Nepijete kávu? Dobijte si baterky těmito nápoji 4.83/5 (6)Pokud z různých důvodů nechcete nebo nemůžete pít kávu, ale den co den se vám těžko vstává a zvykne vás ničit vyčerpanost, můžete sáhnout po několika výživných nápojích. Pomohou vám ráno vstát s úsměvem a dodají chybějící energii během dne. Kromě toho v rámci nich zkonzumujete množství užitečných látek.

Zelený čaj či smoothie

V zeleném čaji najdete o něco méně kofeinu než v kávě, ale stále bude stačit na to, abyste svůj den začali plní energie. Zároveň obsahuje hodně antioxidantů, které pomohou dostat z těla škodlivé látky.

Ti náročnější si mohou zkusit připravit oříškový smoothie z různých oříškových másel zda najemno nasekaných oříšků. Pozor, půjde o mimořádně kalorický nápoj, který je však zároveň sytý a výživný, takže byste jím měly nahradit jedno jídlo. Také zapomeňte na plnotučné mléko a příliš mnoho cukru.

Vyzkoušejte tyto nápoje

Arašídově-banánové smoothie

Umixujte 1 banán, 1/8 šálku arašídového másla, ½ šálku sojového mléka a dvě lžíce medu.

Mandlově-datlový smoothie

Umixujte tři lžíce mandlového másla, čtyři datle, šálek nízkotučného jogurtu, šálek jablečného moštu nebo džusu a šálek ledu.

Čaj z lékořice

Tento čaj vám připomene dětství a lékořice. Sice neobsahuje kofein, ale podporuje činnost nadledvin. Má podobné účinky jako některé hormony vylučované tímto orgánem a tak působí proti únavě a zabezpečuje příliv energie.

Čaj ze sibiřského ženšenu

Dalším lahodným a zdravým nápojem je čaj ze sibiřského ženšenu, který pomáhá s koncentrací a dokáže porazit únavu. Nepokazte jeho účinky cukrem, slaďte medem nebo vůbec.

Voda s citronem

Když jste přejedení nebo je vám špatně od žaludku, může spočívat trik v obyčejné vodě s citronem. Osvěží vás, dodá vitaminy a zároveň nemá téměř žádné kalorie. Enzymy obsažené v tomto tropickém ovoci spolu s vlákninou, kterou obsahuje jeho dužina, jsou také skvělou kombinací na nastartování vašeho trávení a efektivního metabolismu.

Šťáva z granátového jablka

Další lahůdkou je šťáva z granátového jablka, kterou můžete pít samotnou nebo přimíchány do koktejlů. Zajistí množství energie a také obsahuje antioxidanty. Vyzkoušejte ji smíchat se sojovým mlékem, banánem, lesním ovocem a jogurtem. Opět platí, že takový nápoj je sytý a třeba ho vnímat jako potravinu.

Různé zelené smoothies

Skvělým řešením, které se však mnohým minimálně vizuálně nebude zamlouvat, jsou zelené smoothies. Klidně experimentujte a míchejte zeleninu s ovocem, například půl šálku čerstvého špenátu, půl šálku mraženého lesního ovoce, půl šálku bílého jogurtu, půl šálku nízkotučného mléka, jeden banán a lžíci lněných semínek.

Zdravé, chutné, výživné, syté a nízkokalorické. A v tomto konkrétním případě ani nikdo nezjistí, že je v nápoji špenát, bude totiž díky lesnímu ovoci růžový. Mimochodem, zmiňovaná lněná semínka plné vlákniny a živin přidávejte, kam můžete – do jogurtů, mléka, koktejlů či ovesných vloček.

Mátový čaj

Mátový čaj vám pomůže vám probudit se a také dá do pořádku váš žaludek po tom, jak jste se projedli. Zároveň osvěží váš dech!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva