Krásná přes noc? Ano, jde to. Jak na to? 4.71/5 (7)

Sponzorováno

Jak být přes noc krásnější?

Jak být přes noc krásnější?

Spánek je nedílnou součástí lidského života. Během něho tělo nejenom regeneruje, ale také čerpá novou energii. Co většina z vás samozřejmě ví, to je fakt spojený s tím, že pokud máte dostatek spánku, máte také jistotu toho, že budete vypadat odpočinutě a krásně. Není to ale jediná cesta, která může být s vaší krásou spojena. Jelikož spánek je nedílnou součástí každého dne, neměli byste zapomínat na možnosti jeho využití k cestě za dokonalou krásou. A to bez nutnosti toho, že se budete muset výrazně omezovat v rámci běžných každodenních aktivit.

Krém je základ

Co se děje s pletí během noci? Regeneruje se a probíhají v ní zajímavé samočistící procesy. Díky nim dochází k tomu, že se z ní uvolňuje celá řada škodlivých látek, které se do pleti mohli dostat během celého aktivního dne. Co by mělo být vaším cílem? Daný regenerační a čistící proces výrazně podpořit. Jak na to? Cesta je poměrně jednoduchá, jelikož vám může pomoci noční krém. Ten je na pultech drogerií již něčím samozřejmým a doma by ho měla mít každá žena. Před spaním ho stačí nanést a následně můžete v klidu usnout. Krém i vaše tělo se postarají o vše potřebné.

Bez dokonalé čistoty to nejde

Aby byla vaše pleť dokonale vyčištěna revitalizována jak pomocí krému, tak i díky procesům v lidském těle, je v podstatě nezbytné, abyste uléhali s pletí, která bude dokonale čistá.

Důležité je dodržovat tři hlavní pravidla, který se tohoto postupu týkají. Jedná se o:

 1. Odlíčení
 2. Důkladné umytí a odstranění nečistot
 3. Hydratace

Pamatujte na to, že čím dříve začnete, tím pro vaši pleť lépe. Pokud přijdete z práce už odpoledne, a dobře víte, že se nikam nechystáte, není důvod mít na pleti make-up až do večera. Je ideální ho ihned odstranit a pleť tak očistit. Ta se bude moci důkladně nadechnout.

Natrénujte si spánek

Pro vaši pleť je důležité i to, jak spíte. Pamatujte na to, že čím více se budíte a čím méně kvalitní spánek je, tím více se tento postup negativně podepíše na kráse vaší pleti. Proto je důležité nejprve vyčistit si hlavu od všech starostí, aby bylo zaručeno, že nejenom dobře usnete, ale že budete také dobře a také dlouho spát.

Dále by mělo být se spánkem spojeno také správné dýchání. Důvod je celkem jednoduchý. Čím více a čím lépe dýcháte, tím více kyslíku se do vašeho těla přirozeně dostává. A právě kyslík je důležitý nejenom pro fungování vašeho těla, ale i pro celkové okysličování pleti a celkovou regeneraci a očistu. Pokud se každé ráno budíte a vaše pleť není dokonalá, může to být právě nekvalitou spánku. Vliv na něho má mnoho faktorů, jako třeba:

Sponzorováno

 • Psychické problémy
 • Špatné prostředí vaší ložnice – hluk, světlo
 • Nekvalitní vzduch

Neopomíjejte také vnitřní hydrataci

Kromě toho, že je dobré vaši pleť opláchnout vodou, je dobré myslet i na další možnosti hydratace. A to na takzvanou vnitřní. Jednoduše do vašeho těla dostaňte dostatek vody, aby mu vydržela po dobu celých osmi hodin. Pokud ale půjde o klasické nápoje, riskujete, že se v noci zbudíte, což regenerační proces zastaví a ten se bude muset znovu rozběhnout. I proto je dobré myslet raději na takové jídlo, které bude obsahovat dostatek vody. Ideální volbou je třeba ovoce, jako vodní meloun, nebo hroznové víno. Voda z daných potravin se bude uvolňovat postupně a tělo ji tak bude moci průběžně využívat. Máte tak jistotu, že se nevzbudíte kvůli nutnosti jít na WC, stejně jako nehrozí ani případná dehydratace.

Zaměřte se na hormony ghrelin a leptin

O jaké hormony se jedná? Paradoxně nemají žádnou souvislost s vaší pletí, jelikož souvisí s pocity hladu. Zde opět připomeňme, že cestou k dokonalé pleti je dlouhodobý a kvalitní spánek bez buzení. To, že se vzbudíte, může mít za následek i pocit spojený s jídlem. Proto je dobré zaměřit se právě na tyto dva hormony. Ghrelin má tu funkci, která mozku říká, že tělo má stále ještě hlad a tedy že musí jíst. Pokud se podíváme na hormon leptin, tak ten tělu naopak říká, že už je najedené a syté. Ideální je snažit se dané hormony oblafnout. A to nejlépe pravidelnou stravou během dne, a také něčím lehčím, ale výživnějším večer.

Zaměřte se i na své vlasy

Spánek nepomáhá jenom vaší pleti, jelikož může být skvělým pomocníkem i ve chvíli, kdy chcete podpořit krásu vašich vlasů. Pokud spíte dobře a hluboce, dochází k tvorbě proteinů. Ty působí v oblasti vlasových folikulů, které nejenom posilují, ale vrací jim také jejich zdravost. Kromě toho však můžete docílit i zvýšeného objemu vašich vlasů. Jak? Během spánku použijte vhodnou masku, kterou ráno jednoduše spláchnete. Jednoduchý postup, díky kterému dodáváte dokonalou péči po několik hodin denně, a to bez nutnosti jakéhokoliv omezování. Pokud máme doporučit přípravky, které jsou hitem, je dobré vsadit na ty, které obsahují panthenol a kofein.

Na závěr dodejme ještě několik dalších tipů. Ty jsou spojeny s tím, že se snažíte před spaním vyloučit z těla toxiny, že ošetříte své oči krémem s obsahem kofeinu, nebo že si denní režim upravíte tak, abyste spala skutečně alespoň 8 hodin denně.

TIP: Mrkněte na tipy a triky pro snadnější líčení

VIDEO: Jak být krásná 1. díl – Jak na dokonalou pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva