Sponzorováno

Acai berry – nutriční hodnoty – co tyto bobule obsahují? 4.86/5 (7)

Acai berry - nutriční hodnoty - co tyto bobule obsahují?Přesné informace o acai berry vysvětlující nutriční hodnotu a výživové vlastnosti tohoto ovoce je někdy těžké najít. Náš magazín vám chce poskytnout nejnovější a nejspolehlivější možné informace o acai. Proto jsme pro vás pohledali informace o nutričních o hodnotách acai berry.

Acai berry a antioxidanty

Antioxidanty jsou účinné složky potřebné ke zničení (eliminaci) volných radikálů v těle. Volné radikály jsou známé tím, že zpomalují váš metabolismus a také urychlují proces stárnutí. Zajímavé skutečnosti o acai berry:

 • Acai bobule obsahují vysoké množství antioxidantů.
 • Acai obsahuje desetkrát vyšší množství antioxidantů než hrozny a dvakrát vyšší množství než borůvky.
 • Acai Berry má také třicetkrát vyšší úroveň antioxidantů než červené víno.
 • Acai Berry je bohaté na antioxidanty známé jako antokyaniny.
 • Acai bobule obsahují také proanthokyanidiny a malé množství resveratrolu.
 • Podle všech dostupných informací je acai berry nejbohatším ovocem na antioxidanty na naší planetě.

Obsah vitamínů a minerálů v Acai Berry

Vitamíny jsou nezbytné pro normální růst a vývoj. Zjistilo se, že acai berry jsou velmi bohaté na vitamin A a vitamin C. Minerály jsou látky, které jsou potřebné v těle. Minerály jako draslík, vápník, hořčík, měď, železo a zinek jsou přítomny acai bobulích. Nápoje a doplňky výživy z acai berry jsou skvělý způsob, jak dodat tělu denní dávku minerálů, které potřebuje.

Sponzorováno

Aminokyseliny a množství proteinů

Aminokyseliny jsou důležité pro život, a plní mnoho úkolů při trávení. Acai berry obsahuje 19 různých aminokyselin, což je 7,59% z hmotnosti dužniny plodu. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin. Odborníci říkají, že 100 gramů lyofilizovaného (nasucho zmrazeného) acai berry obsahuje 8,1 g bílkovin. To je více než průměrně velké vejce a dokonce i některé výživné tyčinky.

Nenasycené tuky v Acai

Podle informací, které jsme shromáždili o acai je toto ovoce bohaté na nenasycené tuky. Nenasycené tuky jsou považovány za zdravější než nasycené tuky. Bobule se skládají z 50 procent tuku, čehož je 73% nenasycených. Omega 3, Omega 6 a omega 9 jsou některé ze „zdravých tuků“, které obsahuje tuk Acai Berry.

Vláknina v Acai

Sponzorováno

Nezapomeňte na vlákninu. Acai Berry je plné vlákniny. Vláknina prospívá tělu tím, že sníží Vaši chuť k jídlu, snižuje riziko srdečních onemocnění a hraje roli při snižování rizika některých druhů rakoviny, což jsou jen některé z jejích pozitivních vlastností.

A co si o Acai ještě můžete přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva