Jaké produkty a výrobky z Acai Berry konzumovat? 4.93/5 (15)

Sponzorováno

Jaké produkty a výrobky z Acai Berry konzumovat?Lidé by měli hledat čisté Acai produkty a to samo o sobě může být obtížné. My věříme, že 100% organické acai berry produkty jsou nejlepší.

Proč se vůbec Acai zabývat?

Proč vůbec o produkty Acai zavadit pohledem? Uveďme si několik důvodů:

1. Super pro zdraví srdce

Dnes můžeme s jistotou říci, že podobné zbarvení hroznového vína a bobulí Acai není jen nějakou součástí náhody. Vědci zjistili, že v obou jsou vysoké koncentrace antioxidantů, jmenovitě anthocyaninů. Antokyany jsou přítomny v hroznovém víně i v acai. Tyto látky jsou typické pro schopnost snižovat hladinu cholesterolu v lidské krvi. Acai také obsahuje vysoké dávky sterolů, které chrání oběhový systém lidí.

V praxi to znamená, že zabraňují vzniku krevních sraženin, zlepšují krevní oběh a uvolňují volné krevní cévy. Z toho vyplývá, že zařazení bobulí Acai Berry do jídelníčku je ideální volbou pro každého, kdo nemá zdravotní stav srdce lhostejný.

2. Zpomaluje stárnutí

Dobře známá výhoda extraktů z bobulí Acai je jejich schopnost zpomalit účinky stárnutí. U bobulí vědci našli krásnou koncentraci antioxidantů, které mohou zabránit stárnutí. Bobule acai jsou současně spolehlivým způsobem, jak chránit buňky před škodlivými volnými radikály, ale především před negativním vlivům vnějšího prostředí – škodlivými slunečními paprsky, cigaretovým kouřem, pesticidy.

Acai Berry pomáhá oslabit negativní účinky těchto faktorů, které ve finále ovlivňují sílu a elasticitu pokožky.

3. Zlepšuje trávení

Navíc, Acai Berry zlepšuje trávicí funkce. Vysoký obsah vlákniny, enzymů a dalších živin zabraňuje nejen vývoji srdečních onemocnění, ale také pozitivně ovlivňuje trávicí systém. Je to super prevence hemoroidů a bojuje proti zácpě.

4. Zatočí s aleriemi

Acai Berry obsahuje řadu látek, které mají protizánětlivé vlastnosti, což z něj činí antialergické činidlo. Tyto přísady mohou zabránit typickým alergickým příznakům, jako je kýchání atd.

Sponzorováno

5. Prevence proti rakovině

Pozitivní roli hrají bobule Acai v oblasti prevence rakoviny. Kromě vitamínu C obsahují bobule některé kyseliny, které podporují funkce imunitního systému a zabraňují růstu rakovinných buněk. Někdy jsou acai přípravky schopny úplně zastavit růst nádorových buněk na molekulární úrovni.

Zajímavost: Acai patří mezi nejsilnější antioxidanty. Podívejte se také jaké další zdravotní benefity nám Acai nabízí.

Jaké produkty s Acai můžete užívat?

Acai kapsle

V zemích, kde se nelze přímo dostat k ovoci acai, jsou nejčastěji využívány acai kapsle. Obsahují prášek z plodů acai, který pokud je vyroben pouze z acai ovoce, zachovává si všechny výživové a zdraví prospěšné výhody čerstvého ovoce. Další výhoda je rychlá a snadná stravitelnost.

Ovocné nápoje s obsahem acai

Ovocné šťávy s obsahem acai jsou k dispozici v různých příchutích. Často je to směs acai a jiného ovoce jako je granátové jablko, jablko a pod. Tyto nápoje jsou zdravé – jen možná ne tak zdravé jako 100% šťávy acai. Stále však tělu dodají velké množství antioxidantů a dalších prospěšných živin. Tyto nápoje ze směsi ovoce mají často lepší chuť.

Jsou trochu sladší než čisté šťávy z acai. Čtěte etikety. Zkontrolujte, že ten který nápoj opravdu obsahuje acai protože některé nápoje mohou být pouze „s příchutí acai“.

Čisté acai berry džusy

Čistá šťáva z acai berry je považována za nejlepší Acai ovocný nápoj. 100% šťáva z acai není smíchána s jiným ovocem, umělými sladidly, cukrem, nebo konzervačními látkami. Je vyrobena z celého plodu – dužiny, kůže a semen. Považuje se za nejlepší šťávu z acai, protože má stejné zdravotní výhody jako ovoce samotné.

Tyto nápoje nejsou tak sladké jako nápoje ze směsi ovoce, protože neobsahují umělá sladidla. Přiznejme si to, pití smíšeného acai ovocného nápoje je lepší než pití nealkoholického nápoje. A ano, čistý acai berry džus je pro Vaše zdraví nejlepší, i když ne nejpříjemnější pro vaše chuťové pohárky.

Co si o acai dále přečíst?

VIDEO: Acai bowl – perfektní zdraví snídaně

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva