Sponzorováno

Čaj z Kustovnice čínské (Goji Berry) – na co je dobrý a proč si ho dát? 4.86/5 (21)

Čaj z Kustovnice čínské (Goji Berry)Číňané, Mongolové a Tibeťané používali goji bobule z Himalájích po staletí jako bylinné léky. Goji plody obsahují aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny, bílkoviny a komplexní cukry. Tyto vlastnosti Goji Berry mají přínos pro naše zdraví. Ale znáte čaj udělaný z Kustovnice? Má mnohé přednosti a mnoho benefitů pro naše zdraví. Mrkněte na to, které to jsou.

Čaj z Kustovnice

Existuje několik variant kustovnicového čaje. Tradiční verze ale nepoužívá žádný čaj. Místo toho jednosuše dáte Goji bobule do vroucí vody. Potom pijete vodu a jíte bobule v nápoji. Novější verze kustovnicového čaje nechává louhovat Goji bobule s bílým nebo zeleným čajem. Zelené a bílé čaje mají antioxidační vlastnosti, takže kombinací těchto čajů s Goji bobule zvyšujete antioxidační vlastnosti nápoje. Jak jednoduché prostě a velmi zdravé.

Antioxidanty, vitaminy a minerály

Goji bobule, také známé jako kustovnice, jsou extra bohaté na antioxidanty. Podle „The Encyclopedia of Natural Medicine“ goji bobule obsahují karotenoidy, flavonoidy, polyfenoly, vitamin A, vitamin B, vitamin C, vitamin E, thiamin, riboflavin a niacin. Kromě toho bobule obsahuje řadu minerálů, včetně zinku, železa, mědi, vápníku a fosforu.

Proteiny a aminokyseliny

Plody Goji obsahují esenciální a neesenciální aminokyseliny a některé bílkoviny. Podle „Encyclopedia of Natural Medicine,“ aminokyseliny v goji bobulích mají několik zdravotních výhod, včetně toho, že působí antiplísňově, antbakteriálně a mají protizánětlivé vlastnosti.

TIP: Kustovnice je dobrá i na hubnutí

Sponzorováno

Zvýšení energie i kvalitu spánku

Studie zveřejněná v květnu 2008 zjistila, že džus na kustovnicové bázi výrazně zvýšil hladinu energie, zlepšil kvalitu spánku, klidu a zlepšil také celkový pocit zdraví. Navíc, testované osoby hlásili také sniženou únavu a stres. Studie uvádí, že testovaná skupina, která obdržela džus nabo čaj Goji, neprokázala žádné nežádoucí vedlejší účinky (test trval 15-dní).

VYZKOUŠEJTE: Naše recepty na super goji čaje

Zkuste i naše recepty na čaj s goji.

Čaj z goji a ibišku

Čaj, kde je ibišek a goji prospívá diabetikům. CO na tento čaj budete potřebovat:

 • Voda – 8 šálků
 • Sušené bobule Goji – 1/2 šálku
 • Květy ibišku – 1/4 šálku
 • Med nebo sirup z agáve – 3 lžíce
 • Tyčinky skořice – 1-2 kusy
 • Ledové kostky
 • Pomeranč – 1 nakrájejte na 8 klínů
 • Citrón – 1 nakrájejte na 8 klínů

Jak postupovat při přípravě tohoto čaje: Uvařte vodu, odstraňte plotny a přidejte květy ibišku, plody goji, tyčinky skořice a nektar nebo med. Nechte zakryté louhovat po dobu alespoň 25 minut, pak zamícháme a scedíme do 8 sklenic naplněné ledem. Přidáme 1 kousek pomeranče a 1 kousek citronu do každé sklenice, podáváme chlazené. Zbylá směs může být skladována po dobu 1-2 dní v chladničce.

Červený Goji čaj s plody jujube

Tento čaj je určen ke zmírnění úzkosti a nespavosti. Co budete potřebovat?

 • červené plody jujube (cicimek datlový)
 • Sušené bobule Goji
 • červený čaj

Sponzorováno

Jak postupovat při přípravě tohoto čaje: Přidejte hrst kustovnice, hrst jujube a 2 lžičky červeného čaje do hrnce. Nyní přidejte vodu a přiveďte ji k varu. Pak sundejte z plotny a nechte stát po dobu 10-15 minut. Čím déle čaj bude takto stát, tím silnější bude jeho chuť. Je to čínský recept a říká se, že má extra posilující a detoxikační účinky. Plus jako bonus je dobrý na zlepšení spánku a snížení stresu.

Co si dále o goji přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva