Sponzorováno

Detoxikace podpaží – proč a jak ji dělat? 4.71/5 (34)

Velkou výhodou při provádění detoxikace v podpaží spočívá v tom, že může pomoci odstranit chemické látky z kůže a tkáně podpaží.

Velkou výhodou provádění detoxikace v podpaží je to, že může pomoci odstranit chemické látky z kůže a tkáně podpaží.

Zaujal vás nadpis článku, a říkáte si „Cože? Detox podpaží? To je nějaká blbost, ne?“. Vězte, že není. Přečtěte si náš článek a uvidíte, že to může mít smysl.

Dostáváme spoustu otázek od lidí, kteří zkoušejí své domácí deodoranty, a mají problémy s vyrážkou, zápachem nebo nadměrným potem. Hledají jednoduše nějaký způsob, jak na tyto problémy v podpaží vyzrát. Po velkém experimentování, hledání a pomoci od několika málo přátel jsme našli neobvyklé řešení, které funguje opravdu dobře! A můžete ho velmi jednoduše zkusit i vy. Je to právě detoxikace oblasti podpaží.

Proč vůbec detoxikovat podpaží?

To je ta zásadní a důležitá otázka. Proč vůbec detoxikovat podpaží? Proč něco takového dělat? Proč prostě nadále nepoužívat klasické komerční deodoranty? Dobrá otázka.

Konvenční deodoranty a antiperspiranty obsahují celou řadu chemikálií a přísad. Je to něco nepřirozeného, co zabraňuje přirozenému pocení těla. Popravdě, složení (někdy spíš chemický seznam) některých deodorantů je docela působivý:

 • Hliník – některé důkazy spojují hliník s rakovinou a Alzheimerovou chorobou
 • Ftalátyendokrinní disruptory (nebo též hormonálně aktivní látky) často také nalezené v plastu, které mohou způsobit hormonální nerovnováhu a dokonce i neplodnost
 • Propylenglykol – běžný název: nemrznoucí směs. Je to hodně diskutovaná přísada v produktech osobní hygieny, některé výzkumy uvádí, že vykazuje mírné riziko imunotoxicity a alergií.
 • Formaldehyd – známý karcinogen … ale prý zabíjí bakterie.
 • Parabeny – další hormonální disruptor, parabeny byly nalezeny při biopsii v tkáni s rakovinou prsu
 • Antibakteriální látky – jsou endokrinními disruptory a mohou negativně ovlivnit imunitní systém

Proč je toto tak velký problém? Byli jste někdy nemocní a našli jste si nateklou hrudku na krku nebo v podpaží? To je mízní uzlina a ty jsou hlavní součástí imunitního systému. Aplikace chemikálií přímo nad mízními uzlinami je skvělý způsob:

 • jak zmást hormony,
 • jak narušit endokrinní systém,
 • jak potlačit imunitní funkce.

Sečteno a podtrženo? Prostě nic úplně dobrého pro tělo. A hlavně pro vaše podpaží.

Jak detoxikovat podpaží – a proč byste měli

Kůže je největším orgánem těla a to, co se dotýká naší pokožky, může snadno vstoupit do krevního oběhu. To si pamatujte. Vzhledem k velkému výskytu rakoviny prsu by bylo rozumné vyhnout se těmto chemikáliím, dokud nebude proveden další výzkum.

Velkou výhodou při provádění detoxikace v podpaží spočívá v tom, že může pomoci odstranit některé z těchto látek z kůže a tkáně podpaží. To může být zvláště užitečné po letech konvenčního používání deodorantů.

Funguje to?

Známe několik přátel, kteří ještě nepřešli na přírodní deodoranty. Zde jsou výsledky:

 • Všichni si všimli menšího zápachu, a to i bez dalšího použití deodorantu
 • Nikdo, kdo zkoušel detox podpaží, si nevšiml vyrážky při použití přírodního deodorantu
 • Všichni kromě jednoho člověka uvedli, že si všimli méně potu v podpaží
 • Každý z nich řekl, že tuto metodu doporučí kamarádovi

Jasně, nebylo to úplně vědecká zkouška, ale je prakticky použitelná a výsledky za nás vypadají slibně!

Jak detoxikovat podpaží

Nyní se podíváme na několik metod detoxikace podpaží. Zkuste se inspirovat.

Sponzorováno

Recept s bentonitovým jílem

Zde budete potřebovat pouze bentonitový jíl, jablečný ocet a čistou vodu.

Nachystejte si:

 • 1 lžíci bentonitového jílu
 • 1 čajovou lžičku jablečného octa
 • 1-2 čajové lžičky vody (pro dosažení správné konzistence)

Instrukce pro přípravu:

 1. Smíchejte všechny ingredience ve skleněné misce (nepoužívejte kov!) a dřevěnou nebo jinou nekovovou lžící míchejte, dokud nedosáhnete konzistence zakysané smetany.
 2. Rozložte rovnoměrnou vrstvu této směsi do podpaží a nechte působit po dobu 5-20 minut. Pokud začínáte, nechte směs „pracovat“ kratší dobu, začněte prostě pomalu. Uvidíte, jak vaše tělo bude reagovat. Pokud vás směs na pokožce bolí, okamžitě ji odstraňte.
 3. Může způsobit určité zarudnutí, protože zvýší průtok krve do oblasti, ale rychle to zmizí.
 4. Umyjte se pak ve sprše nebo ve vaně pomocí teplé a vlhké žínky.
 5. Opakujte každodenně nebo podle potřeby, dokud pach pod paží nezmizí a přírodní deodorant bude nedráždivý.

Recept s kokosovým olejem

Další recept používá stejné množství bentonitového jílu a kokosového oleje. Vytvoří se uklidňující, hydratační směs, která má ještě antibakteriální vlastnosti díky kokosovému oleji.

Maska je aplikována na podpaží a ponechána po dobu 5 až 20 minut, podobně jako maska na obličej. Jakmile je suchá, směs se omyje ve sprše nebo vlhkou žínkou.

TOP výhody detoxu podpaží

Existuje mnoho výhod detoxikace podpaží. Zmiňme jich alespoň několik:

1. Zvyšte účinnost přirozeného deodorantu

Většina detoxů v podpaží má usnadnit přechod od antiperspiračního prostředku na bázi hliníku k přírodnímu deodorantu. Mnoho článků ve prospěch detoxikace podpaží tvrdí, že přírodní deodorant bude lépe fungovat.

2. Odstraňte nános antiperspirantu nebo deodorantu

Antiperspiranty dočasně ucpávají potní žlázy ke snížení pocení. To dělají tím, že vytvoří gel na povrchu kůže. Nejsou absorbovány do pokožky, ale jsou to dráždivé látky, jako jsou vonné látky, alkohol a jiné dráždivé přísady.

Detoxikační maska ​​může také velmi dobře odstranit antiperspirant z kůže v podpaží.

3. Odstraňte zápach

Obvyklým důvodem k detoxikaci podpaží je odstranění nebo minimalizace zápachu v podpaží. Protože jablečný ocet či kokosový olej mají antibakteriální vlastnosti, může mít toto tvrzení určitě pravdivý základ.

Bohužel však tento účinek není trvalý.

Detoxikuje opravdu tělo? Spíše ne, spíše parádně čistí.

Od odstranění „toxinů způsobujících rakovinu“ až po odvodnění lymfatických uzlin – takto se tato metoda prezentuje. Ale můžete skutečně odstranit toxiny skrz kůži? Spíše moc ne. Játra a ledviny se v reálu starají o detoxikaci těla před škodlivými chemikáliemi. Neexistuje žádný způsob, jak je dostat z potních žláz nebo z kůže. Ale čištění podpaží od různých chemikálií je touto metodou opravdu velmi efektivní.

Neexistují žádné důkazy o tom, že toxiny mohou být fyzicky odstraněny z kůže nebo hlubších vrstev tkáně.

Poznámky a myšlenky

 • Pokud stále trpíte zápachem nebo máte svědění nebo hrudky ve vašich podpažích, zvažte suché kartáčování, o kterém se říká, že pomáhá zlepšit lymfatickou cirkulaci.
 • Také se ujistěte, že pijete hodně vody, kdykoliv stimulujete tok lymfy (suché kartáčování, masáž, detoxikace atd.), abyste pomohli propláchnout tělo a vyhnete se dehydrataci.

Myšlenka o používání deodorantů a antiperspirantů

Výrobci deodorantů a antiperspirantů trvají na tom, že ochrana proti potu je potřeba – že lidi zbaví potu a zápachu. Opravdu? Většina lidí nezapáchá tak špatně, jak si myslí. Tento pocit se v nás snaží vypěstovat výrobci deodorantů.

Podle zprávy z roku 2013 v časopise Journal of Investigative Dermatology, výzkum ukazuje, že více než 75 procent lidí stále používá deodoranty.

Sponzorováno

Tak co? Jste připraveni zkusit detox (čištění) v podpaží? Myslíte, že je to příliš divné? Sdílejte níže v komentářích vaše názory a doporučení.

A co si ještě přečíst o podpaží?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva