Sponzorováno

Bojíte se liposukce? Teď už k tomu není důvod 4.7/5 (10)

bezbolestna-liposukceDávno jsou pryč doby, kdy liposukce představovala bolestivý a krvavý zákrok s dlouhou dobou rekonvalescence.

Dnešní metody odsávání podkožního tuku jsou téměř bezbolestné, zpevňující a přinášející okamžité výsledky. Jestliže vás dlouhodobě trápí tukové polštářky v rizikových partiích, bude pro vás liposukce doslova vysvobozením.

Od týrání až po ultrazvuk

Pravda – cesta k bezbolestným metodám liposukce byla dlouhá a trnitá. Původní suchá metoda totiž spočívala v zavedení kanyl o velkém průměru do těla pacienta, přes které následně došlo k odsátí tukových buněk. Zákrok se pojil s nadměrným poškozením kůže, velkou krevní ztrátou a dlouhou dobou rekonvalescence. Výsledek navíc často nebyl ani zdaleka dokonalý.

Dobrou zprávou je, že suché metodě už dávno odzvonilo.

Dnes ji zcela nahradily metody vlhké, kdy se ještě před samotným zákrokem do těla pacienta vpraví speciální roztok. Ten má za úkol narušit tukové lalůčky, snížit krvácivost a vyplnit podkožní prostor.

Díky tomu mají pak zavedené kanyly o poznání méně práce – a pacient o poznání méně bolesti.

V posledních letech pak na trh liposukcí jako uragán vlétly metody ultrazvukové a laserové. Ty na tukovou tkáň nepůsobí pouze mechanickou silou kanyly, ale využívají i účinků energie z ultrazvuku (laseru). Tukové buňky se díky tomu snáze rozpadají – a jejich odsátí je následně ještě šetrnější.

Sponzorováno

VASER Lipo®: šetrnější to ještě nikdy nebylo

Jedním z příkladů perfektního využití ultrazvukové liposukce je technologie VASER Lipo®. Provádí se v celkové i lokální anestézii (v závislosti na tom, kolik partií potřebujete ošetřit), působí pouze na tukové buňky a vůbec nepoškozuje okolní tkáně = nezpůsobuje modřiny, otoky ani krvácení. A co víc? VASER Lipo® zpevňuje a vypíná pokožku, přičemž právě povadlá kůže bývala častým argumentem odpůrců liposukce. Ti teď o tento triumf definitivně přišli.

Je jasné, že liposukce není pro každého. Jestliže se vám daří udržovat skvělou postavu zdravou stravou a pravidelným cvičením, držte se toho. Pokud ale z časových nebo třeba zdravotních důvodů cvičit nemůžete, pokud se vám navzdory veškeré snaze nedaří vytvarovat břicho, zadek či stehna, pak je pro vás liposukce ideálním řešením. Při využití VASER Lipo® se prakticky ihned po zákroku můžete vrátit do normálního života – a konečně si jej užívat plnými doušky.

Přečtěte si další informace o liposukci

VIDEO: Jak Vaser Lipo funguje (anglicky)

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Bojíte se liposukce? Teď už k tomu není důvod”

  1. Isabela napsal:

   Zdravím, o liposukci (http://cs.wikipedia.org/wiki/Liposukce) si hledám informace poslední dobou často. Přemýšlíme s kamarádkou, zda ji podstoupit. Tady: http://www.yesvisage.cz/liposukce jsem našla metody, kterými se provádí. Zajímalo by mě, kterou lidé nejčastěji podstupují. Co myslíte?

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva