Rakytníkový olej a jeho účinky a benefity pro naše zdraví 4.95/5 (22)

Sponzorováno

Rakytníkový olej a jeho účinky a benefity pro naše zdravíRakytníkový olej je bohatý na vitamíny A, K, E, D, B1, B6, C a P, minerální látky, aminokyseliny, esenciální mastné kyseliny, omega 3,6,9 a omega 7 – ojediněle se vyskytující důležitá palmitová kyselina.

TOP 5 Důvodů proč užívat rakytníkový olej

Rakytníkový olej je velmi vhodné užívat při prevenci i při léčbě různých onemocnění. Podívejte se na TOP 5 důvodů, proč tento super olej užívat:

1. Obrana proti škodlivým vlivům zvenčí, zlepšuje imunitu

Rakytníkový olej zvyšuje odolnost organismu, včetně duševních schopností (paměť, soustředění). Užíváním rakytníkového oleje není zaručeno, že už nikdy nebudete nemocní, ale pokud chcete být maximálně chráněni před negativními vnějšími vlivy a chcete také posilovat imunitu, silně vám ho doporučujeme. Obsahuje více vitamínu C než citron.

2. Silný antioxidant

Antioxidanty v něm obsažené, jsou obránci proti volným radikálům, které ničí zdravé lidské buňky, a proti oxidaci – proces, při kterém vaše buňky stárnou.

3. Chráni trávicí systém

Podporuje ochranu trávicího traktu před agresivními vlivy (léky, alkoholem, kofeinem, nikotinem, trávicí kyselinou, stresem, H. pylori) aby se nenarušila stěna trávicí trubice a nevznikly vředy.

4. Vynikající výživa pro vaše tělo

Jako vynikající zdroj vitamínů A, K, E, D, B1, B6, C a P, minerálů a kyselin má obrovskou výživovou hodnotou. Obsahuje 25 krát více vitamínu C než pomeranč!

5. Léčí kožní onemocnění

Trápí vás akné, ekzémy, suchá pokožka, stárnoucí pleť, popáleniny a poranění? Rakytníkový olej celkově zlepšuje kvalitu pokožky, zvyšuje pružnost, vitalitu a omezuje i tvorbu vrásek.

Kdo by měl užívat rakytníkový olej?

Kdy je nejlepší olej z rakytníku používat?

Sponzorováno

 • Pokud vás trápí průjem, zácpa, pálení žáhy, prolémy s trávením
 • Pokud trpíte žaludečními vředy, různými záněty žaludku nebo jimi nechcete trpět a proto hledáte něco účinné na prevenci
 • Pokud máte různorodé ekzémy, například i atopický ekzém ale i pokud vás trápí akné a vrásky
 • Pokud hledáte vhodnou prevenci proti nemocem, chcete podporovat váš imunitní systém, a dostávat do těla potřebné živiny
 • Pokud trpíte onemocněním štítné žlázy
 • Vhodné jako prevence proti infarktu
 • Pokud máte cukrovku a onemocnění jater
 • Pokud vás trápí soustavně záněty urogenitálního systému
 • Je velkou oporou pro ty, kteří procházejí vážnou léčbou jako je chemoterapie při rakovině.
 • Pokud jste prodělali trombózu, nebo abyste se před ní ochránili (zastavuje totiž tvorbu trombů).

Jak se dá rakytníkový olej užívat?

Rakytníkový olej je vhodný pro vnitřní i venkovní použití, které je možné kombinovat.

Při vnitřním užívání – každé ráno na lačno 15 min před jídlem 1 čajová lžička. Při léčbě konkrétního zdravotního problému užívejte 1 lžičku 3x denně před jídlem.

Při vnějším užívání – poraněních, popáleninách a kožních potížích natírejte postižené místo alespoň 2x denně. Pokud máte suchou pokožku nebo ekzém, smíchejte několik kapek oleje s vaším pleťovým krémem nebo tělovým mlékem nebo jej natřete jen tak na problémová místa. Pozor – barví oranžově.

Když budete rakytníkový olej kupovat

Pokud si rakytníkový olej kupujete v obchodě, je třeba si všimnout, zda je olej vyrobený ze semínek, dužniny nebo bobulí, protože oleje získané z rakytníku se liší svým složením. Získávají se lisováním za studena.

Rakytníkový olej ze semínek

Má nejvyšší obsah vitamínu K, sterolů (látky, které příznivě ovlivňují cholesterol v krvi), dále obsahuje vitamin E, karotenoidy, nasycené a ostatní kyseliny. Tento druh oleje má nejvyšší obsah nenasycených mastných kyselin. Neobsahuje flavonoidy.

Olej z dužiny

Obsahuje vitamin K, E, karotenoidy, ostatní kyseliny, steroly, nasycené i nenasycené mastné kyseliny. Neobsahuje flavonoidy a je celkově vyvážený.

Olej z bobulí

Má nejvyšší podíl vitamínu E, karoteniodů a flavonoidů. Tyto látky jsou obsaženy ve vnější slupce ovoce. Obsahuje také nenasycené a nasycené mastné kyseliny.

Co si dále o rakytníku přečíst?

VIDEO: O rakytníkovém oleji

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva