Sponzorováno

Bolí vás v kříži? Napijte se odvaru z přesličky 4.88/5 (8)

  • Odvar z přesličky je tradičně známý pro své diuretické vlastnosti a obsah křemíku, který může mít pozitivní vliv na zdraví kostí a kloubů. V tomto článku je několik možných způsobů, jak by odvar z přesličky mohl přispět k úlevě od bolesti v kříži.
  • Podpora vylučování: Přeslička obsahuje látky, které mohou působit jako diuretika, což znamená, že podporují vylučování moči. To může být užitečné pro odstranění přebytečné tekutiny z těla a snížení otoků v oblasti kloubů, což může ulevit od bolesti spojené s křížem.
  • Posílení kostí a kloubů: Křemík, který je obsažen v přesličce, je minerál, který hraje roli při tvorbě a udržování kostí, vazů a kloubů. Pravidelná konzumace přesličky by mohla přispět k posílení tkání v oblasti páteře a kloubů, což může mít pozitivní vliv na celkovou pohodu v kříži.
  • Možný protizánětlivý účinek: Přestože přímé protizánětlivé účinky přesličky nejsou plně prozkoumány, některé byliny mají potenciál působit protizánětlivě. Přeslička může tedy přispět ke snížení zánětu v oblasti kloubů a kříže.
  • Přestože jsou tyto aspekty zajímavé, je důležité si uvědomit, že doplnění stravy o přesličku nebo konzumace odvaru by měly být prováděny s opatrností. Před jakýmkoli změněním životního stylu nebo začleněním nových bylin do stravy je vždy nejlepší konzultovat s lékařem, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky, které by mohly reagovat s bylinami.

V létě přesličku oceníte. Ochrání močové cesty, cévy a pomůže bolavým plotýnkám. Ženám navíc zkvalitní nehty a vlasy, mužům pomůže při problémech s prostatou.

Přeslička rolní ví, proč se rozvětvuje a zazelená právě začátkem léta. Když na vaše močové cesty zaútočí zánět, přeslička ho odrovná. Jednu čajovou lžičku sušené zalijte čtvrt litrem vroucí vody, louhujte patnáct minut a pijte dva až třikrát denně.

Chuťově vás sice nenadchne, ale pomůže

Je močopudná, proto vás škodlivé bakterie dříve opustí. Do moči, ale i kůže a sliznic propašuje křemík, který podporuje regeneraci poškozených míst. Na přesličku se spolehněte, i když vám lékaři objevili ledvinové nebo močové kameny. Rozpustí je, pomůže vyplavit nahromaděný písek a předejde další tvorbě. Měly by ji popíjet i muži, protože prospívá prostatě. S přibývajícími léty se jim díky čaje nemusí zvětšit a bude špičkově fungovat do pozdního věku.

Sponzorováno

Přeslička na krásný život

Ochrání vás také před aterosklerózou. Přeslička je totiž známá jako skvělá čistička krve a cévního systému. Odmění vás i vylepšeným krevním oběhem a kvalitnější činností srdce. Sníží vám krevní tlak a pomůže při revmatismu a dně.

Jako bonus budete mít lepší pleť, hezčí nehty a vlasy. Může za to opět křemík. Obtěžuje vás krvácení z nosu, ženských orgánů či hemoroidů? Ano, i zde pomůže přesličkový čaj. Má totiž vynikající schopnost zastavit krvácení.

Čaj z přesličky si doma připravíme z 1-2 lžiček sušené natě, kterou zalijeme 300 ml vroucí vody a necháme 10 - 15 minut vyluhovat.

Čaj z přesličky si doma připravíme z 1-2 lžiček sušené natě, kterou zalijeme 300 ml vroucí vody a necháme 10 – 15 minut vyluhovat.

 

Na bolavá záda

Přeslička nepomáhá pouze zevnitř, ale i zvenčí. Odvarem, který si připravíte z pěti polévkových lžic suchých bylin na litr vody a necháte vařit patnáct minut, si oplachujte těžko se hojící rány. Pokud se vám potí nohy, oplachujte je v odvaru. Pomáhá i potírání přesličkovou tinkturou každé ráno. Na její přípravu potřebujete 150 g suché bylinky, 30 g dubové kůry a 200 ml lihu. Směs promíchejte a dva týdny louhujte.

Máte poškozené meziobratlové ploténky nebo se obáváte o prostatu? Vsaďte na sedací koupel. Sto gramů přesličky vsypte do litru až dvou studené vody a nechte louhovat celou noc. Na další den nechte vařit a přidejte do koupele. Má trvat dvacet minut a voda by měla sahat nad ledviny. Neosušte se, zatočení v ručníku nebo v županu si lehněte na hodinu do postele a očekávejte nápravu.

Sponzorováno

A jak řešíte bolest v kříži vy?

Studie a zdroje v článku

  • Horsetail Bethesda (MD): National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases; 2012-
  • Zdroj fotografie: MadeleineSteinbach / depositphotos.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva