Jak na široké boky? Poradíme vám. 4.93/5 (30)

Sponzorováno

Jak bojovat se širokými boky? Zkuste naše tipy.

Jak bojovat se širokými boky? Zkuste naše tipy.

Široké boky trápí mnoho žen (a ano, někdy i mužů). Hlavně proto, že celkově narušují jejich postavu. U různého oblečení jsou větší tukové zásoby celkem jasně viditelné. Mnohdy se pro širší boky používá i ne příliš pozitivní označení, jako madla lásky. Je toto váš případ a trápíte se nad tím, jak právě v rámci této problémové partie efektivně zhubnout? Držte se našich rad a už za prvních několik týdnů uvidíte jasné výsledky.

1. Naučte se dostatečně pít

Pitný režim je nezbytný při jakékoliv dietě. Zvláště potom ve chvíli, kdy se tuky ukládají v místech, jako jsou boky a také břicho. Je to z toho důvodu, že máte ve svém těle nadměrné množství hormonu, kterým je kortizol. Právě ten je zodpovědný za to, že se tuk hromadí v této oblasti. Právě dostatek tekutin, ideálně potom čisté vody, má jasný vliv na to, že se množství daného hormonu v těle výrazným způsobem snižuje. A k čemu to vede? Že se tuky dále v této oblasti nebudou ukládat. Pijte jen čistou vodu, to je důležité.

2. Eliminujte přísun kofeinu

Na jednu stranu vám může při hubnutí pomoci, jelikož nastartuje vaše tělo a tak umí nastartovat také metabolismus, a tedy zrychlí spalování tuků. Zároveň má ale vliv na to, že můžete být mnohem více ve stresu. A právě stres souvisí i s nadměrnou produkcí výše zmíněného kortizolu. A co ten umí, to již víte. Proto doporučujeme kofein co nejvíce eliminovat, jelikož tím přispějete jak své psychické pohodě, tak i svému tělu a jeho vzhledu. A co vše dnes obsahuje kofein? Je to celkem jasné. Primárně je to:

 • Káva
 • Energetické nápoj či energetické tyčinky
 • Některé druhy čajů

Když už se bez kávy neobejdete, dejte si buď tu bez kofeinu, nebo si jich dejte jen několik málo denně (1-2 denně). Po ní nezapomeňte na zapití čistou vodou. Jak pro riziko dehydratace, tak i z důvodu, který jsme zmínili výše – dostatek tekutin.

3. Posilujte břišní svaly

Co způsobuje primárně ukládání tuků v této oblasti, to již víte. To znamená, že víte i to, jak zatočit a s tím, aby se zde tuky dál ukládaly. Co ale s těmi, které už se v dané oblasti nacházejí? Ty je třeba efektivně spálit. Pomůže cvičení, kterým zapojíte právě tuto oblast. Nejenom, že zde posílíte svaly, ale dojde také k tomu, že oblast zahřejete. Následně dojde k lepšímu spálení současných zásob. Ideální je využívat cviky určené především k posilování břišních svalů. Jaké doporučíme? V rámci možností i místa, kde jste, to jsou tyto:

 • Klasické lehy-sedy
 • Stříhání nohami ve vzduchu
 • Psaní čísel ve vzduchu pomocí nohou

Jistě je znáte, jelikož byly součástí povinného tělocviku na základní škole. Pokud chodíte do posilovny, doporučíme i osvědčené předkopávání, nebo využití jiných strojů, které jsou určené na břišní svaly. Když chcete zhubnout v bocích, doporučíme se zaměřit na takzvané šikmé břišní svaly, které jsou právě na stranách vašeho břicha – tedy nejblíže samotným boků.

4. Kardio je základ

U cvičení ještě nadále zůstaneme. Tentokrát nikoliv v oblasti posilování, ale i oblasti, které je označované jako kardio cvičení. Jedná se o typ cvičení, u kterého dojde k výraznějšímu nárůstu tepové frekvence, což se následně podepíše na tom, že tělo výrazně rychleji spaluj své tukové zásoby. A to ve všech oblastech, včetně boků. Možných cvičení jsou v dané oblasti na desítky. My však doporučíme hlavně ty, kde jsou boky alespoň částečně zapojeny a dochází tak k pohybu i v těchto místech. Je to třeba:

 • Aerobic
 • Zumba
 • Klasický běh

I další fitness programy, jako běh, jízda na kole, skákání na trampolíně či plavání pálí kalorie.

5. Zahřívejte své tělo

Nelze říci, že by šlo o zázračnou metodu, která vám pomůže zhubnout v oblasti boků, ale rozhodně se jedná o postup, který může pomoci eliminovat tyto problémové partie, označované jako madla lásky. Dobré je tuto oblast vašeho těla zahřívat. Právě vyšší teplota povede k lepšímu a rychlejšímu spalování. Na trhu dnes existují různé pomůcky, které obléknete na problémové partie a ty se začnou díky tomu zahřívat. Určitě není nutné investovat jakkoliv velké peníze. Plně stačí základní produkty. Cílem je skutečně jenom to, že budete vytvářet potřebné teplo na tom správném místě. Jako doplněk zajištění spalování určitě volba, kterou doporučíme.

6. Nezapomínejte na komplexní dietní režim

I ten je nesmírně důležitý, pokud vám jde o hubnutí. A to nejenom problémových partií. To, že se zaměříte přímo na ně, je určitě správné. Bez komplexního dietního režimu ale výsledek nikdy nebude dokonalý. Vaším cílem je tuky nejenom odstranit, ale i to, aby se zde neobjevovaly. Jak na daném místě, tak kdekoliv jinde. Proto musíte také změnit své stravovací návyky. Vše špatné, jako jsou jednoduché cukry, jako jsou nezdravé tuky, nebo třeba sůl musí jasně pryč. Daná jídla nahraďte něčím zdravějším, co bude nejenom rozmanité, ale bude to také plné ovoce a zeleniny.

Jelikož půjdete i cestou cvičení, neopomíjejte dvě důležité látky. Tou první jsou složité cukry neboli sacharidy, které vám dají na cvičení dostatečné množství energie. Druhou látkou jsou bílkoviny neboli proteiny. Ty pomáhají k tomu, aby byly tuky spalovány a aby došlo také k růstu svalové hmoty. Výsledkem toho bude postava, která bude na první pohled mnohem lépe vymodelována a bude působit symetrickým dojmem.

Co byste měli jíst, když chcete shodit v bocích?

Zde je několik tipů, které jsou něco jako miniplán zdravého stravování:

Sponzorováno

 • Zkuste snížit příjem sacharidů a cukru. Nepředstírejme, že je budete moci zcela vypustit, ale začněte s omezováním sacharidů až na 25-30% svého denního příjmu. Jezte hodně zeleniny.
 • Nezapomeňte, že sacharidy obsahují dokonce i „dobré“ sacharidy, jako je ovoce, hnědá rýže, celozrnné pečivo, atd.
 • Příjem bílkovin je asi 40% vaší stravy. Váš jídelníček může zahrnovat proteiny, jako je maso a mléčné výrobky (vyhněte se konzumaci příliš mnoho červeného masa), stejně jako rostlinné bílkoviny jako arašídové máslo, hummus, fazole, rýže a quinoou.
 • Nezapomeňte, že nízký obsah tuku pro vás neznamená lepší jídlo. Bylo prokázáno, že stravy s nízkým obsahem tuku jsou neúčinné a třeba Američané v posledních dvaceti letech neustále přibírají, i když jedli méně tuku. Zaměřte se na zdravé tuky.
 • Vyzkoušejte nízkosacharidovou nebo středomořskou dietu se zaměřením na potraviny, které jsou většinou vyrobeny z rostlin a vyhýbejte se vysoce zpracovaným potravinám.

Pamatuje: stavbu svého těla nijak extrémně nezměníte. Ale cvičením si můžete výrazně pomoci

Nemůžete zásadně změnit stavbu svého těla – vaše široké nebo úzké boky zůstanou na místě – ale zcela jistě si můžete vypracovat lepší siluetu postavy. Je potřeba cvičit.

Zvolte si svůj cíl a cvičte podle možností dvakrát až čtyřikrát týdně. U každého cvičení dělejte dvě sady s 10 až 12 opakováními (pokud není uvedeno jinak). Které cviky tedy dělat pro zmenšení boků? Podívejte se na naše přehledy níže.

Když chcete vytvarovat boky

Pokud chcete pěkně vytvarovat boky, dělejte tato cvičení:

1. Leg press

Ukázka leg pressu.

Ukázka leg pressu.

Posaďte se leg pressu v posilovně. Umístěte nohy na šířku ramen. Spouštějte nohy tak nízko, až se nohy ohýbají do 90 stupňů. Při stlačení desky zpět do výchozí polohy zatlačte na paty.

2. Dřepy s činkami

Dřepy s činkami jsou také velmi efektivní.

Dřepy s činkami jsou také velmi efektivní.

Držte činky na stranách, postavte se, nohy od sebe. Držte hruď nahoru, spusťte dolní část těla, vaše stehna by měla být paralelní s podlahou. Vraťte se do výchozí polohy.

3. Výšlap na levičku

Zkuste také vyšlapování na lavičku.

Zkuste také vyšlapování na lavičku.

Vezměte si činky, mějte je po stranách těla. Vystupujte na lavičku s pravou nohou. Pak levou nohou a střídejte.

Cviky na zhubnutí boků

Svaly se zvětší, když jim kladete stále větší odpor. Ale když cvičíte pouze s tělesnou hmotností, eliminujete progresivní odpor, vaše tělesná hmotnost zůstává (zhruba) stejná. S těmito cviky můžete v této oblasti zhubnout.

1. Kyvadlo

Cvik kyvadlo.

Cvik kyvadlo.

Tento cvik se dá dělat s činkami v rukou nebo i bez činek. Podle obrázku se ohýbejte a zvedejte. 10-20x na každé noze.

2. Podřepy

Podřepy.

Podřepy.

Zkuste dělat podřepy (dle obrázku). Nohy po 10-20 opakováních vyměňte.

3. Sprinty

Na běžeckém pásu nebo venku si dejte 5 minut běhu na zahřátí. Poté běžte co nejrychleji po dobu 2 minut. Vraťte se na běžnou chůzi na dobu 2 minut a pak opakujte tento cyklus 4-8krát.

Jak zamaskovat své široké boky?

Nemusíte vsadit jen na cvičení a jídelníček. Své boky můžete trošku zamaskovat. Velké široké boky jsou absolutně sexy, pokud jsou v rovnováze se zbytkem těla. Ale pokud tomu tak není, musíte vždy mít něco v rukávu, aby boky vypadaly menší a stylovější. Takže, co nosit a co nenosit, pokud máte širší oblast boků?

Jednoduchá tunika

Jednoduchá pokorná tunika se správným umístěním dokáže dokonale vyvážit váš obrys. Dlouhá tunika, která dosáhne konce vaší oblasti boků, je pro tento účel nejlepší.

Ramenní vycpávky

Můžete vytvořit iluzi širších ramen tím, že vycpete šaty ramenními vložkami, abyste vyvážili svou širokou strukturu kyčle.

A co vy? Jak hubnete své boky vy? Nebo jak je maskujete? Budeme rádi za komentáře.

Co si ještě dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Sestava pro krásné boky

VIDEO: Posilování boků – goodbye držátkům lásky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva