Sponzorováno

Jak zhubnout zadek? 4.92/5 (12)

Jak zhubnout zadek?Mít tvarovaný, pevný zadek je cílem mnoha žen, které se snaží zlepšit svůj vzhled. Silný a sexy zadek je také symbolem zdraví. Přenášení mnoho tuku i v této partii těla zvyšuje riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Snížení tuku v oblasti hýždí vyžaduje změny životního stylu, včetně zdravé výživy a cvičení.

Jak mít sexy zadek?

V první řadě je důležité snížit spotřebu kalorií, aby se zabránilo, že se vám v těle uloží ve formě tuku. Ztrátou půl kila tuku, musíte spálit 3500 kalorií. Naučte se rozlišovat nezdravé jídlo od zdravého a sledujte si i velikost porcí. Neomezujte svůj jídelníček, jinak si můžete zpomalit metabolismus. Upozorňujeme, že i při hubnutí by ženy by neměly jíst méně než 1200 kalorií denně a muži méně než 1500 kalorií.

Spalujte tuk při pravidelném kardiovaskulárním cvičení. Doporučuje se alespoň 30 minut cvičení pět dní v týdnu, aby se zlepšilo spalování tuků a celkové zdraví srdce. Běh, turistika, chození po schodech, to vše spaluje naše kalorie, stejně tak zpevňuje zadek. Cvičte však způsobem, který vás baví, abyste se do cvičení nemuseli nutit. Hlavně se dostaňte při cvičení na tepovou frekvenci, která spaluje tuky, i v oblasti hýždí.

TIP: Jak se zbavit tuku na břiše?

Sponzorováno

Soustřeďte se více na zadek

Pokud nemáte problémy s koleny, určitě se nezapomeňte při cvičení zaměřit na dřepy nebo výpady. Jsou ideální pro začátečníky. Dřepy, spolu s výpady jsou úplně nejlepší cvičení pro zpevnění zadku. Postavte se s nohama mírně rozkročenýma, než jsou vaše boky. Ohněte nohy v kolenou, tlačte boky dozadu, jako kdybyste se chystali sednout. Opakujte dvakrát po 12 až 15 opakování. Přidejte další odpor. Držte při tom v rukou činky.

Pokud rádi cvičíte vleže, ležte na zádech s pokrčenými koleny, s chodidly na podlaze a snažte se zvedat zadek z podlahy. Udělejte také dvě sady po 12 až 15 opakování. Pro zvýšení zátěže si můžete přidat kolem boků pásek se závažími.

Začněte pracovat s vaším pozadím již dnes. Jděte všude po schodech. Místo používání výtahu nebo eskalátoru, jděte co nejčastěji nahoru pěšky. Spálíte tak nepotřebné tuky a skvěle si Výtoň právě váš problémový zadek.

Rady ostatních

– mě pomohlo držet dietku a rotační disk (teda spíše na zadek do boků, takže boky ale i zadek )
– Lehni na bricho a zvedej nohy pomalu nahoru a vydrž, posílííš zadní část stehen a zadek, ale jestli se zmenší nemám ani tušení
– Běh a rychlá chůze jsou dobré
– Zkuste kalanetiku

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Hanka Kynychová a cviky na zadek

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva