Sponzorováno

Zformujte své tělo. Jak procvičit problémové partie? 4.8/5 (25)

Zformujte své tělo. Budete se cítit skvěle.

Zformujte své tělo. Budete se cítit skvěle.

Hubnete? A to se zdravým a vyváženým jídelníčkem? Potom si můžete být jisti, že vaše hubnutí, tedy vaše dieta bude přesně taková, jaká by měla být. Když se podíváme na hlavní charakteristiku, tak:

 1. Budete hubnout pozvolna
 2. Budete hubnout přirozeně
 3. Budete hubení trvale

Jsou ale partie, které lze označit jako problémové. Právě u nich je vhodné zaměřit se na fakt, že potřebují přece jenom trochu více snahy. Co pomůže? Správné cvičení. Nejlépe takové, které je právě na tyto partie zaměřeno. A co zvládnete i doma? Podívejte se s námi.

Břicho

Oblast vašeho těla, kterou chcete mít hubenou co nejdříve. Výhodou je, že při rovnoměrném hubnutí je břicho oblastí těla, kde se přece jenom dá hubnout celkem dobře. Vždy je ale lepší, když mu můžete pomoci a zajistit, aby bylo ploché co nejdříve. A jaké cviky pomohou? Nehledejte v nich nic složitého a zaměřte se na dvojici hlavních.
První jsou klasické sedy-lehy. Stačí si lehnout, ideálně zapřít nohy a poté pomalu zvedat a následně zase pomalu klesat. Osvědčený cvik, který pomáhá právě břišním svalům. Navíc můžete realizovat obměnu, kdy pokrčené nohy položíte na zem a tak cvičíte i šikmé břišní svaly. A když vás sedy-lehy již omrzí, tak můžete zkusit sklapovačky. Zajímavá alternativa daného cviku, při které se hýbete podstatně více. Podívejte se také na TOP 7 cviků na břicho.

Zadek

Další část vašeho těla, kterou je možné zařadit do skupiny problémových partií. To je zadek. Pokud i na něm potřebujete zapracovat, jelikož při klasickém hubnutí se nezmenšuje podle představ, dáme vám také tipy na osvědčené cviky. Tím prvním jsou výpady. Pomocí nich nejenom zformujete váš zadek, ale také posílíte své nohy. Pokud vám klasické výpady přijdou celkem jednoduché, vezměte si do rukou činky a zvyšte náročnost.

Druhým cvikem jsou speciální dřepy, zaměřené právě na posílení vašich hýždí. I tento cvik doporučíme opakovat několikrát denně. A pokud jde o náročnost, i zde se vám budou hodit činky do rukou. Někdy se tento cvik označuje i jako postoj bohyně. A jak vypadá?

Zkuste tento cvik na zadek.

Zkuste tento cvik na zadek.

 1. Dostatečně se rozkročte
 2. Špičky směřujte spíše ven než dopředu
 3. Lehce pokrčte kolena a nyní následně se vraťte do původní polohy

Dekolt

Hubnutím dojde k tomu, že se ženám mohou lehce zmenšit vaše ňadra. Je to zcela přirozené. Pokud však nechcete přijít o krásu vašeho dekoltu, bude se vám hodit dvojice cviků, které jsou na oblast vašich prsou ty pravé. První z nich je takzvaný motýlek. Jistě ho znáte z posilovny, kdy sedíte na stroji a snažíte se maximálně procvičit prsní svaly. A jak tento cvik zvládnout doma? Vezměte si do rukou činky, sedněte si na židli a ruce dejte do stejné polohy, jako na cvičebním stroji. A následně realizujte stejný pohyb, jako v posilovně. Ucítíte, jak se vám začnou napínat a zatěžovat oblasti prsních svalů.

Sponzorováno

Nejde ale o jediný cvik, jak zdůrazníte krásu vašeho poprsí a podpoříte váš dekolt. Prsní svaly totiž dokáže posílit i jiný, a to zcela jednoduchý cvik, který určitě znáte už ze školních let. Jsou to klasické kliky. Jak se realizují, rozhodně víte. Pokud jsou pro vás náročné, můžete zkusit jejich dámskou verzi. Takovou, kdy během cviku klečíte na kolenou.

Boky

Další problémová partie, které je třeba přece jenom trochu pomoci. Boky často patří k těm partiím, které jsou na hubnutí nejkomplikovanější. Mimo jiné i proto, že ženy mají takzvaná madla lásky, kterých se chtějí zbavit. Jaká je tedy dvojice cviků, pomocí kterých se právě na boky zaměříte nejvíce? Prvním cvikem je obyčejné kroužení v bocích. Dejte ruce v bok a začněte. Rozhodně tento cvik neflákejte a snažte se kroužit s co největším předklonem.

Druhý cvik je zaměřený na zvedání zad. Jak probíhá? Je to celkem jednoduché. Stačí si jenom lehnout na břicho a následně se snažit zvednou záda, co nejvíce to půjde. Nejenom, že tak posíláte záda a můžete eliminovat i jejich případnou bolest. Dále tím také výrazně prospějete oblasti vašich boků. I tento cvik by měl být z výčtu všech jedním ze základních.

A také na konci článku najdete zajímavé video o tom, jak docílit pomocí cviků krásných boků.

Jak správně cvičit?

Platí jedno důležité pravidlo – nepřehánějte to. Pokud s cvičením začínáte, nesnažte se první týden nahnat ztracené roky. Začněte zvolna a až budete cítit únavu, tak přestaňte. Důležitý je spíše počet opakování, než snaha cvičit do posledních sil. Lepší je proto cvičit několikrát denně, a několikrát týdně. Prospějete svému tělu více, než několikahodinové cvičení v rámci jednoho jediného dne v týdnu.

Také nezapomínejte na přípravu. Svaly by měly být zahřáté a protažené. Tím eliminujete případné zranění. Ani toto nepodceňujte. Je dobré si uvědomit, že pár minut před každým cvičením je lepší ztrátou času, než případné zranění, které vás vyřadí z pohybu i na několik týdnů. Poslední radou, jak cvičit, je snaha o rovnoměrnost. Hlavně u problémových partií se zaměřujte na každou. Vaše tělo tak vytvarujete rovnoměrně. Nedělejte chyby mnoha mužů z posiloven, kteří mají obrovské bicepsy, ale také velké pivní břicho, nebo mají obrovské bicepsy, a pokud jde o jejich nohy, tak ty vypadají jako dvě špejle. Toto je chyba, které byste se nikdy neměla dopustit.

A co si ještě o cvičení přečíst?

VIDEO: Sestava pro krásné boky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva