Sponzorováno

Super antioxidanty v superovoci Acai Berry 4.86/5 (7)

Super antioxidanty v superovoci Acai BerryAntioxidanty v acai berry byly žhavým tématem, hlavně v době, kdy popularita tohoto ovoce před několika lety prudce stoupla. Mnozí odborníci na potraviny prohlásili acai berry za ovoce s nejvyšším obsahem antioxidantů v přírodě. A proč jsou pro nás antioxidanty tak důležité? Chcete-li pochopit, co jsou antioxidanty, musíte nejprve vědět o volných radikálech.

Co jsou volné radikály?

Volné radikály jsou sloučeniny, které se pohybují po Vašem těle a kradou elektrony z jiných sloučenin. Když to udělají, způsobí to oxidační poškození. Toto poškození může přispět k celé řadě zdravotních problémů – mezi jinými onemocnění srdce, rakovině a cukrovce. Když volný radikál ukradne elektron z jiné molekuly, ta ztratí elektron a sama se stane volným radikálem co vytváří efekt sněhové koule. Vaše tělo obvykle dokáže zpracovat poškození způsobené volnými radikály. Pokud však nemáte ve Vašem systému dostatečné množství antioxidantů, může dojít k poškození buněk.

Takže, a co jsou antioxidanty?

Antioxidanty jsou živiny, které jsou absorbovány do těla z potravin, které jíte. Jsou to účinné složky nezbytné pro zmírnění účinku volných radikálů v těle. Jednoduše řečeno, potřebujete antioxidanty. Vaše tělo samo nepřinese dostatek antioxidantů na neutralizaci každého volného radikálu. Antioxidanty v acai berry, a také i v každém jiném zdroji antioxidantů, působí jako jakýsi smírčí ve Vašem těle. Antioxidant dá volnému radikálu svůj elektron, což eliminuje potřebu volných radikálů ukrást elektron z jiných sloučenin, ale antioxidanty se pak sami volnými radikály nestanou. V podstatě, antioxidanty řeknou: „Ahoj volný radikále, mám extra elektron … na, vezmi si ho a přestaň krást elektrony mým přátelům.“

Sponzorováno

Acai Berry je silný antioxidační bojovník!

Antioxidanty jsou v acai berry přítomné na velmi vysoké úrovni. Studie ukázaly, že acai má 10 krát více antioxidantů než hrozny a dvakrát více než borůvky. Acai berry je také bohaté na antioxidanty známé jako antokyany. Má také obsahovat proantosyanidy a také malé množství resveratrolu.

Jak jíst Acai Berry?

Antioxidanty z acai berry mohou být konzumovány prostřednictvím mnoha různých doplňků. Vždy se ujistěte, že výrobek obsahuje 100% acai. Užívání výrobků, které neobsahují 100% acai snižuje množství antioxidantů, které tělu dodáte. Dobrá je třeba prášek z namletých plodů acai.

A co si o Acai ještě přečíst?

VIDEO: Recept z Acai – tzv. Acai Bowl

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva