Sponzorováno

Nejlepší potraviny proti nadýmání – jsou to tyto 4.58/5 (26)

Nejlepší potraviny proti nadýmání - jsou to tytoNafouklé břicho se nemusí objevovat jenom ve chvíli, kdy jíte potraviny, které způsobují nadýmání. Tedy konkrétně potraviny, kam patří třeba:

 • Luštěniny
 • Cibule
 • Zelí

Nelze zapomínat také na to, že se může nafukovat z běžné stravy. A to má hned dva problémy. První je nadýmání. Pokud jste ve společnosti, je pochopitelné, že budete nežádoucí plyny držet ve střevech, což není s ohledem na zdraví a pohodlnost ideální. Nafouklé břicho vám však může přidat i několik kilogramů na váze. To také jistě nechcete. Je proto ideální zaměřit se na potraviny proti nadýmání. Toto jsou ty nejlepší.

Zázvor

Tento kořen je doslova zázrak. Pořídit ho můžete již sušený a namletý, stejně jako ho bez problémů koupíte také čerstvý. Forma je na vás. Důležité však je přidávat ho do vašich jídel. To z důvodu, že tak dokážete výrazně prospět svému trávení. Nejenom, že vaše tělo bude dokonale fungovat, ale eliminujete tak i pocit nafouklého břicha, stejně jako eliminujete samotné nadýmání. Je jasné, že toto je cesta, se kterou v podstatě nelze šlápnout vedle.

Chřest

Jaro pomalu začíná, což je spojeno také s tím, že velmi brzy nastane také chřestová sezona. Pokud tuto zeleninu milujete, po naší radě si ji budete dopřávat mnohem více. Je totiž ideálním pomocníkem, pokud chcete mít ploché břicho – bez nepříjemného nakousnutí. To vše díky speciální aminokyselině, která má název asparagin. Pozor však také na její negativum. Při nadměrné konzumaci může mít výrazné močopudné účinky. Chřest tedy konzumujte s mírou. A je jedno, zda půjde o ten zelený, nebo se bude jednat o chřest bílý.

Máta

Chutná vám? Potom si ji v létě přidávejte do nápojů a během zimy ji dávejte také do čaje. Jedná se o bylinu, která nejenom voní a chutná, ale která také dokáže velmi dobře podporovat trávicí činnost vašeho těla. A s tím souvisí i to, že pomáhá eliminovat nafouklé břicho a také nadýmání. Navíc její složení dokáže velmi efektivně tlumit různé chutě na sladké. Pokud chcete hubnout, měli byste mít mátu neustále po ruce, jelikož s ní to zkrátka a jednoduše půjde mnohem lépe.

Kefír

Jde o dokonalého pomocníka pro vaše střeva. To proto, že kefír obsahuje takzvaná probiotika. Jedná se o prospěšné bakterie, které vaše střevo potřebuje a které mohou odporovat trávení, stejně jako pomáhají eliminovat problémy. A o jaké se jedná?

 • Nafouklé břicho
 • Nadýmání
 • Zácpa

Kefír dnes koupíte nejenom ve své přírodní formě, ale třeba také ochucený. Dále nelze zapomínat ani na to, že si ho můžete doma i vyrobit, z kvalitního mléka.

Sponzorováno

Okurka

V létě dokonalá zelenina hlavně proto, že vás dokáže nejenom hydratovat, ale dokáže vás i osvěžit. Také je dobrým pomocníkem v kosmetice, hlavně potom v oblasti očí. Málokdo z vás ale ví, že patří mezi ideální potraviny proti nadýmání. Je to právě pro její složení, které dokáže eliminovat nepříjemné procesy a pocity ve vašem břiše. Pomůže hlavně ve chvíli, kdy je vaše břicho nafouklé a vy chcete tento stav co možná nejlépe eliminovat.

Meloun

Ovoce, které je velmi podobné okurce – a to pokud jde o složení a účinky. I zde hraje hlavní roli hydratace, osvěžení a také celkové zklidnění vašeho organismu, hlavně potom břicha. Meloun je také jednou z doporučovaných potravin, pokud máte problém s nadýmáním a také s nafouklým břichem. Čeho se v melounu rozhodně nemusíte obávat, to jsou jeho semínka. I ta dokážou prospět. A to tak, že pomáhají k tomu, aby se potrava mnohem lépe a rychleji rozmělnila. A to právě ve vašem žaludku.

Banán

Ovoce, které je doporučované sportovcům po tréninku, ale i každému jinému, kdo chce žít zdravě. A zařadit do jídelníčku byste ho rozhodně měli i vy sami. To proto, že dokáže velmi dobře eliminovat nadýmání, což bylo dokonce potvrzeno v nezávislé studii. Ideální je, když si dáte kousek banánu před každým jídlem. Díky tomu do těla dostanete draslík, který umí usměrňovat množství elektrolytů v těle, a tím umí předcházet právě trávicím obtížím, jako je plynatost, nebo také pocit nafouklého břicha.

Ananas

Ty, které hledají unikátní ovoce na hubnutí, jistě velmi dobře vědí, že je to právě ananas, který je skvělým pomocníkem. A to jak pro svou nízkou kalorickou hodnotu, tak unikátní látky. Jednou z takových je bromelin. Ten pomáhá lidskému organismu v trávení. A to tím, že s ním se lépe rozkládají bílkoviny. Tím je strava lépe trávena a nehrozí obtíže, jako je plynatost a nafouklé břicho. Kousek ananasu jako dezert, nebo šťávu z něho doporučujeme po každé větší porci masa, které je na bílkoviny velmi bohaté a vlivem toho se mohou objevovat různé obtíže.

Kokosová voda

Nikoliv kokosové mléko, ale takzvaná kokosová voda je také dobrým pomocníkem, pokud se potřebujete zbavit zmiňovaných problémů. Má sice jeden negativní účinek, kterým je podpora odvodňování, ale pokud to s množstvím nebudete přeháněn, nic strašného vám rozhodně nehrozí. Při pravidelné konzumaci do vašeho těla podobně jako u banánu dostanete dostatek draslíku, který se postará o správnou hladinu takzvaných elektrolytů. Vlivem toho se nebudou objevovat ona negativa spojená s plyny, které se objevují ve střevech, ale i v oblasti vašeho břicha.

A co vy? Které potraviny při nadýmání pomáhají vám? Budeme rádi za komentáře.

Co si o nadýmání ještě přečíst?

VIDEO: 5 tipů jak se konečně zbavit nadmutosti a plynatosti

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva