Sponzorováno

Vitamín B17 – účinná složka v prevenci rakoviny 4.91/5 (23)

Vitamín B17

Kde se nachází vitamin B 17 a co způsobuje?

Vitamin B17 je užitečná látka vyskytující se nejen v mnoha rostlinách – jako jsou luštěniny, ale i v plodech a jejich jádrech – jako jsou mandle, třešně, broskve, meruňky, švestky. Vitamin B17 se také nachází v kukuřici, lněných semínkách, prosu a také v živočišných produktech a v lidském trávicím systému. Bohužel tento vitamín je součástí i dalších potravin, které se již v dnešní době nenacházejí v jídelníčku.

Logicky v současnosti při nárůstu nádorových onemocnění v populaci, roste zájem o vitamín B17 kvůli často publikovanému ničivému účinku vitaminu B17 právě na některé rakovinné buňky. Přičemž podávání vitaminu B17 neškodí zdravým buňkám, díky obsahu jejich ochranných enzymů. Tuto látku „vitamín B 17“ známe také pod názvem laetrile nebo amygdalin.

Je vitamin B17 skutečným zázrakem při léčbě rakoviny?

Dnes existuje řada komerčních preparátů obsahujících vitamín B17 ve směsi s dalšími přírodními protinádorovými výtažky z hub a rostlin (např. B17 APRICARC). Navíc na trhu existují dnes již desítky jiných komerčních preparátů různých protinádorových látek a koncentrátů ve formě potravinových doplňků. Je těžké se zorientovat, které přípravky jsou individuálně nejvhodnější. Přestože jejich preventivní či protinádorové účinky jsou experimentálně známé, nedokáží samostatně vyléčit již rozvinutou rakovinu. Působí především v prevenci rakoviny a u nemocných a léčených lidí mohou významným způsobem jako doplňková terapie pozitivně ovlivnit úspěšnost léčby onkologických pacientů. Lékaři mohou aplikovat a doporučovat jen oficiálně zavedené přípravky a terapii. K použití některých látek se ani lékaři někdy nemohou odborně vyjádřit, pokud se nespecializují na tuto oblast farmakoterapie.

Mnohé preparáty, jakož i vitamín B17, mají spíše ochranný význam pro zdravé buňky a chrání je před negativními sekundárními následky a genotoxické účinky cytostatické a radiační terapie, přičemž vůbec nesnižují její účinnost. Tyto látky mohou významně pozitivně modifikovat léčbu a přežití onkologických pacientů. Protože jsou to většinou látky obsažené i v přirozených potravinách jsou velmi důležité i pro zdravé lidi. Je proto více než vhodné konzumovat tyto potraviny po celý život v rámci prevence v dodržování zdravé životosprávy.

Sponzorováno

Preparáty s vitamínem B17 jsou velmi vhodné zejména pro lidi, kteří mají zažívací problémy při přijímání zejména nezpracovaného ovoce, zeleniny, mléka, masa a vnitřností. Zdravá strava má obsahovat vejce, obiloviny, luštěniny, byliny, houby, kvasné produkty atd. Samozřejmě v přiměřeném množství. Nemocní a operováni pacienti v rámci svých možností a omezení dosáhnou vyšší ochranný účinek těchto látek, pokud sáhnou i po komerčních preparátech, avšak vždy současně s přirozenými potravinami (pokud to zdravotní stav dovolí).

Jak postupovat s používáním vitamínu B17?

Klidně použijte při prevenci rakoviny jednu dávku nebo i více dávek APRICARC a později můžete sáhnout i po jiných doplňcích léčby (celladam-vitacell, Flavin 7, indonal, chlorella, šitake, BioBran atd.). Vitamín B17 není jediný a zázračný lék, ale jde o významnou podporu zejména prevence a také chirurgické, cytostatické a radiační léčby rakoviny.

Co je pro prevenci rakoviny důležité kromě používání vitamínu B17?

Zázračný ochranný a léčivý účinek má spíše každodenní a celoživotní pozitivní životospráva. Uvědomte si, že v přirozené stravě je obsažen nejen vitamin B17, ale i řadu dalších látek s podobnými účinky o kterých už dnes víme a další, o kterých ještě dnes nevíme, a které podporují vzájemně svůj ochranný a léčivý účinek.

Problémem je pokud by vznikly stravovací omezení kvůli operaci apod. Tehdy jsou výrazně výhodné lékárenské preparáty a vitamíny.

Pohybem na vzduchu, otužováním a cvičením posilujete a harmonizujete celý organismus, metabolizaci látek, zvyšujete adaptační a imunitní mechanizmy, stimulujete erytropoézu, aktivizuje celý kardiovaskulární a lymfatický systém atd. Vhodná životospráva může běžně doporučit takto: denně pohyb a procházky na vzduchu, kvalitní a lehké jídlo, hodně spánku a regenerace, psychohygiena, pozitivní myšlení, výrazně pomáhá u věřících lidí i víra.

Pro zdravé stravovací návyky je podstatná úprava stravy ve smyslu snížení přijímání tuků a olejů (zvláště smažených jídel, konzervovaných potravin a konzervačních látek vůbec). Kontraindikací ke zdravému životnímu stylu je pobírání zbytečných léků, nadváha, alkoholismus, kouření, přejídání se, přepracování a stres. Správná životospráva poskytne organismu nejen prevenci proti chorobě, ale i sílu na boj s nemocí a zvýší šanci na přežití. Pokud k tomu přidáte i vitamín B17 a další pomocné přírodní látky, neuděláte chybu.

VIDEO: Vitamín B17 (zdroj: Receptář Prima nápadů)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva