Sponzorováno

Acai Berry a zdraví – jak nám toto superovoce pomáhá? 4.81/5 (16)

Acai obsahuje antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých toxinů a volných radikálů.

Acai obsahuje antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých toxinů a volných radikálů.

Acai berry bylo několikrát prohlášeno za jednu ze superpotravin. Toto bobulovité ovoce najdete téměř v každém žebříčku superpotravin (dokonce na předních místech). Všichni chtějí zjistit, proč se stalo jedním z nejpopulárnějších zdravých jídel na světě.

Celebrity se mnohokrát nechaly vidět (a to rády) jak pijí šťávu z acai. Sportovci profitují ze živin tohoto ovoce v doplňcích výživy. Dokonce bylo acai i tématem v show Oprah Winfreyjeho popularita stoupá, což vedlo k tomu, že o acai se mluví více dokonce i ve zprávách.

Různé produkty a formy Acai

Existuje mnoho forem acai – pilulky, prášky a nápoje. Důležité u těchto doplňků jakož i všech ostatních, je mít na paměti, že potřebujete najít 100% organické acai produkty.

Acai Berry a hubnutí

Bohužel, existuje mnoho zdrojů, které produkují falešné tvrzení, že s acai na 100% zhubnete. Sliby o úspěchu ze dne na den a rychlém hubnutí lze nalézt téměř kdekoliv. Je to jednoduché. Neexistuje žádná zázračná pilulka.

Jediná věc, která opravdu funguje, je zařadit do svého jídelníčku zdravé potraviny a doplňky. To, spolu s cvičením, může mít za následek trvalý úbytek na váze a dlouhodobé zdraví.

Výhody acai berry pro naše zdraví

Sestavili jsme seznam nejdůležitějších výhod acai berry. Existuje několik důvodů, pro které byste měli začlenit acai berry do svého jídelníčku. Důvodem číslo jedna, proč byste to měli udělat, jsou jeho přínosy pro vaše zdraví.

1. Zdravé srdce

Acai Berry je považováno za zdravé pro srdce díky vysokému obsahu antioxidantů. Tyto složky snižují zánět, zvyšují hodnoty oxidu dusnatého a posilují kapiláry. Mezi výhody acai berry patří také vysoký obsah mastných kyselin, jako je omega-3. Omega-3 je spojována s širokou škálou zdravotních výhod. Několik studií ukázalo, že tyto mastné kyseliny mohou snížit hladinu triglyceridů, snižují riziko abnormálního srdečního rytmu a mírně snižují krevní tlak. Toto ovoce dodává vysoké množství obou těchto prvků zdravých pro srdce.

Sponzorováno

2. Hubnutí

Acai berry se často spojuje s hubnutím. Toto ovoce má několik vlastností, které opravdu podporují zdravé hubnutí. Zjistilo se, že acai má přirozené vlastnosti, které urychlují metabolismus a pomáhají spalovat tuk. Kombinace vysokého obsahu bílkovin, vlákniny, mastných kyselin a antioxidantů podporuje hubnutí.

Je všeobecně známo, že ovoce s vysokým obsahem antioxidantů podporuje hubnutí. Acai berry se považuje za ovoce s nejvyšším množstvím antioxidantů na světě. Zařazení tohoto ovoce do zdravé stravy skvěle napomáhá hubnutí. Ale pamatujte, musíte se i hýbat a zdravě jíst. Acai podporuje hubnutí, ale není jeho prvotní příčinou.

3. Boj proti stárnutí

Další z výhod acai berry je jeho schopnost pomoci zpomalit proces stárnutí. Jak je zmíněno výše, acai berry je plné antioxidantů. Antioxidanty udělají s Vaší pokožkou zázraky – budou bojovat proti příznakům stárnutí způsobených vráskami a stařeckými skvrnami. Omega-3 mastným kyselinám se připisuje schopnost pomoci hebkosti a vzhledu pokožky.

Velké množství omega-3 ve stravě bojuje proti buněčnému procesu stárnutí tím, že udržuje kožní buňky silné. Také snižuje zánět, který přispívá k procesu stárnutí.

4. Zlepšení krevního oběhu

Zdá se, že acai má nespočet zdravotních výhod a zlepšení krevního oběhu je další na seznamu. Zařazení acai berry do stravy má zlepšit krevní oběh a celkové kardiovaskulární zdraví. Toto ovoce obsahuje antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých toxinů a volných radikálů. Odstranění škodlivých toxinů z těla zlepšuje krevní oběh a celkový zdravotní stav.

5. Zlepšení mentálních funkcí

Acai je také známé tím, že zlepšuje mentální funkce. Zlepšuje krevní oběh v mozku, což vede ke zlepšení myšlení.

6. Zvýšené množství energie

Acai Berry je přírodní zdroj energie v důsledku vysokého množství vitamínů a antioxidantů, které obsahuje. Acai berry je také bohaté na sacharidy, které tělo spálí a přemění na energii. Kromě toho, acai berry podporuje celkové zdraví, které hraje roli při zvyšování množství energie. Odborníci věří, že acai berry pomáhá tělu zvýšit množství energie přirozeným a bezpečným způsobem.

A co si ještě o Acai přečíst?

VIDEO: Acai – cesta ke zdraví

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva