Sponzorováno

Acai Berry a hubnutí – jde to? Jak je to ve skutečnosti? 4.86/5 (7)

Acai Berry a hubnutí - jde to? Jak je to ve skutečnosti?Hubnutí pomocí acai berry bylo medializováno od té doby, kde se se „šílenstvím kolem acai berry“ začalo. Existuje mnoho směšných příslibů rychlého hubnutí. Acai Berry je zdravé a skoro i zázračné ovoce, ale někteří lidé využívají jeho popularitu. Acai může pomoci při hubnutí, ale ne tak, jak to tvrdí některé společnosti. To si pamatujte!

První věc, kterou byste měli vědět o hubnutí pomocí acai berry

Bez správné stravy a cvičení nezhubnete. A protože „správná strava“ a „cvičení“ nejsou ingredience obsažené v ovoci, pouze samotná konzumace acai berry nebude na hubnutí fungovat. Do svého jídelníčku ho však můžete zařadit několika způsoby.

Antioxidanty a spalování tuku

Antioxidanty se kromě skvělých přínosů pro zdraví, spojují i s urychlováním procesu spalování tuků. Vědci se domnívají, že to dělají pomocí neutralizace volných radikálů. Volné radikály jsou sloučeniny, které mají negativní vliv na vaše tělo – například zpomalují metabolismus a narušují vaši chuť k jídlu. Acai obsahuje 10 krát vyšší množství antioxidantů než hrozny a dvakrát větší množství než borůvky, takže acai berry může teoreticky přispět k procesu spalování tuků.

Mastné kyseliny mohou pomoci při hubnutí

Je důležité použít na hubnutí acai berry, protože toto ovoce obsahuje velké množství mastných kyselin. Zdá se, že mastné kyseliny jako Omega-3 pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, což napomáhá regulovat chuť k jídlu. Uvádí se také, že Omega-3 hraje roli při urychlení metabolismu.

Sponzorováno

Vysoký obsah bílkovin

Je známo, že strava obsahující vyšší množství bílkovin, spolu s cvičením pomáhá se spalováním tuků při současném zachování si svalové hmoty. Podle všech informací o acai berry, které jsme shromáždili je acai berry je výborným zdrojem bílkovin. 100 gramů lyofilizovaného (mrazem sušeného) acai berry obsahuje více než 8 g bílkovin. Přidání Acai berry do svého jídelníčku, nebo po tréninku je skvělý způsob, jak se dodat tělu extra proteiny. Také mu dodává to, co nazýváme „zdravé bílkoviny“. Existuje mnoho potravin s vysokým obsahem bílkovin, které obsahují i ​​vysoké množství nežádoucích složek jako jsou nasycené tuky, transmastné kyseliny, atd. To není případ acai berry.

Vitamíny a minerály

Acai berry také poskytuje základní vitamíny, minerály, vlákninu a další výživové prvky, které můžete ztratit, zatímco jste na dietě. Zdravá strava zahrnuje konzumaci různých druhů potravin a dostatečného množství ovoce a zeleniny.

TIP: Z Acai se vyrábí i super olej

Chcete zhubnout? Jděte tou správnou cestou.

Sponzorováno

Pokud jde o hubnutí, vždy se vydejte bezpečnou cestou. Pravidelné cvičení většině lidí pomůže udržet si úbytek na váze. Poraďte se svým lékařem dříve než začnete dietu, hubnoucí program nebo začnete užívat acai berry za účelem zhubnutí.

Toto je důležité si zapamatovat:

 • Acai Berry je „zázračná bobule“, ne „zázračná pilulka“.
 • Vysoké hladiny antioxidantů a mastných kyselin nacházdející se v acai berry spolu se správnou stravou a cvičením mohou pomoci při hubnutí.
 • „Správná strava“ a „cvičení“ nejsou živiny nacházející se v acai berry.
 • Acai může sloužit jako podpora při hubnutí, není základem hubnutí!

A co si o Acai ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva