Sponzorováno

Nepijete kávu? Dobijte si baterky těmito nápoji 4.83/5 (6)

Pokud z různých důvodů nechcete nebo nemůžete pít kávu, ale den co den se vám těžko vstává a zvykne vás ničit vyčerpanost, můžete sáhnout po několika výživných nápojích. Pomohou vám ráno vstát s úsměvem a dodají chybějící energii během dne. Kromě toho v rámci nich zkonzumujete množství užitečných látek.

Zelený čaj či smoothie

V zeleném čaji najdete o něco méně kofeinu než v kávě, ale stále bude stačit na to, abyste svůj den začali plní energie. Zároveň obsahuje hodně antioxidantů, které pomohou dostat z těla škodlivé látky.

Ti náročnější si mohou zkusit připravit oříškový smoothie z různých oříškových másel zda najemno nasekaných oříšků. Pozor, půjde o mimořádně kalorický nápoj, který je však zároveň sytý a výživný, takže byste jím měly nahradit jedno jídlo. Také zapomeňte na plnotučné mléko a příliš mnoho cukru.

Vyzkoušejte tyto nápoje

Arašídově-banánové smoothie

Umixujte 1 banán, 1/8 šálku arašídového másla, ½ šálku sojového mléka a dvě lžíce medu.

Mandlově-datlový smoothie

Umixujte tři lžíce mandlového másla, čtyři datle, šálek nízkotučného jogurtu, šálek jablečného moštu nebo džusu a šálek ledu.

Čaj z lékořice

Tento čaj vám připomene dětství a lékořice. Sice neobsahuje kofein, ale podporuje činnost nadledvin. Má podobné účinky jako některé hormony vylučované tímto orgánem a tak působí proti únavě a zabezpečuje příliv energie.

Čaj ze sibiřského ženšenu

Dalším lahodným a zdravým nápojem je čaj ze sibiřského ženšenu, který pomáhá s koncentrací a dokáže porazit únavu. Nepokazte jeho účinky cukrem, slaďte medem nebo vůbec.

Sponzorováno

Voda s citronem

Když jste přejedení nebo je vám špatně od žaludku, může spočívat trik v obyčejné vodě s citronem. Osvěží vás, dodá vitaminy a zároveň nemá téměř žádné kalorie. Enzymy obsažené v tomto tropickém ovoci spolu s vlákninou, kterou obsahuje jeho dužina, jsou také skvělou kombinací na nastartování vašeho trávení a efektivního metabolismu.

Šťáva z granátového jablka

Další lahůdkou je šťáva z granátového jablka, kterou můžete pít samotnou nebo přimíchány do koktejlů. Zajistí množství energie a také obsahuje antioxidanty. Vyzkoušejte ji smíchat se sojovým mlékem, banánem, lesním ovocem a jogurtem. Opět platí, že takový nápoj je sytý a třeba ho vnímat jako potravinu.

Různé zelené smoothies

Skvělým řešením, které se však mnohým minimálně vizuálně nebude zamlouvat, jsou zelené smoothies. Klidně experimentujte a míchejte zeleninu s ovocem, například půl šálku čerstvého špenátu, půl šálku mraženého lesního ovoce, půl šálku bílého jogurtu, půl šálku nízkotučného mléka, jeden banán a lžíci lněných semínek.

Zdravé, chutné, výživné, syté a nízkokalorické. A v tomto konkrétním případě ani nikdo nezjistí, že je v nápoji špenát, bude totiž díky lesnímu ovoci růžový. Mimochodem, zmiňovaná lněná semínka plné vlákniny a živin přidávejte, kam můžete – do jogurtů, mléka, koktejlů či ovesných vloček.

Mátový čaj

Sponzorováno

Mátový čaj vám pomůže vám probudit se a také dá do pořádku váš žaludek po tom, jak jste se projedli. Zároveň osvěží váš dech!

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva