Sponzorováno

Kokosový olej a hubnutí – 6 bodů, jak při hubnutí pomáhá 4.55/5 (22)

Kokosový olej a hubnutíPodívejte se na 6 způsobů, jak vám kokosový olej může pomoci s hubnutím.

1. Kokosový olej vám dodá energii zdravě

Kokosový olej se skládá převážně z triglyceridů o středně dlouhém řetězci (MCT), kyseliny laurové. Tato mastná kyselina metabolizuje velmi odlišně ve srovnání s jinými nasycenými mastnými kyselinami, jako jsou ty obsažené ve většině druhů masa a mléčných výrobků. Lidské tělo neukládá stravitelné MCT jako tuk, ale místo toho je dopraví přímo do jater, kde jsou MCT rychle přeměněny na energii. A to je něco opravdu úžasného!

Co to znamená pro vaše úsilí s hubnutím? Přidejte dvě až tři polévkové lžíce kokosového oleje do svého denního dietního režimu. Když bude spotřebován v dopoledních hodinách, kokosový olej může zvýšit hladinu energie v průměru o 5% po celých 24 hodin.

2. Kokosový olej snižuje pocit hladu i chuti na sladké

Už jsme zmínili, že triglyceridy se středně dlouhým řetězcem jdou rovnou do jater během trávení. Nejen, že tato skutečnost dá tělu prodloužený energetický impuls, rozdílné zpracování MCT také zapříčiní to, že budete mít méně hlad a žádné nezdravé chutě. Nyní opravdu není těžké pochopit, že tyto účinky kokosového oleje vám mohou moci zhubnout rychleji.

Dejte si tak dvě až tři porce kokosového oleje každý den – budete se cíti rychleji plní. A tím pádem toho i méně sníte.

3. Kokosový olej spaluje tuk rychleji

Pokud hledáte cestu jak snížit svůj denní příjem kalorií a tak hubnout rychleji, aniž by bylo nějak ohroženo vaše zdraví, jste na správném místě. Kokosový olej zvyšuje schopnost orgánů trávit potravu a vstřebávat živiny, takže můžete jíst méně bez pocitu slabosti nebo únavy. Také proto, že se jedná o přírodní „zlepšovač nálady“, denní příjem kokosového oleje vám může pomoci cítit méně stresu a dokonce budete více motivováni podílet se na zdravé kardiovaskulární aktivitě, která perfektně pomůže spálit vaše trvalé tukové zásoby.

4. Kokosový olej pomáhá k vyvážení hladiny hormonů

Bez správných stavebních bloků – obvykle mastných kyselin nebo jejich derivátů – vaše tělo nemůže správně syntetizovat hormony potřebné k dobré náladě, správné funkci štítné žlázy, trávení, zdravé sexuální touze, a správné funkci metabolismu. Triglyceridy se středně dlouhým řetězcem v kokosovém oleji pomáhají tělu při přeměně cholesterolu v krevním oběhu na hormon pregnenolon. Ten hraje ve tvorbě hormonů nezastupitelnou funkci. Co to znamená v kostce?

Kokosový olej podporuje tvorbu zdravých hormonů, které zlepšují trávení, snižuje stres a úzkost, zvyšují energii, a pomáhají spálit tvrdohlavé tukové zásoby, jako jsou ty kolem pasu, hýždí a stehen.

Sponzorováno

TIP: Kokosový olej a cholesterol – jak to je?

5. Kokosový olej pomáhá tělu vstřebávat živiny efektivněji

Jak již bylo zmíněno, kokosový olej má sílu ke zlepšení trávení. Ještě důležitější je, že denní konzumace kokosového oleje skutečně pomáhá trávicímu traktu účinněji absorbovat vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, a K). Tyto vitaminy jsou zodpovědné za takové věci jako regeneraci buněk, zdravou kůži a kosti, zlepšení nálady a správné funkce mozku. Vitamin D dále podporuje trávení tím, že podporuje absorpci životně důležitých minerálních látek, jako je vápník, železo, hořčík a zinek. A jak vám toto pomůže zhubnout rychleji?

Když vaše tělo má všechny vitaminy a minerální látky, které potřebuje, bude to mít pozitivní dopad na celé vaše tělo. To znamená, že pocítíte méně dopad stresu, sníží se pocit hladu a budete mít vyšší motivaci k dosažení vašich cílů. Dejte si lžíci nebo dvě kokosového oleje každý den, aby vaše tělo běželo hladce – jako dobře promazaný stroj!

6. Kokosový olej pomáhá stabilizovat cukr v krvi

Vzhledem k tomu, ze se kokosový olej snadno absorbuje bez nutnosti trávicích enzymů, slinivka je méně ve stresu a schopna efektivněji produkovat inzulín. Také, jako nasycený tuk, kokosový olej usnadňuje buňkám vázat se s inzulínem při trávení. Když má vaše tělo požadované množství inzulinu, vaše buňky obdrží glukózu (cukr v krvi), které potřebují k nastartování vaší každodenní činnosti. Jak vám toto pomůže při hubnutí?

Lžička nebo dvě kokosového oleje denně může skutečně pomoci vašemu tělu udržet stabilní hladinu cukru v krvi tím, že podporuje efektivní výrobu a využití inzulínu, čímž poskytuje více glukózy, aby vám dal energii a pomohl zhubnout.

Pár rad na závěr…

Pamatujte: Všechny věci s mírou! Kokosový olej je stále jen olej. Má vysoký obsah kalorií. Omezte tedy příjem na jednu či dvě polévkové lžíce denně tak, aby nebylo nevědomky sabotováno vaše úsilí při hubnutí.

A co si ještě přečíst o kokosovém oleji?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva