Sponzorováno

Infrasauny a zdraví – nejen pro milovníky tepla 4.82/5 (17)

Infrasaunu můžete mít i doma

Infrasaunu můžete mít i doma

Již ve staré Číně lidé věděli o blahodárných účincích tepla na lidský organismus. Tyto poznatky se využívají dodnes. Určitě jste slyšeli o masážích horkými lávovými kameny, nahřívání pomáhá i při problémech s nachlazením. Na podobném principu jako infrasauny pracují i horské slunce. Populární jsou také termální lázně, znovu zde máme léčivý vliv tepla.

A něco podobného můžete mít dokonce i v panelákovém bytě.

Není sauna jako sauna

Infrasauna v podstatě saunou není, funguje na jiném principu. U klasické sauny se vzduch ohřívá vlivem nějakého zdroje tepla, například zásluhou horké páry. U infrasauny se používají infračervené paprsky. V klasické sauně se jen potíte kvůli tomu, protože teplo působí na vrchní část vaší pokožky. Infrazáření však prochází celým tělem a pot je jen průvodním jevem. Prohřívá tělo zevnitř, což má řadu prospěšných účinků. Proniká hluboko do tkáně, podporuje krevní oběh, látkovou výměnu či odbourávání kalorií.

Infrasaunou ke kráse

Mnohé ženy by byly rady krásné a věčně mladé. Pevná pokožka a pohledná figura už nemusí být jen zbožným přáním. Pomoci k vytouženému zevnějšku může právě infrasauna. Účinkuje v boji s celulitidou a navíc zpevňuje pokožku. Výhodou je, že se pokožka zpevňuje rovnoměrně, na všech částech těla.

Kromě toho saunování uklidňuje, jde o oblíbenou formu relaxu hlavně zaneprázdněné lidi. Při pobytu v sauně se vyplavují endorfiny navozující příjemné pocity.

Sponzorováno

Infrasauny – relax nebo všelék?

Infrasauna se oficiálně neprezentuje jako léčebný prostředek, je však mimořádně příjemnou formou a bojuje proti mnoha problémům. Kromě zmíněného pomáhá při ztuhlých kloubech, zvyšuje pružnost svalů a zmírňuje bolesti. Stejně urychluje průběh hojení ran a popálenin, pomáhá k dobrému krevnímu tlaku.

Jak se saunuje v infrasauně?

Proces je velmi podobný, jako v sauně klasické. Vypadá stejně, obvykle jde o elegantní dřevěnou kabinu. Stačí stisknout knoflík a bude vyhřátá během 10-15 minut. Tento čas můžete využít na krátkou sprchu. Díky ní dostanete z těla ještě o něco více potu, vaše póry se otevřou. Kabina se nahřeje na 50-60 stupňů Celsia a můžete začít. Jedna kúra trvá 30-40 minut a ideální je opakovat ji 1-2 krát do týdne.

Sauna v bytě?

Ano, infrasauna se vejde téměř kamkoliv. Jistě najdete na trhu i velké a drahé sauny, ve kterých si můžete dokonce lehnout. Ty nejdostupnější jsou však s malými kabinami, kde je místo akorát na sezení. Sauna pro 1 osobu má zpravidla rozměry přibližně 1×1 metr, menší dvoumístné sauny mají o přibližně 20 centimetrů v každém z rozměrů navíc. Můžete si ji tak dát do koupelny, vstupní chodby, nebo dokonce do ložnice, protože nezabere mnoho místa.

TIP: Jak správně vybrat infrasaunu? Kompletní průvodce

Nepotřebujete ani bazének na ochlazení se, rovnou ze sauny si odskočíte do sprchy. Obsluha je mimořádně jednoduchá, saunu připojíte do zásuvky přesně jako obyčejný fén, stisknete tlačítko a můžete se saunovat. Myslíte si , že jsou takové sauny extrémně drahé? V tom případě vás možná překvapí cena. Sauny pro jednu osobu se pohybují v cenách od 17 000 Kč a pro dvě osoby od přibližně 23 000 Kč.

Infrasauna, kterou můžete mít doma, potěší milovníky tepla a také pomůže zdraví.

VIDEO: Proč chtít infrasaunu?

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Bez komentáře u článku “Infrasauny a zdraví – nejen pro milovníky tepla”

  1. […] Novější věcí, a pro použití při domácím saunování možná i výhodnější, je infrasauna. […]

Zanechat komentář ke článku

Zpráva