Sponzorováno

Safír a jeho účinky na zdraví a jeho vlastnosti – jak může pomoci? 4.8/5 (20)

Jaké účinky může mít safír?

Jaké účinky může mít safír?

Používání a nošení různých kamenů je považováno za prospěšné. Někdo tyto kameny považuje spíše za jakési talismany, někdo v nich vidí hlubší smysl. V dnešním článku se budeme bavit o krásně modrém kamenu, o safíru (někdy se také označuje názvem Neelam). Jak vám může pouhá přítomnost safíru pomoci?

Safír a jeho účinky

Safír je považován za nejrychleji působící drahokam. Ano, funguje prý velmi rychle. Stačí ho nosit pár dní (přesně se uvádí, že někdo jeho účinky cítí po 1 dnu, někdo po 1 měsíci) a hned můžete jeho vliv cítit. Buďte ale v souvislosti se safírem opatrní. Je totiž třeba věnovat náležitou péči tomu, aby byl safír absolutně bez jakýchkoli vad a chyb (to je uváděno v posvátných textech). Uvádí se tam, že nosit modrý safír, který má nedostatky, může vést k nehodám a zdravotním problémům. Tak si raději vybírejte safír v top kvalitě.

Modrý safír, také známý jako Neelam, má tak trochu privilegované postavení mezi všemi drahokamy – to díky jeho okouzlující modré barvě a hlavně díky jeho vlastnostem. Safír je snad nejsilnější a nejrychleji působící drahokam.

Pokud je modrý safír používán podle správných specifikací, během správného období života, těmi správnými lidmi, pomůže jednotlivci získat okamžité bohatství, přinese mu štěstí a pomůže vyřešit i jeho problémy.

Safír je ochranný drahokam

Je to tak. Safír pomáhá při ochraně před nepřáteli, hněvem, žárlivostí a podobnými negativními emocemi.

Safír chrání nositele před negativní energií. Vytváří kolem vás auru ochrany a brání všem škodlivým a zlým energiím.

Pomáhá i mentálně

Modrý safír čistí mysl, odstraňuje pocity zmatku a pomáhá se správně rozhodnout. Dále pak odstraňuje letargii a pomáhá zlepšovat koncentraci.

Zlepšuje také kvalitu meditace a pomáhá při hledání sebe sama.

Drahé kameny se od nepaměti používají jako alternativní léčebná terapie. Starověká védská astrologie spojila každou astrologickou planetu s konkrétním drahokamem, který přináší výhody této konkrétní planety pro nositele drahokamu. Modrý safír je spojen se Saturnem, planetou, která ovládá mysl. Proto má tento drahokam léčivý účinek na naši mysl.

Se safírem budete bohatí

Safír má také přímý dopad na vaši peněženku. Pozitivně podporuje finanční tok toho, kdo tento kámen nosí. Může mít pozitivní vliv na zdroje vašich příjmů.

Mže mít vliv na vaše zdraví

Přináší úlevu při onemocnění, jako je chronická horečka a problémy spojené s nervovým systémem. Modrý safír může přispět k čištění krve a reguluje množství draslíku v těle. Zastavuje růst nádoru a zajišťuje optimální fungování motorických nervů.

Pamatujte: váš safír nikomu nepůjčujte

Nikdy nikomu nedovolte nosit váš safír. Ano, musíte být opatrní, abyste nikdy nenechali někoho jiného nosit váš modrý safír. To by mohlo vést k řadě katastrof a neúspěchů. Vězte, že drahé kameny úzce souvisejí s duší nositele.

A trochu chemie: Modrý safír je 99,99% čistého oxidu hlinitého (Al2O3), což je biologicky inertní materiál.

Sponzorováno

Nosit safír je tak, bez nějakých informací a povědomí, může způsobit nepříjemnosti, nehody nebo zdravotní problémy, proto vždy používejte modrý safír jen se správným doporučením. Nakládejte s ním tak, jak se správně má.

Zajímavosti o safíru

  • Slovo safír pochází z latinského slova „sapphiru“, což znamená modrý.
  • Safír je kámen měsíce září. Je to také tradiční dárek pro ty, kteří slaví 5. nebo 45. výročí.
  • Safíry patří do rodiny minerálů známých jako korund. Patří k nejsilnějším přírodním drahokamům, hned po diamantu.
  • Běžné jsou safíry ve velikosti 2 karátů. Větší safíry, až kolem 10 karátů, není obtížné najít, existují v různých barvách. Největším broušeným a leštěným safírem je Millennium Sapphire s hmotností 61 500 karátů.
  • Safíry jsou často spojovány s věrností a důstojností a jsou oblíbeným drahokamem králů a královských rodů.
  • Většina přírodních safírů podléhá tepelnému zpracování, aby se zlepšila jejich barva a čistota.
  • Traduje se, že modrý safír může dočasně ztratit svoji barvu – tímto způsobem vás varuje, pokud vám nepřátelé chtějí ublížit.
  • Safír se dá najít pouze na několika místech světa. Nejznámější zdroje safíru leží v Asii, zejména v Barmě, Thajsku, na Srí Lance a v Kašmíru. Safír se těžil také v Kambodži, Vietnamu a Indii. V Africe jsou to pak Madagaskar a Tanzanie. I Austrálie má významná safírová ložiska, ačkoli australský safír je takový temný. V USA jsou jen malá safírová ložiska – a to v Montaně a Severní Karolíně.
Nejčastější a nejoblíbenější barvou safíru je jednoznačně modrá. Pojmem safír označujeme modrý korund, safíry jiných odstínů upřesňujeme přívlastkem podle barvy: zelený safír, žlutý safír apod. Safíry existují ve všech barvách, kromě červené. Červený safír je rubín.

Nejčastější a nejoblíbenější barvou safíru je jednoznačně modrá. Pojmem safír označujeme modrý korund, safíry jiných odstínů upřesňujeme přívlastkem podle barvy: zelený safír, žlutý safír apod. Safíry existují ve všech barvách, kromě červené. Červený safír je rubín.

A pár slov o safíru na závěr

Modrý safír je známý tím, že přináší dobré zdraví, dlouhověkost, úspěch, duševní mír a prosperitu, poskytuje ochranu před nehodami a zlými duchy. Musíte se však ujistit, že kupujete kvalitní modrý safír. Doporučuje se modrý safír kupovat vždy pouze po konzultaci s astrologem. Cena kvalitního safíru je poměrně vysoká, a proto je třeba před touto investicí přemýšlet.

A co si dále o kamenech můžete přečíst?

VIDEO: Zajímavé povídání o safíru

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva