Sponzorováno

Acai Berry: Bobule z pralesa podpoří libido 4.92/5 (12)

Acai Berry: Bobule z pralesa podpoří libidoNejrůznější exotické ovoce jsou stále častěji skloňované jako zázračné prostředky zajišťující zdraví. Takovým ovocem je i acai z amazonských deštných pralesů. Tato superpotravina je skvělý přírodní antioxidant. Domorodci z amazonského pralesu objevili zdraví prospěšné vlastnosti bobulí acai už dávno, ale pro vědce je to ještě novinka. Pomáhají totiž v boji s infekcemi, posilují imunitu a chrání srdce. Domorodé kmeny jsou obecně vybaveny lepším zdravím, za což v tomto případě vděčí i tímto bobulky.

Acai je boulovitý plod, který roste na palmách. Trochu se podobná jalovci, společné mají i to, že obsahují antioxidanty. V acai je jich však až 20 – krát více. Jeho chuť se přirovnává ke kombinaci bobulí a čokolády.

Očista celého těla

Navíc funguje jako skvělý antioxidant a dodává tělu energii. Výborně se hodí k posilování imunitního systému a pomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu v krvi, což souvisí s obsahem nenasycených mastných kyselin. Má i očistné a detoxikační vlastnosti.

Jednou z hlavních věcí, na které se acai používá, je hubnutí. Pracuje na odstranění toxinů z těla. Tyto toxiny způsobují, že tělo pracuje mnohem těžší, aby dokázalo splnit své přirozené funkce. Acai tedy pomůže odplavit tyto škodlivé toxiny, a zajistí, aby bylo vaše tělo schopno opět pracovat bez překážek.

Množství energie má mnoho lidí velmi nízké, za což může stres a vnější vlivy. Nahrazují to umělými stimulanty, jako jsou energetické nápoje. A přitom acai zlepší metabolismus, takže spálí tuk v těle efektivněji, což tělu dodá dostatek energie.

Potřebujete rozproudit krev?

Špatný krevní oběh může vést k řadě onemocnění a problémů, jako je plešatění, vysoký krevní tlak, a mnoho dalších. Aby vaše krev proudila správně, zkuste bobule acai Berry. Bylo totiž prokázáno, že jsou jednou z nejlepších přírodních metod na podporu krevního oběhu v celém těle.

Suchá a stárnoucí pleť je také problémem, který vyřeší acai. Hlavním důvodem vysychání pleti je snížení průtoku krve do kůže. Pokožka tedy dostává méně životně důležitých živin potřebných aby na mladý a svěží vzhled. Acai pomůže prokrvit pokožku lepšímu vstřebávání zmíněných živin a tím zlepšení vzhledu pleti.

Sponzorováno

Přípravek i speciálně pro pány

Duševní čilost a koncentrace jsou ve vyšším věku často problematické. Bobule acai pomáhají vyživit i mozek, prokrvují ho, což zlepšuje jeho činnost. Zvyšují i ​​sexuální apetit a libido, stejně jako sexuální výkon. Muži s erektilní dysfunkcí nebo sníženým libidem mají problémy se sníženým průtokem krve do pohlavních orgánů. Průtok krve jsme zmiňovali již výše, takže i v tomto případě bobule acai zaúčinkují.

Acai lze označit za elixír mládí. Antioxidanty chrání před znečištěným prostředím a volnými radikály. Kromě běžných lidí ho ocení také aktivní sportovci, protože rychle dodává energii. Acai obsahuje také velké množství vlákniny, proto by mělo patřit do jídelníčku.

Ovoce acai se dá koupit jako zmrazená dužina, která obsahuje ještě další složky – např. guaranu. Hmota se pak míchá s vodou nebo džusem. Dostupný je i acai prášek, dá se však najít i v některých džusech a čajích. Často je to fair trade výrobek, čili domorodci zapojeni do jeho sběru jsou náležitě ocenění.

U čeho se používá acai?

 • u oslabených jedinců náchylných k bakteriálním a virovým onemocnění
 • při psychické a fyzické zátěžiu diabetiků jako prevence diabetické retinopatie
 • při únavě očí a přispívá k zlepšení ostrosti vidění – zlepšuje regeneraci očního barviva a tím se podílí na zlepšení nočního vidění
 • ke snižení a stabilizaci krevního tlaku – působí vasodilatačně a zlepšuje elasticitu cévu diabetu I. a II.typu působí svou antioxidační aktivitou proti blokaci periferních receptorů
 • rozšířené použití je v nutriční výživě
 • acai slouží proti stárnutí, buněčnému poškození a předčasnému stárnutí (jednou z hlavních příčin stárnutí je, že organismus není schopen sám se zbavit všech toxinů a odpadních látek – různé škodliviny, oxidační stres, sluneční záření, znečišťující látky, pesticidy, cigaretový kouř, atd.)
 • napomáhá při zažívacím procesu
 • pomáhá udržovat v těle rovnováhu cholesterolu
 • zvyšuje svalovou aktivitu, zvyšuje pružnost svalů
 • je bohatým zdrojem antioxidantů a energie
 • obsahuje vysoké množství vitamínu C, nenasycených tuků, vlákniny, proteinů, minerálů
 • pomáhá udržet kardiovaskulární systém v dobré kondici
 • je doporučováno také při dietních (i redukčních) režimech pro svou bohatost a sytost
 • posiluje imunitní systém a pomáhá absorbovat cholesterol

Znáte acai berry a nebo je dokonce užíváte? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co si o acai ještě přečíst?

VIDEO: O acai bobulích

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva