Sponzorováno

Jak probiotika pomáhají vašemu zdraví? Zde je 7 příkladů 4.81/5 (16)

Probiotika jsou vlatně živé bakterie, které příznivě ovlivňují zdraví člověka.

Probiotika jsou vlatně živé bakterie, které příznivě ovlivňují zdraví člověka.

Co jsou to probiotika? Konkrétní definice je spojena s tím, že se jedná o živé organismy. Někdy jsou dokonce označovány jako bakterie. Ale nikoliv ty nebezpečné, ale naopak bakterie, které jsou bezpečné a jsou také prospěšné. A právě to je důvod, proč je vhodné probiotika užívat.

Hlavní oblasti jejich působení jsou střeva, kde regulují a pozitivně upravují střevní mikroflóru. A s jakými pozitivy je tato činnost spojena?

Jaká pozitiva na zdraví mají probiotika? V jakých aspektech lidského zdraví pomáhají? Na výčet hlavních se podíváme v tomto našem článku.

1. Imunita

Prvním důvodem, proč je vhodné probiotika aktivně užívat, je to, že mohou přinášet jistoty spojené se zlepšením imunity. Je celou řadou výzkumů prokázáno, že pokud máte dobře fungující střeva, budete i méně náchylná na různé zdravotní problémy. Imunita je tedy s kvalitou střevní mikroflóry přímo svázána a tak pokud jsou užívána probiotika, může to znamenat lepší odolnost proti běžným nemocem, jako je třeba:

 • Chřipka
 • Rýma
 • Kašel

2. Vyrážky a ekzémy

Také vám připadá, že vaše kůže je stále citlivější a objevují se různé vyrážky a také různé ekzémy? Pokud ano, nemusí to být nutně spojeno jenom s nedostatečnou péčí. Může to být spojeno i s tím, že máte ve střevech nedostatečné množství probiotik. Ty totiž mohou velmi výrazně ovlivňovat výskyt různých ekzémů. Je to dáno hlavně tím, že dokážou z kůže jenom efektivně odstraňovat volné radikály, ale dokážou mít vliv i na to, že ji udržují výrazně zdravějším, s dobrou hodnotou pH.

Pokud trpíte třeba i atopickým ekzémem, znamená to pro vás, že s probiotiky můžete dané problémy efektivně a přitom zcela přirozeně zmírnit.

3. Akné

I na to mohou být probiotika užitečným pomocníkem. Jak ve věku pubertálním, kdy se jedná o v podstatě samozřejmý problém, tak i v pozdějším věku. Probiotika podobně jako v předchozím případě dokážou zajistit lepší pH pokožky, stejně jako vyšší čistotu kůže. Opomíjet nelze také to, že mají vliv i na hormonální kolísání, které je právě se vznikem akné spojeno. Pro každou dívku nebo chlapce, u kterých se na obličeji začnou objevovat typické pupínky, jsou probiotika dobrou pomocí.

4. Stárnutí kůže

Jste ve věku, kdy si už celkem výrazně začínáte všímat toho, že vaše kůže není tak dokonalá, jako tomu bylo dříve? V takovém případě je vhodné nejenom investovat do správné kosmetiky, ale je vhodné začít užívat i probiotika. Co dokážou?

 • Vracet pokožce pružnost
 • Zlepšovat hydrataci
 • Eliminovat vrásky

5. Metabolismus

Ten je pro lidské tělo velmi důležitý, jelikož je to právě metabolismus, který má velký vliv na celkovou látkovou výměnu, má vliv i na rychlejší spalování tuků, nebo i na bezproblémové fungování organismu. Proto je důležité jeho činnost podporovat, což mohou mít na svědomí právě probiotika. Vhodné jsou nejenom v pozdějším věku, kdy se metabolismus přirozeně zpomaluje. Opomíjet nelze ano to, že se hodí ve věku jakémkoliv. Když funguje právně, je to pro lidské tělo to nejlepší.

Sponzorováno

6. Eliminace toxinů

Pojem detoxikace je dnes velmi aktuální. A to hlavně z toho důvodu, že během ní dojde k eliminaci nežádoucích látek, primárně volných radikálů a toxinů. Samotná detoxikace organismu probíhá nárazově. Vhodné je proto myslet i na postup, který by mohl být spojený jak s tím, že budou různé toxiny eliminovány průběžně, tak i postup, kdy bude tělo fungovat tak, že se ani nebudou tvořit. A toto pomohou zajistit probiotika. Ty jsou v tomto ohledu osvědčeným pomocníkem, se kterým rozhodně nelze šlápnout vedle.

Pro dokonalé výsledky doporučujeme nejprve realizovat klasickou detoxikaci a poté už začít užívat právě probiotika. To proto, že klasickou detoxikací během pár dní vyloučíte vše, co ve vašem těle nemá být, a poté už necháte působit probiotika, která se postarají o pozvolné čištění a eliminaci nových toxinů.

7. Probiotika a zažívání

Už to, že se jedná o bakterie, které působí v oblasti lidských střev, zcela jasně svádí k tomu, že musí mít vliv také na lepší zažívání organismu. A to po všech stránkách. Ta první je spojena s lepším využitím všech látek, které se dají získat z pestré stravy. Dále nelze zapomínat na to, že probiotika umí zlepšit zažívání i v tom směru, že předcházejí jak problémům s tím, že se objevuje zácpa, nebo naopak problémy.

Ty obvykle nebývají spojeny s různými vnějšími vlivy, ale právě s nekvalitou střevní mikroflóry. A to je důvod, proč je možné si probiotiky pomoci v obou případech. Jsou samozřejmě vhodnou volbou nejenom ve chvíli, kdy se konkrétní problémy se zažíváním objeví, ale jsou osvědčenou a ideální volbou také ve chvíli, kdy je vaším cílem myslet na prevenci.

A kde probiotika vzít?

Možností je celá řada a roli hraje hlavně to, zda je vaším cílem sáhnout přímo po probiotických produktech, nebo zvolíte variantu, kde mohou být tyto živé bakterie vedlejším, ale prospěšným produktem.

V prvním případě je vhodné zamířit do lékárny, kde je obvykle výběr poměrně bohatý. Jedná se o čistě probiotické produkty, kde je koncentrace prospěšných bakterií největší.

Když se rozhodnete vydat cestou číslo dvě, je správné vsadit na mléčné produkty, které jsou vyrobené přirozenou cestou a které jsou také kysané. Příkladem tedy může být určitě kefír, stejně jako acidofilní mléko, zákys, nebo i klasické jogurty. Ty sice probiotik obsahují méně, ale když je budete užívat, tedy jíst pravidelně, je to pro dosažení ideální střevní mikroflóry ideální.

Sponzorováno

A co vy? Jak se k probiotikům stavíte vy? Budeme rádi za vaše názory.

Co si o probioticích ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva