Sponzorováno

Jak stimulovat a otevřít třetí oko? 4.5/5 (12)

Chcete otevřít třetí oko?Přáli jste si někdy mít šestý smysl? Někteří říkají, že se nemusíte dívat dál než mezi vaše oči.

Předpokládá se, že čakry jsou energetická centra podobná kolům rozmístěná po celém těle, která ovlivňují pohodu a vnímání. Čakra třetího oka, známá také jako Ajna, je považována za šestou čakru v těle. Říká se, že tato čakra se nachází ve středu vaší hlavy, rovnoběžně se středem vašeho obočí. Věří se, že souvisí s vnímáním, uvědoměním a duchovní komunikací.

Někteří říkají, že když je čakra třetího oka otevřená, může poskytnout moudrost a vhled a také prohloubit vaše duchovní spojení.

I když neexistují žádné vědecké důkazy na podporu těchto tvrzení, mnoho tradic a kultur zdůrazňuje důležitost čakry třetího oka.

Pojďme se v tomto článku hlouběji ponořit do toho, co je třetí oko, co umí a jak ho otevřít nebo stimulovat.

Třetí oko je energetické centrum neboli čakra. Ačkoli to není skutečná fyzická struktura, je spojena s epifýzou a hypofýzou na mozku a nachází se na čele mezi obočím.

A funkce třetího oka? Přístup k jasnosti, intuici a předvídavosti. Dává nám to schopnost vidět za to, co je v daném okamžiku fyzicky přítomné. Věštci a jasnovidci mají obvykle vysoce vyvinuté čakry třetího oka.

Co je čakra třetího oka?

Předpokládá se, že čakra třetího oka souvisí s:

 • jasností mysli
 • koncentrací
 • představivostí
 • intuicí
 • duchovním vnímáním
 • propojením s vesmírem

Podle Candice Covingtonové, autorky knihy „Esenciální oleje v duchovní praxi: Práce s čakrami, božskými archetypy a pěti velkými prvky“ se věří, že tato čakra je spojena s epifýzou.

Šišinka mozková je žláza velikosti hrášku ve tvaru borové šišky, která se nachází v mozku obratlovců poblíž hypotalamu a hypofýzy. Je to uctívaný nástroj věštců a mystiků a je považován za orgán nejvyššího spojení.

Epifýza hraje významnou roli ve většině kultur po celém světě. Například v ájurvédské filozofii je třetí oko reprezentováno čakrou Ajna. Ve starověkém Egyptě symbol Horova oka odráží umístění šišinky mozkové v profilu lidské hlavy.

Eepifýza je biologickým příbuzným energetické čakry třetího oka. Tato drobná žláza na spodině lebky produkuje melatonin, který ovlivňuje cirkadiánní rytmy a reprodukční hormony.

Studie ukazují souvislost mezi epifýzou a N,N-dimethyltriptaminem, také známým jako DMT. Tato chemikálie se někdy nazývá molekula ducha nebo sídlo duše kvůli jejímu předpokládanému vztahu k vědomí.

Přesto spojení mezi šišinkou mozkovou a duchovní zkušeností nebylo vědecky prokázáno.

Třetí oko a duševní zdraví

Zatímco je určitě zapotřebí více výzkumu o tom, jak nás třetí oko může duchovně a emocionálně ovlivnit, studie z roku 2016 naznačuje, že menší objem epifýzy může souviset s poruchami nálady, jako je schizofrenie.

Někteří lidé předpokládali spojení mezi čakrami a duševním zdravím, ale toto není úplně akceptováno mainstreamovou vědou.

O úloze třetího oka se mluvilo i v parapsychologii neboli studiu nevysvětlitelných duševních jevů. Někteří věří, že když je třetí oko otevřené, funguje jako brána pro duchovní komunikaci.

To prý zahrnuje umění:

Jak otevřít své třetí oko

Některé tradice zdůrazňují potřebu otevřít a harmonizovat všechny ostatní čakry před otevřením třetího oka. Říká se, že to vytváří uzemnění a kapacitu nezbytnou pro zvládnutí vhledů vyššího vědomí. Jinak se někteří domnívají, že otevření třetího oka by mohlo být destabilizující.

Pokud se cítíte připraveni otevřít svou čakru třetího oka, doporučují se následující metody:

 1. Aktivujte své třetí oko
 2. Doplňte si svůj jídelníček
 3. Aplikujte esenciální oleje
 4. Zkuste se dívat na slunce
 5. Cvičte meditaci a zpívání
 6. Použijte krystaly
 7. Zkuste jógu
 8. Zpívejte u jógy
 9. Věnujte velkou pozornost dýchání

Pojďme se na body podívat konkrétněji.

1. Aktivujte svou čakru třetího oka

Nejlepší je začít s aktivační praxí.

Začněte tím, že pošlete vděčnost svému třetímu oku za vaše vrozené intuitivní schopnosti a vaše spojení s přírodou prostřednictvím cirkadiánních rytmů, které epifýza řídí.

2. Doplňte si svůj jídelníček

Strava může hrát opravdu klíčovou roli při otevírání čakry třetího oka. Traduje se, že několik potravin může podporovat a detoxikovat třetí oko, včetně těchto:

Toto všechno jsou přísady a potraviny, které napomáhají čištění epifýzy. Je důležité si uvědomit, že neexistují žádné vědecké důkazy, které by to podpořily.

3. Aplikujte esenciální oleje

Esenciální oleje jsou dynamickými nástroji pro léčení a otevření epifýzy a usnadňují stavy duchovního uvědomění.

Z esenciálních olejů se doporučuje:

Při přípravě směsi esenciálních olejů pro čakru třetího oka postupujte podle následujících kroků:

Sponzorováno

 1. Shromážděte jeden nebo několik výše uvedených olejů a také nosný olej dle vašeho výběru. Protože esenciální oleje jsou na trhu ve velmi silných koncentracích pro použití v aromaterapii, vždy je kombinujte s nosným olejem, než abyste je používali samotné přímo na kůži. (A nikdy takto nepožívejte esenciální oleje!)
 2. Smíchejte esenciální oleje s nosným olejem. Na každých 3-6 kapek esenciálního oleje použijte 1 čajovou lžičku nosného oleje.
 3. Aplikujte směs přímo na vaši čakru třetího oka.

TIP: zpívání „Om“ při aplikaci oleje může zvýšit účinek.

POZOR NA TO: Některé esenciální oleje, zejména citrusové oleje, jako je citron, mohou způsobit fotosenzitivitu. Po aplikaci citrusových esenciálních olejů na pokožku se vyhněte slunci.

4. Zkuste se dívat na slunce

Pozorování slunce je forma meditace, která zahrnuje hledění do slunce, obvykle při východu a západu slunce. Říká se, že zlepšuje duchovní spojení, zvyšuje jasnost a zvyšuje energii.

Prý to může také pomoci otevřít třetí oko.

Slunce je skvělý zdroj energie. Během prvních pár minut východu slunce a posledních pár minut západu se jemně dívejte do slunce, abyste posílili svou šišinku.

TIP: Pokud se rozhodnete opalovat, dodržujte správná bezpečnostní opatření. V opačném případě si můžete koukáním do slunce poškodit zrak. Tak na to fakt pozor.

5. Meditujte a zpívejte

Meditace aktivuje epifýzu prostřednictvím vibrací a záměru. Zvažte vizualizaci odvápnění epifýzy, protože její posvátná povaha je osvětlena a přímo spojena se zdrojem.

Zdroj = vyšší moc nebo základní povahu všech věcí.

Ke své meditaci můžete také přidat zpívání. Zpívání způsobuje rezonanci čtyřstěnu v nose, což způsobuje stimulaci epifýzy.

Říká, že zpívání manter může pomoci kultivovat pocit uznání a vděčnosti.

6. Použijte krystaly

Někteří věří, že krystaly mají léčivou energii. Prý mohou být také prospěšné, pokud jde o otevření vašeho třetího oka.

Krystaly jsou vlivnými spojenci ve snaze probudit třetí oko. Používejte krystaly a drahé kameny v paletě indigových a fialových barev. Tato barevná paleta slouží k probuzení, vyvážení, zarovnání a vyživování třetího oka.

Obecně bývají doporučeny pro aktivaci třetího oka následující krystaly:

 • ametyst
 • fialový safír
 • fialový turmalín
 • rodonit
 • sodalit

Drahokam či krystal můžete během meditace umístit mezi čelo a mírně nad něj.

7. Zkuste kundalini jógu

Pokud jste ještě nezkoušeli kundalini jógu, jděte do toho. Duchovní a často intenzivní jógová praxe je skvělá pro otevření vašeho třetího oka, zvláště když se soustředíte na určité krije. Když cvičíte kundalini jógu, vyberte si krije, které se zaměřují na hypofýzu nebo šišinku mozkovou.

8. Zpívejte u jógy

Učitelka jógy a meditace Rosie Acosta (autorka knihy You Are Radically Loved: A Healing Journey to Self-Love), říká, že jógové zpívání by také mohlo pomoci otevřít vaše třetí oko. Dodává, že zpěv ohm je spojen s touto čakrou – což je skvělé vzhledem k tomu, že se také ukázalo, že tento zpěv v podstatě deaktivuje mozek pro konečný okamžik přítomnosti.

RADA: Zvuk může obsahovat velkou léčivou sílu a může být také skvělý pro otevření vašeho třetího oka. Použití zvukových léčivých nebo tonizačních pomůcek v meditaci vás přivede do stavu theta (THETA je hluboce hypnotický stav, otevírá se podvědomí a produkují se katecholaminy, které jsou důležité pro učení a paměť). Je to skvělý způsob, jak pomoci otevřít třetí oko.

9. Cvičte správné dýchání

Práce s dechem je vynikající nástroj pro každodenní život, ale je zvláště výhodná pro otevření vašeho třetího oka. Existuje mnoho druhů dýchání, ale holotropní dýchání je obzvláště vhodné k otevření vaší šesté čakry. Holotropní dýchání se používá k vnitřnímu léčení a kombinuje zrychlené dýchání s evokující hudbou.

Dýchací techniky jsou užitečným způsobem, jak skutečně ztišit a soustředit mysl, což umožňuje vznik vnitřní jasnosti a vnitřního vědění. Doporučuje vyzkoušet nadi shodhana, která je také známá jako alternativní dýchání nosními dírkami. V podstatě se chcete zhluboka nadechnout levou nosní dírkou, zatímco pravou nosní dírku držíte zavřenou pravým palcem. Pak to chcete, no, střídat.

Poslední rada: Vizualizujte si každý dech, který vám nabije třetí oko. Pokud energie proudí přes ostatní čakry, můžete být více všímaví a přivést tuto energii proudící do svého třetího oka.

Jak dlouho trvá otevření třetího oka?

Neexistuje žádné konkrétní pravidlo, pokud jde o to, jak dlouho bude trvat otevření vašeho třetího oka. Někteří lidé věří, že to může trvat několik dní, týden, měsíc nebo mnohem déle. Jiní říkají, že to může trvat roky nebo dokonce celý život praxe.

Obecně je otevírání třetího oka praxí, které byste měli věnovat nějaký ten čas každý den.

Zkuste strávit 10 minut každý den vědomou aktivací svého třetího oka prostřednictvím meditace, zpívání, modlitby, tance, jógy, používání esenciálních olejů a květinových esencí.

Je však důležité nespěchat a nesnažit se nic vynucovat. Zaměřte se na to, abyste si cvičení užívali a dělali to, co je pro vás správné, než abyste se snažili dodržovat jakoukoli časovou osu.

Jak zjistit, zda je vaše čakra třetího oka otevřená

Podle Covingtonové (zmíněna na začátku článku) je odpověď vlastně celkem jednoduchá.

Jakmile začnete pracovat se svým třetím okem, začnete dostávat vodící zprávy a vize. Snažte se mít odvahu řídit se tím, co nabízí vaše intuice, a vaše síla třetího oka jen poroste.

Na začátku jsou známky aktivovaného třetího oka jen velmi málo zřetelné. Nejprve většinou začnete pociťovat velmi jemný tlak na čele mezi obočím. Jakmile se třetí oko začne takto probouzet, můžete cítit, jakoby se vás někdo prstem dotýkal na čele, můžete zde cítit slabé šimrání nebo pocit tepla, jako by se vašeho čela dotýkal sluneční paprsek a vstupoval dovnitř vaší hlavy.

Pamatujte, že někdy se tento zvláštní pocit může objevit jen tak bezdůvodně a poté zase může zmizet. Nezáleží přitom příliš na tom, zda právě meditujete či se věnujete své běžné práci. Tento pocit se postupně opakuje a stává se stále častějším.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste otevřít a aktivovat vaše třetí oko? Napište nám do komentářů, budu ráda.

Odborné studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , , ,

Přečtěte si také naše další články

 

3 Komentářů u článku “Jak stimulovat a otevřít třetí oko?”

 1. Tomas napsal:

  Proc nepokracujete v serioznich clancich? Tyhle zvasty, navic s pseudovedeckymi vsukami i nesmysly to tu cele srazi dolu. Fakt me pobavila veta „neni uplne prijimana mainstreamovou vedou“, haha. Za prve, veda je jenom jedna. Nic jako mainstreamova veda neexistuje. Je veda a pak je vira/pohadky/mytologie. Zadne cakry, duse, apod. ve vede misto nemaji, stejne jako Santa Claus, Baba Jaga nebo dalsi lidmi vymyslene koncepty.

Zanechat komentář ke článku

Zpráva