Sponzorováno

Detoxikace orgánů v těle – jak postupovat? 4.86/5 (7)

Detoxikace orgánů udělá vašemu tělu dobře...

Detoxikace orgánů udělá vašemu tělu dobře…

Je známo, že vnější krása a to, co z nás vyzařuje, pramení v našem nitru. Energie, kterou v sobě nosíme, zdraví, které si utváříme přes životní styl a krása, která je projevem toho, že všechny naše „součástky“ fungují tak, jak mají.

Během zimy byl náš organismus nastaven jinak, než je nyní. Slunce probouzí naše svaly, tělo si žádá pohyb a organismus si žádá čerstvé plody a vitamíny. Když tyto jeho potřeby nenaplníte, dostaví se takzvaná „jarní únava“. Nečistoty nahromaděné v nás chtějí ven a my vám nabízíme pár rad, jak se jich zbavit, pročistit si organismus a znovu získat energii.

První krok: Detoxikace tlustého střeva

Tlustým střevem prochází každá strava, usazuje se zde, zůstávají zde toxické látky, pokud jim nepomůžeme, aby se vyloučily kompletně ven. Rovněž zde pramení problémy jako nadýmání, „nafouknutý“ žaludek – protože dokud se nezbavíme jedné stravy, hůře se do nás dostane další, ať obsahuje kolik chce vitamínů. Nepravidelná stolice, problémy týkající se stolice, bolest žaludku či hlavy může být důsledek nesprávné fungujícího trávení. Během čtyřiceti let se nám podle některých zdrojů v těle nahromadí až více než 10 kg toxických látek, pokud nepodstupujeme žádné očistné kúry. Taková kila navíc určitě nikoho nepotěší. Pokud chceme pročistit tělo, i tak každá potravina či pomocná látka s podobným záměrem projde tlustým střevem, takže se do toho rovnou pusťme.

Jak na detoxikaci tlustého střeva?

Pokud nechceme použít asi nejdokonalejší, ale náročnou metodu jogínské šankhprakšalány (postupné pití vody osolené alespoň na úroveň fyziologického roztoku v objemu asi 5 litrů a doprovodné cvičení zabezpečující postup vody do tlustého střeva až do chvíle, kdy z těla vychází jen čistá voda), sérií 2- 4 klystýrů s osolenou, ale lépe citrónovou vodou – asi půl citronu na 1,2 l vody – dosáhneme alespoň základní očistu tlustého střeva. Její přínos pocítíme téměř okamžitě. Klystýr opakujeme každý den s objemem 1,2-1,5 l vody během jednoho týdne. Denně na celou proceduru potřebujeme půl až tři čtvrtě hodiny času, což je opravdu nepatrná investice do svého zdraví za rok. Doporučení čistě rostlinné nebo alespoň prosté vegetariánské stravy (bez sójových texturovaných výrobků) je namístě – vysoký obsah přirozené vlákniny podpoří vyloučení dalších usazenin i těžkých kovů.

Druhý krok: Detoxikace či pročištění ledvin a močových cest

Můžete ho uskutečnit pitím výluhu z březových listů během 3- 4 týdnů. Pokud ho ochutíme pár kapkami čerstvé citronové šťávy, zlepšíme jeho chuť (pije se bez cukru) a zvýšíme tak jeho účinek. Zjara ti pokročilejší či odvážnější mohou podstoupit ještě i krátkou hladovku o vodě a očistu jater, která má podle čínské medicíny začátkem ročního cyklu své přirozené regenerační maximum. Rovněž i v naší kultuře se drží hladovka, resp. půst. Očistou střeva a ledvin si vytvoříme předpoklady pro následnou očistu jater a dalších orgánů.

Posloupnost očisty střeva, ledvin a jater umožní obnovit přirozené vylučování škodlivin z těla a nejdůležitější filtrační orgán organismu. Tím se tělo připraví na náročnou celoroční práci až do další jara. Možná se překvapivě snadno zbavíme ranního smrkání, praskání a bolestí kloubů.

TIP: Funguje detoxikace ovocnými a zeleninovými šťávami?

Sponzorováno

Odtok žluči můžeme během kúry či po ní podpořit občasným pitím zápary ze směsi kořene pampelišky, kořene jalovce, kůry krušiny a listů máty (smíchat ve stejném poměru, zalít 1 lžíci 1 dl vařící vody a hodinu louhovat). Kameny ve žlučníku a ledvinách lze rozpouštět postupně během několika měsíců, také pravidelným pitím několik hodin odstáté šťávy z červené řepy.

TIP: Zkuste i podzimní detoxikaci

Třetí krok: Detoxikace kloubů

Na jednu kúru je potřebných 5 gramů bobkového listu (1 balíček), který vaříme v 300 ml. vody 5 minut. Obsah nalijeme do termosky a necháme 3 – 4 hodiny odstát. Roztok pijeme po malých doušcích 12 hodin. Kúru opakujeme 3 dny za sebou, ale stačí i 2 dny. Můžeme ji opakovat každý měsíc.

Čtvrtý krok: Detoxikace jater

Způsobů očisty je několik. Předpokladem je však čisté střevo, aby mohli žlučové výměšky, kameny a cholesterolové shluky rychle opustit tělo a nestali se ve střevě zdroji vzniku infekce. Podle lékařů se podaří jednou takovou kúrou očistit jen čtvrtinu jater, proto je třeba každého čtvrt roku její opakování. Doporučujeme během 3-6 měsíců každé ráno konzumovat na lačno 1,5 lžíce olivového oleje, lžíci citrónové šťávy a lžíci pravého včelího medu (ten nemusí být). Postupně se játra i žlučník zbaví přebytků bilirubinu a cholesterolu, zmizí gastritidy, zácpy a další potíže, zlepší se trávení a metabolismus tuků. Více o detoxikaci jater čtěte v tomto článku.

Pátý krok: Očista a detoxikace cév

Krev je důležitým transportním orgánem – transformuje kyslík, živiny, obranné látky a hormony a jiné důležité látky do těla. Krev proudí cévním systémem a porucha průchodnosti cév končí infarktem, mozkovou mrtvicí, ucpáním cév zejména na nohou a jejich bolestmi.

K očistě si v lékárně koupíme 2 dl koprového semínka a 2 lžíce mletého kořene kozlíku lékařského, přidáme i 4 dl medu. Směs dáme do dvoulitrové termosky, zalijeme po okraj vroucí vodou a necháme 24 hodin louhovat. Pak uložíme do chladničky a přelijeme do menší láhve. Užíváme 1 polévkovou lžíci půl hodiny před jídlem až do spotřebování.

Závěrečný krok: Olejová očista organismu

Tato léčebná metoda pomáhá léčit: choroby krve a srdce, mozkové kmeny, cukrovku, lupénku, alergie, zhoubné a nezhoubné onemocnění.

Spočívá v převalování slunečnicového, arašídového nebo olivového panenského oleje v ústech. Polévkovou lžíci naplníme olejem (nemusí být plná) a začneme olej v zavřených ústech převalovat pozvolna tak, aby se ocitl v celé ústní dutině.

Někdy se stane, že nám olej v ústech naroste a nemůžeme ho převalovat, tehdy trochu vyplivneme. Za žádnou cenu olej nepolykat! Nasaje mnoho škodlivin z našeho těla. Olej převalujeme asi 15-20 minut. Po této době ho vyplivneme a ústa si vypláchneme teplou vodou. Po vyplivnutí by měl být olej přeměněn na bílou emulzi podobnou mléku. Pokud je emulze nažloutlá znamená to, že byl převalování s malou intenzitou nebo kratší dobu. Začátky nebudou pro mnohé z nás jednoduché, ale nevzdávejme se. Převalování provádíme 1-3 krát denně. Během prvních tří dnů mohou, ale také nemusí nastat bolesti hlavy. Je to reakce na rychlé vyčištění cévního systému v mozku, která během jednoho dne zmizí.

Přečtěte si článek o převalování oleje v ústech.

VIDEO: Detoxikace organizmu

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva