. Možnosti využití ve vašem jídelníčku jsou skutečně bohaté a nejlépe se hodí na menší svačinku.

Vodní meloun

V těchto dnech je více než populární, jelikož je tady doba, o které můžeme říci, že je sezonou vodního melounu. A to znamená jak to, že je jich všude dost, tak i to, že jsou celkem levné. A proč právě toto ovoce? Jelikož je považováno za skvělou volbu v případě detoxikace. A právě vyčištění těla je v rámci dietního režimu celkem důležitá věc. Mimo tu umí také redukovat kyselost organismu a hlavně umí uvolňovat tukové buňky. Tím ale jeho přednosti nekončí. Opomenout nelze, že obsahuje také mnoho:

 • Vody
 • Draslíku
 • Vlákniny

Chuťově vás zaujme tím, že je sladký, a přitom si stále zachovává nízkou kalorickou hodnotu. Tento stav je spojený s tím, že lze eliminovat chutě na sladké a přitom se nebát vysoké váhy.

Avokádo

Dlouhou dobu spíše exotická plodina, která u nás nebyla zase až tak dobře k sehnání. Nyní je tomu jinak. Jelikož je tak prospěšné, lidé se o něho zajímají a to znamená i to, že ho najdete na pultech každého supermarketu. A v čem je tak unikátní? Je perfektní detoxikační potravinou. Obsahuje totiž takzvaný glutathion. Co umí? Pomáhá hlavně játrům, a to aby se z nich uvolňovaly různé škodliviny. V praxi to znamená, že se vyčistí vaše tělo, to bude fungovat lépe a tak se lze těšit i na efektivnější spalování, založené také na rychlejším metabolismu.

TIP: Tyto nápoje urychlují hubnutí

Citron

Je celkem jasné, že jíst ho samotný asi není úplně ten nejlepší nápad. A to hlavně pro jeho kyselost. V době léta je však skvělou volbou do celé řady různých osvěžujících nápojů. A těmi nejenom zaženete žízeň, ale může zde dojít také k tomu, že právě citronem si napomůžete k tomu, že lépe a rychleji zhubnete. Důvodem je primárně to, že citron obsahuje vitamin C, který je považován za velmi silný antioxidant, který napomáhá celkovému pročištění lidského těla. Dále obsahuje také prospěšné látky, které dokážou eliminovat kyselinu močovou a tak prospívat ledvinám. Dále nelze opomíjet ani to, že i obyčejná voda s citronem dokáže dobře nakopnout lidský metabolismus. Hodí se nejenom ráno nebo před tréninkem, ale vhodné je dát si ji i několikrát během dne.

Zelený čaj

Pít čaj je obecně celkem hojně doporučováno. Roli ale má to, o jaký typ se jedná. Jelikož mluvíme o potravinách a tedy i nápojích, které by vám měly nyní, před létem pomoci zhubnout do plavek, je třeba dát si určitě ten nejlepší. A tím není nic jiného, než zelený čaj. Obecně je známý jako jeden z nejlepších antioxidantů, které existují. Vyčistí vaše tělo, čímž zajistí jeho správné fungování, včetně zvýšení efektu spalování tuků. Opomíjet nelze ani to, že obsahuje i kofein. Ten je velmi dobrým přírodním „nakopávačem“, který se hodí nejenom ve chvíli, kdy se budete cítit unavení a také bez energie. Je skvělou volbou jak rozběhnout metabolismus. Opět platí, že tomu může být ráno, ale může tomu být také během dne, či před sportem.

Ananas

Doslova kouzelné ovoce. I když je sladké, tak se ho není nutné jakkoliv obávat. Právě naopak. Jasně platí, že čím více ho budete mít, tím lépe. Umí totiž dvě důležité věci. V první řadě dokáže blokovat ukládání tuků, a to třeba z běžného jídla. Duhou věcí, kterou dokáže, je také zajištění lepšího spalování tukových zásob. A tak pokud chcete zhubnout, upravte si jídelníček a hlavně nezapomínejte na to, abyste každý den snědli pár kousků ananasu. Samozřejmě čerstvého, nikoliv z konzervy, která je plná cukrů.

Dát si každý den několik kousků je rozhodně jedna z velmi pozitivních věcí, kterou můžete udělat.

Sponzorováno

Jablka

Jablka jsou jedním z mála druhů plodů, které obsahují pektin, což je látka, která vám pomáhá cítit se sytí po delší dobu. Jablka sdělí vašemu mozku informace, aby věřil, že váš žaludek je plný. Pokud nemáte rádi jablka samy o sobě, můžete je snadno hodit do salátu nebo do ranní misky müsli, jogurtu nebo ovesných vloček.

Salátová okurka

Pokud jste unaveni samotnou vodou, kterou pijete, nakrájejte si do ní plátky okurky. Konzumace potravin, které obsahují hodně vody, jako třeba salátová okurka nebo meloun, vám pomůže cítit se plně po delší dobu. Okurky také obsahují vitaminy K a C, draslík a sloučeninu nazvanou oxid křemičitý, která pomáhá vytvářet a udržovat pojivové tkáně, jako jsou svaly, šlachy, a kosti.

Mořské řasy, zejména Kelp

Kelp je hnědá mořská řasa, patřící do čeledi Laminariacea. Je nabitý vitamínem K, který pomáhá udržovat kosti silné, spolu s přírodní vlákninou nazývanou alginát, který může pomoci zablokovat vstřebávání tuku – to podle výzkumu z University of Newcastle ve Velké Británii.

Chřest

Půl šálku vařeného chřestu vám dá jen 20 kalorií. Navíc získáte silné dávky vitamínů K a A a vitamínů B, jako je kyselina listová. Vzhledem k tomu, že vitamíny B hrají roli při odstraňování cukrů a škrobů, konzumace chřestu může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi a odrazit diabetes 2. typu.

Hořký meloun

Exotické plodiny se na pulty současných obchodů dostávají stále více. A my díky tomu můžeme říci, že by byla škoda je nevyzkoušet. Jak proto, že zaujmou chutí, tak proto, že umí pomoci s redukcí vaší váhy. Typickým příkladem takové letní potraviny je hořký meloun. V první řadě proto, že dokážeš dobře regulovat hladinu cukru v krvi, má minium kalorií a dále je opravdu zdravý prospěšný. Příkladem může být eliminace rakovinotvorných buněk – což se hodí při pravidelném opalování umí také velmi pozitivně ovlivňovat hladinu krevního tlaku.

Veliké množství živin, které hořký meloun obsahuje, vyrovnává nízký podíl kalorií. Jedná se o výborný zdroj hořčíku, manganu, vitamínu B1, B2, B3 a C, kyseliny listové, zinku, fosforu a beta karotenu, kterého obsahuje dvakrát tolik, co klasická brokolice.

Švestky

Další z kategorie typických letních potravin. Dost možná je budete považovat za něco běžného a za něco zcela obyčejného. Tak tomu ale není, jelikož jsou to právě švestky, které patří při hubnutí mezi významného pomocníka. A to proto, že na sebe dokážou velmi dobře navázat tuk. Tím v praxi blokují jeho ukládání a ten se tak vyloučí z těla přirozenou cestou. Navíc pomáhají lidský organismus také lépe odvodnit, pokud máte velký problém právě s nadměrným zadržováním vody v těle.

Švestky jsou také dobrý zdrojem vitamínů B a také E, stejně jako obsahují fosfor, vápník, ale také hořčík. To vše dohromady zajistí mnohem lepší fungování vašeho těla a nepřímo i to, že udržení váhy bude přece jenom jednodušší.

Paprika

Zelenina je při hubnutí obecně doporučována hlavně proto, že má nízkou kalorickou hodnotu. Můžeme tedy říci, že ať zvolíte jakýkoliv konkrétní druh. Tak nelze šlápnout vedle. My se nyní zaměřujeme hlavně na potraviny související s létem. A zde není lepší a známější možnosti, než je paprika. Jak proto, že její ceny v obchodech klesají, tak i proto, že si ji můžete také vypěstovat na zahrádce. Doporučíme hlavně druhy, které jsou lehce pálivější. Proč? Jelikož obsahují alkaloid kapsaicin, který je unikátní hlavně tím, že umí urychlovat trávení. Ona pálivost také dokáže zahřát vaše tělo, což se podepíše i na tom, že budete efektivně spalovat. Kladem pálivých paprik je i to, že umí eliminovat chutě na nezdravé pokrmy, jako jsou jídla tučná a sladká.

Rajčata

Když zmiňujeme papriku, rozhodně nelze zapomínat ani na rajčata. I ty mají hned několik kladů, ke kterým se váže hlavně velmi nízká kalorická hodnota a také složení, které vám může pomoci k redukci váhy. Navíc podobně jako u papriky u nich platí to, že jsou v létě dobře dostupné. Jak na pultech obchodů, kde výrazně klesají jejich ceny, tak i na vlastních zahrádkách, kde si je můžete snadno vypěstovat.

Mexický tuřín

Na závěr zvolíme potravinu, kterou je možné zařadit do sekce exotických. To však může mít i jednu výhodu – dopřávat si ji lze bez problémů po celý rok. Mexický tuřín je jeden z jasných příkladů potraviny, která také přijde vhod ve chvíli, kdy je vaším cílem zhubnout. Když ho sníte třeba celé jedno kilo, tak do těla dostanete jenom 40 kcal. Jedná se tedy o potravinu velmi dietní.

Dále zaujme i to, že se jedná o potravinu, která obsahuje známý antioxidant vitamin C, stejně jako se jedná o potravinu, která obsahuje také vápník, fosfor a hlavně pro hubnutí a trávení obsaženou zeleninu. Možné způsoby konzumace jsou různé. Tento typ tuřínu je možné jíst nejenom naložený, ale můžete ho také vařit, nebo ho ze při zahradním grilování umístit na gril a využít jako chutnou zeleninovou přílohu.

Sponzorováno

A jaké potraviny pomáhají hubnutí ve vašem případě? Budeme rádi za komentáře.

A co si ještě o hubnutí přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva