Sponzorováno

Jak zeštíhlit břicho? TOP 6 tipů a rad 4.56/5 (9)

  • Viscerální tuk, také známý jako toxický tuk, se skrývá uvnitř vašeho těla, kolem břicha, na vašich životně důležitých orgánech a kolem nich.
  • Viscerální tuk může způsobit zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby, cukrovka a některé druhy rakoviny.
  • Viscerální tuk je způsoben tím, že jíte více kalorií, než spálíte, a nedostatečně se hýbete.
  • Obvod pasu 80 cm nebo více u žen a 94 cm nebo více u mužů může znamenat, že máte příliš mnoho viscerálního tuku.
  • Chcete-li zabránit viscerálnímu tuku v růstu, zaměřte se na udržování zdravé vyvážené stravy a udržování fyzické aktivity.

Mít ploché bříško není jen o kráse. Zbavte se břišního tuku s ohledem na své zdraví a ne proto, jak vypadáte. Ano, tuk okolo břicha je pro zdraví hodně nebezpečný – proto, pryč s ním.

Přestože není možné redukovat tuk jen na jedné konkrétní části těla, existují způsoby, které fungují tak, aby se snížilo procento tělesného tuku a tím i tuk na břiše.Já jsme si pro vás připravila 6 super tipů, jak se dá shodit tuk na břiše.

Tak, pojďme na ně.

Viscerální tuk je pro naše zdraví nebezpečný

Viscerální tuk je pro naše zdraví nebezpečný

 

1. Hlídejte sacharidy

I když se všude mluví o špatných tucích, díváme se často na nesprávného viníka. Tím pomyslným zlem jsou sacharidy, které se pravděpodobně podepisují pod zvětšující se obvod pasu. K hromadění břišního tuku přispívá především nadměrná konzumace sacharidů a zpracovaných potravin. Tak to je.

Mezi lidmi, kteří mají problém s cholesterolem, panuje všeobecný omyl, že je to prostě jen konzumace tuků. Léta jsem se snažila změnit představy lidí, že nejde jen o velké kusy masa – ve skutečnosti jde o úpravu sacharidů. Namísto sušenek či ovocných džusů je vhodnější konzumovat sacharidy, které obsahují vlákninu jako je zelenina, luštěniny či celozrnné výrobky. Na sladkosti, sladké pití, sušenky, džusy zapomeňte. Zaměřte se na dostatek bílkovin ve stravě. Sacharidy omezte. Tuky si vybírejte ty zdravé.

2. Pozor na jídlo v noci a večer

Přiznejte se, kdo ani jednou v noci neotevřel chladničku a nezakousl si do něčeho chutného? A přitom to naše tělo vůbec nepotřebuje. Pokud se tohoto zlozvyku zbavíte, máte napůl vyhráno. Výzkum ukázal, že stravování podle tělesných hodin a přirozeného cirkadiánního rytmu pomáhá snižovat ukládání tuků. Jídlo na začátku dne tělo zpracovává mnohem lépe, což také pomáhá kontrolovat zdravou hmotnost. Pokud svůj kalorický příjem přesunete na pozdější hodiny dne, bude pro vás obtížné zabránit tloustnutí. Tělo si na nový režim zvykne, jezte do 19 hod. Bude to těžké, ale tělo si zvykne.

3. Trénink & cvičení

Ne, bez cvičení to opravdu nepůjde, je základní složkou hubnutí a redukce břišního tuku. Vyzkoušejte kombinaci odporového tréninku a aerobní aktivity.

Odporový trénink se zaměřuje na stavbu a posílení svalů, stačit bude 75 minut týdně a aerobní cvičení v podobě 150 minut týdně absolvujete lehce rychlou chůzí či mírnou jízdou na kole.

4. Dobrý spánek

Špatný spánek vám dokáže pokazit celý den. Člověk bez energie nemá chuť na nic, natož na hubnutí a cvičení. Nedostatek spánku vám může pokazit celý váš plán a namísto redukce břišního tuku si snadno centimetr přidáte.

Sponzorováno

Studie zjistila, že rutinní spaní méně než pět hodin denně je spojeno s výrazným nárůstem hromadění viscerálního i podkožního tuku u dospělých mladších 40 let.

Pomoci může lepší spánková hygiena a snížení stresu, protože nedostatečný spánek je spojen s hromaděním tělesného tuku i inzulínovou rezistencí.

5. Bílkoviny na každý talíř

Pokud si na talíř přidáte libové bílkoviny při každém jídle, budete se cítit déle nasyceni. A ve finále toho méně sníte.

Lidé, kteří mají dostatek bílkovin, se cítí velmi spokojeni a nevyhledávají všechny ty rafinované sacharidy jako jsou chipsy, sušenky, koláče, bonbóny, nebo potraviny, které obsahují trans-tuky, jako například pečivo nebo hranolky. Doporučuje se 20 až 30 gramů bílkovin na každé hlavní jídlo a 10 gramů bílkovin pro svačinku.

6. Zkuste přerušovaný půst

Přerušovaný půst je strategie hubnutí, která zahrnuje procházení obdobími jídla a krátkodobého půstu. Může opravdu efektivně pomoci snížit hladinu viscerálního tuku.

Břišní tuk = špatný tuk

Není tuk jako tuk. Proč se debata kroutí neustále kolem břišního tuku? Nejde o podkožní tuk, který si nahmatáte pod tričkem, když zatnete svaly. Ten tuk sice nevypadá nejlépe, ale není pro zdraví organismu tak nebezpečný jako viscerální tuk, který se nachází na našich vnitřních orgánech, hluboko v dutině břišní. Ten se totiž pojí se srdečními onemocněními a cukrovkou 2. typu.

Viscerální tuk, metabolicky aktivní tuk vylučuje jiné hormony než ostatní tuky. Vzhledem k jeho umístění v blízkosti portální žíly, hlavní žíly, ve které se vstřebává vše, co prochází našimi střevy, má významný vliv na náš metabolismus. Břišní tuk může do krevního oběhu uvolňovat více zánětlivých cytokinů, takže pokud by někdo s velkým množstvím viscerálního tuku dostal infarkt nebo mrtvici, mohlo by dojít k většímu poškození.

Lidé s vysokou hladinou viscerálního tuku častěji trpí různými onemocněními, včetně vysokého krevního tlaku a rakoviny tlustého střeva. V prozánětlivém stavu je také větší šance, že se v důsledku malého poranění vytvoří krevní sraženina, což zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin a mrtvice.

Obvod pasu

Jednoduchým domácím způsobem, jak zjistit, jestli nemáte příliš mnoho viscerálního tuku, je změřit si pás. Vytáhněte metr nad bederní kosti, na úroveň pupku. Dýchejte normálně a nezadržujte dech. Dobrým pravidlem je, že muži by měli mít obvod pasu menší než 94 cm, zatímco ženy by měly v obvodu pasu měřit méně než 81 cm.

Jak to máte vy? Potřebujete nějaký ten centimetr v pase shodit?

A dále si přečtěte

VIDEO: Jak zhubnout břicho? Na sklapovačky a sedy-lehy zapomeňte

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva