Sponzorováno

Domácí klystýr – jak na to? 4.9/5 (59)

Klystýr vrací střevům schopnost zásobovat nás živinami a nastartuje naši obranyschopnost.

Klystýr vrací střevům schopnost zásobovat nás živinami a nastartuje naši obranyschopnost.

Aby nám dobře fungoval organismus, naše tělo musí mít čisté střeva. Čistit se dají různými způsoby. Od potravinové detoxikace, po klystýr. Ve střevech se nachází naše celá imunita. Pokud máte například problémy s pokožkou, okamžitě zahajte čištění střev.

Kožní projevy jako ekzémy, vyrážky, za to všechno může nahromaděný odpad v našem vylučovacím systému. Nesprávné stravování a nedostatek pohybu způsobuje, že se zpomaluje činnost lymfatického systému, který nás má čistit od toxických látek v těle. Projímadla jsou pro činnost střev nebezpečné. Jde o jednu z nejdrastičtějších metod. Když už očistit střeva od nánosů, tak šetrnější a účinnější klystýrem. Klystýr vyplaví z střev velké nečistoty, až po nejmenší v tenkém střevě.

Klystýr vrací střevům schopnost zásobovat nás živinami a nastartuje naši obranyschopnost. Orgány začnou lépe fungovat, odstraní se i zápach těla, který vy už nevnímáte, ale šíříte kolem sebe. Klystýr nám pomáhá i při hubnutí. Dlouholeté nánosy kalů způsobují tvrdnutí střev a snižují schopnost odbourávat tuky. Pokud je pročistíte, vaše kila půjdou dolů jedna radost.

TIP: Potřeby pro provedení klystýru si můžete pořídit v celé sadě. Podívejte se na nabídku klystýrů a análních sprch.

Klystýr – domácí očista krok za krokem

Kdo ještě nic podobného nezažil, zřejmě mu nebude při představě domácího výplachu střev do smíchu. Kdo si na něco takového troufne, tady je návod, jak si udělat proplach doma:

1. V první řadě nic předtím nejezte
2. Připravte si odvar z heřmánku, zhruba dva litry
3. Nalijte tekutinu do nádobky klystýru a zavěste výše, než jsou vaše oči
4. Konec hadičky naolejujte
5. Klekněte si
6. Zasuňte hadičku do análního otvoru, asi 15 cm
7. Nechte téct odvar, dokud nebudete cítit větší tlak
8. Snažte se v sobě vodu chvíli udržet
9. Okamžitě jděte na toaletu a uvolněte se

Nikdo neočekává, že se vám podaří přijmout celou dávku klystýru hned poprvé. Po aplikaci zůstaňte alespoň hodinu doma. Voda ze střev se může stále vracet ven. Takovou zázračnou očistu byste měli dělat každý den alespoň týden.

Sponzorováno

Detailnější návod na domácí klystýr

Mrkněte také na tento návod:

– V lékárně zakoupíme pomůcku, která se jmenuje irigátor, stojí přibližně 200 Kč (pozor, prodávají se i irigátory pro dámskou intimní hygienu a ty mají malý obsah). Chtějte irigátor o obsahu 2 litry.
– Balení je hygienické, takže věc lze rozbalit a rovnou použít. Irigátor je třeba sestavit, t.j. hadičku, kterou bude protékat voda, důkladně zasunout na koncovku nálevového sáčku (dle přiloženého návodu).
– Jak připravit vodu pro proceduru: Do hrnce nalijeme 1,8 l čisté vody a zahřejeme ji na teplotu lidského těla. Do vody můžete přidat 2 lžíce nerafinované mořské soli, nebo citronové šťávy, nebo přírodního jablečného octa, nebo si můžete připravit výluh z hřebíčku, který má desinfekční účinky. Sůl je zase dobrá v tom, že působí osmoticky a nedovoluje vodě, aby se do střeva vsákla.
– Nálevový sáček zavěsíme do výše 1,5 m nad dno vany, do které položíme suchý ručník jako podložku.
– Nalijeme připravenou vodu do sáčku a nad odpadem otevřeme ventil, který je určený k regulaci průtoku vody hadičkou. Vypustíme z hadičky vzduchovou bublinu, pokud tam nějaká je.
Před zavedením koncovku hadičky důkladně namažeme olejem (dobrý je kokosový, protože má antibakteriální účinky, ale lze použít také olivový, nebo jiný čistý olej určený k jídlu). Místo oleje můžete použít lubrikační gel.
– Vlezeme si do vany, položíme se na záda, zavedeme si hadičku do konečníku (přibližně 10 – 15 cm) a otevřeme ventil pro napouštění vody. Napouštění můžeme ventilem regulovat podle svých momentálních pocitů.
– Jakmile dosáhneme vyprázdnění nálevového sáčku, nebo klidně i dříve, pokud se nám zdá, že je vody už dost, vyjmeme hadičku z konečníku a masírujeme si břicho tak dlouho jak je nám to příjemné.
– Po chvíli opatrně vstaneme z vany a přesuneme se na toaletu, kde vodu vyloučíme.
Celá procedura včetně zahřívání vody zabere přibližně 30 minut.
– Nálevový sáček stačí po použití vypláchnout a koncovku hadičky omýt mýdlem. Irigátor je pro opakované použití, takže jej nevyhazujte, ale uložte jej na bezpečné místo.

Pro koho není klystýr vhodný

Sponzorováno

Rozhodně by se proplachu střev měli vyvarovat lidé při Crohnově nemoci střev, akutním zánětu střev, tuberkulóze, po operaci nebo nádorech střev, i lidé se slabým srdcem, výraznými dýchacími potížemi, střevními infekcemi a vysokým krevním tlakem.

Co si dále přečíst o klystýru?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    8 Komentářů u článku “Domácí klystýr – jak na to?”

    1. Josef napsal:

      Zdravim vas.
      Muzete mi napsat co pit a jist po krystyru?
      Staci kefir a bylinkove caje na piti?
      Provadim si krystyry jednou az dvakrat za tyden ale jen s prevarenou vodou.
      Diky za odpoved a preji krasny den.
      Josef

    2. straka napsal:

      Jeste 3 dny po zavedeni klystyru (a vyprazdneni)jsem mela tekutou a castejsi stolici.Muze to byt tim, ze nejaka voda ve strevech jeste zustala?
      Dekuji Dana

    3. Pavel napsal:

      Dobrý den všem,
      Chtěl bych upozornit na potenciálně nebezpečnou nesrovnalosti ve článku, tedy že hadici či trubičku není nutné zavádět 20-25 cm hluboko. Stačí mnohem, mnohem méně. Pokud se budete snažit nasoukat si cokoliv čtvrt metru do análu, můžete si ublížit.

    4. Mat napsal:

      Taky důrazně upozorňuji na velkou chybu v článku – rozhodně nezastrkujte hadičku 20-25 cm, ono by vám to tedy naštěstí snad ani nešlo. Pokud byste se o to pokoušeli, můžete si poranit střeva. Bohatě stačí 10-15 cm. Prostě tak, aby nic nebolelo, a přitom aby voda tekla. Doporučuji koupit průhledný irigátor, kde dobře uvidíte, zda voda teče do střev a jakou rychlostí.
      Jinak já osobně klystýr provádím vkleče (poloha kočky, klek na kolenou, zadek výš než břicho), přijde mi to o hodně lepší než vleže na zádech, s tím špatně dosáhnete do konečníku. Nemusíte vůbec lézt do vany, stačí si v koupelně kleknout na zem (pod kolena dát něco měkkého).
      A v neposlední řadě doporučuji vodu převařenou, ne teplou nebo ohřátou (tzn. převařit a nechat zchladit na teplotu těla). Přidávám pár kapek citronu (pozor na jadýrka) a himalájskou sůl, na heřmánek mám alergii.

    5. Mat napsal:

      Ještě k tomu masírování břicha – osobně ho nedoporučuji. Je lepší zůstat chvilku v poloze kočka, pak si lehnout na záda a průběžně se obracet na pravý a na levý boj, aby se voda ve střevech dostala všude. Masáží se nedostane všude a navíc je nezbezpečné masírovat střeva plná vody.
      A důležité je, aby voda měla čas ve střevech pracovat. Ze začátku to asi nepůjde, takže po naplnění střev prakticky hned přijde nutkání na toaletu, ale člověk si na to rychle zvykne. Já nyní napouštím do střev zhruba 1,5 litru, pak si jdu lehnout a pustím si film, učím se apod., průběžně měním polohy a na WC jdu zhruba po půlhodině, když si střeva řeknou. Nikde mě nic nebolí ani netlačí, naopak je to příjemné. Za začátku ale nečekejte zázraky, je OK, když zpočátku do střev napustíte třeba jen 1/2 litru a hned musíte utíkat na WC :)

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva