Sponzorováno

Jak na pevné tělo do plavek? Jak na zpevnění těla? 4.75/5 (16)

Jak zpevnit tělo do plavek?

Jak zpevnit tělo do plavek?

Téměř každý z nás chce s nástupem teplejšího počasí takzvaně zhubnout do plavek. Jste na tom stejně? Pokud ano, měli byste rozhodně vědět, že ukazatel na vaší váze není všechno. Kromě toho, že budete mít štíhlou postavu, je nutné hledět i na to, aby byla vaše postava dokonale pevná. Jak toho docílit? V tom vám pomůžeme my. Pochopitelně se zaměříme na jasně rizikové partie, mezi které můžeme zařadit například stehna, stejně jako vaše paže. Povislá kůže v daných oblastech rozhodně nevypadá jakkoliv dobře. Právě naopak.

Takže, jak na pevnou postavu a tělo?

Začněte s kolagenem

Kolagen je přirozenou součástí vašeho těla. Pokud ho ale máte nedostatek, výrazně se to na kráse vaší kůže projeví. Většina z nás samozřejmě množství kolagenu pochopitelně vztahuje jenom k pleti na obličeji. Nutno ale říci, že by měl být v celém vašem těle. Proč? Jeho účinky jsou více než pozitivní:

 • Zajišťuje pružnost a vláčnost
 • Dodává mladistvý vzhled
 • Vyhlazuje kůži

Dostat do svého těla kolagen už není nic složitého. Dnes můžete například konzumovat různé druhy tablet, stejně jako můžete aplikovat i krémy, které ho obsahují. To vše za účelem toho, abyste ho do svého těla dostali tolik, kolik je potřeba. Kromě těchto postupů můžete využít i ten kolagen, co máte ve svém těle uložený. Jenom je třeba ho aktivovat. Ideálně tím, že budete dané oblasti dostatečně prohřívat. Ideální může být třeba opalování na slunci, nebo pobyt v sauně.

Hubněte pomalu

Pokud máte v plánu teprve shodit nějaké to kilo, doporučujeme postupovat velmi pomalu a také velmi pozvolně. Důvodem je to, že když kila ubývají postupně, kůže je natolik elastická, že se daným změnám bude celkem dobře přizpůsobovat a tak vaše ruce i nohy budou i nadále působit velmi pevně. Pokud ale zhubnete během krátké doby mnoho vaší hmotnosti, kůže se bohužel zadaptovat nezvládne. A to se netýká jenom stehen nebo paží, jelikož stejné problémy se mohou následně objevit třeba v oblasti břicha, stejně jako i ve spodní části obličeje, nebo v oblasti hýždí. Říká se, že u hubnutí se nemá chvátat a právě toto je celkem jasný a důležitý důvod, proč byste se tohoto tvrzení měli držet i vy sami.

Nezapomeňte cvičit

Ochablá kůže je spojená také s tím, že se nedostatečně věnujete svalům vašeho těla. Máme na mysli hlavně situaci, kdy se vám sice podařilo zhubnout, ale svaly vašeho těla i nadále zůstaly ochablé a nedostatečně silné. A to má u nohou a rukou pochopitelně za následek fakt, že nevypadají dostatečně pevně. Naštěstí i zde existuje řešení, které rozhodně není nijak složité.

Je spojeno s tím, že začnete posilovat. Není důvod bát se jakýchkoliv složitostí. Cvičit můžete v posilovně, ale třeba i u vás doma, s vahou vlastního těla. Důležité je dodržet hlavní zásadu, která je spojena s tím, že musíte dbát na co nejvyšší váhy, na hranici vašich limitů. Právě tento způsob cvičení dokáže přinést výrazný růst svalové hmoty a tedy i rychlé zpevnění požadovaných partií. Dále neopomíjejte ani správnou stravu, která by měla být bohatá hlavně na bílkoviny. Pokud nebudete chtít využívat různé doplňky stravy, konzumujte:

Sponzorováno

 • Drůbeži maso
 • Vejce
 • Mléčné výrobky

Zkuste i speciální krémy

Náš třetí tip se týká situace, kdy navštívíte kvalitní drogerii, kde budete pochopitelně vyhledávat právě takové produkty, které dokážou výrazným způsobem podpořit pevnost vašeho těla. Najdete je celkem jednoduše, jelikož nesou označení jako zpevňující.

Možností je dnes celá řada a dobré je vybírat hlavně s ohledem na doporučení. Dále už stačí jenom daný krém pravidelně používat, nejlépe dle návodu. Pamatujte na to, že je nutné ho na vaše paže a stehna vždy důkladně rozetřít, nejlépe potom tak, že ho dokonale vmasírujete do pokožky. Jedině tak jí předá všechny důležité látky, které zajistí, že za pár týdnů bude vaše kůže dokonale pevná.

Zamiřte do kosmetických salonů

Nabídka služeb v kosmetických salonech je skutečně velmi bohatá a to znamená, že i v oblasti zpevnění pleti najdete řadu procedur, které přijdou vhod. Pokud bychom měli doporučit jednu z možností, tak rozhodně postup spojený s docílením dokonale hladké pokožky. Nejenom, že se pomocí něho celkem efektivně odstraní takzvaná pomerančová kůže neboli celulitida, ale dále dojde také k tomu, že si můžete být jista i tím, že vaše kůže bude výrazně zpevněna. Stejně tak nezapomínejte třeba i na použití různých laserů. I ty jsou cestou ke zpevnění. Doporučovány jsou například procedury, které pomocí tepla zajistí aktivaci kolagenu, čímž dosáhnete efektu, který jsme popisovali v úvodu našeho článku.

Cogs nitě

Pokud budete chtít v kosmetických salonech poptávat i něco skutečně unikátního, zkuste se zeptat na postup, který nese název cogs nitě. O co se jedná? Je to celkem unikátní varianta, během které je využíváno speciálních nití, které mají na svých koncích drobné háčky. 3D cogs nitě jsou polydioxanonová vstřebatelná vlákna se zoubky Následně dojde k tomu, že jsou tyto háčky aplikovány do podkoží, nitě se omotají kolem ruky a vše se výrazně stáhne. Pokožka je pomocí protisměrných zoubků vyzdvižena a vypnuta. Nitě se vstřebávají v průběhu 8-12 měsíců, postupně jsou nahrazeny vlastním kolagenem. Hlavně u žen, které mají velmi štíhlé paže je výsledek naprosto ohromující.

Co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: VLogerka radí – jak mít štíhlé a pevné tělo

VIDEO: Cviky na zpevnění celého těla

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva