Sponzorováno

Zdravotní přínosy sauny – jaké má účinky? 4.76/5 (17)

  • Pravidelné saunování může mít několik potenciálních benefitů pro zdraví. Ve článku probereme několik hlavních přínosů saunování pro zdraví.
  • Relaxace a snížení stresu: Sauna poskytuje prostředí relaxace, které může pomoci snížit stres a napětí. Vyšší teploty v sauně mohou stimulovat uvolňování endorfinů, což jsou přírodní hormony štěstí.
  • Očista pokožky: Saunování při vyšších teplotách pomáhá otevírat póry a podporuje pocení. To může pomoci odstranit nečistoty, toxiny a mrtvé buňky z povrchu pokožky, čímž se zlepšuje vzhled pokožky a její čistota.
  • Zlepšení prokrvení: Vyšší teploty v sauně způsobují rozšíření cév a zvýšení prokrvení. To může vést k lepšímu krevnímu oběhu, což je prospěšné pro zásobování tkání živinami a kyslíkem.
  • Podpora relaxace svalů: Vysoká teplota v sauně může pomoci uvolnit svaly a zmírnit svalové napětí. To může být prospěšné při zotavování se po fyzickém výkonu nebo při zmírnění svalových bolestí.
  • Podpora detoxikace: Intenzivní pocení v sauně může pomoci tělu odstraňovat toxiny a odpadní látky přes pokožku.
  • Posílení imunitního systému: Některé studie naznačují, že pravidelné saunování může posilovat imunitní systém a zvyšovat odolnost vůči infekcím.
  • Určitě také mysleme na to, že každý člověk může na saunování reagovat individuálně a může existovat několik faktorů, které by měly být zohledněny, jako je zdravotní stav, hydratace a citlivost na vyšší teploty. Je určitě vhodné se před pravidelným saunováním poradit se svým lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže.

Zdravotní přínosy saunyPřemýšleli jste někdy, jaké jsou zdravotní přínosy sauny? Kromě toho, že jde o populární wellness aktivitu, sauna je neskutečně dobrá pro vaše celkové zdraví. Podle allwomanstalk.com průměrný člověk vypotí během krátkého pobytu v sauně i půllitru potu. Zdravotní výhody lze trochu nepohodlného tepla jsou opravdu překvapující. Takže, pokud máte přístup k sauně v posilovně, nebo dokonce i doma, ujistěte se, že ji využíváte.

Odbourává stres

Jednou z nejvíce přehlížených výhod sauny je, že může pomoci zmírnit stres. A kdo dnes není vystresovaný? Stres je zabiják zdraví, toho, které není vidět i toho vnějšího, tak proč ho nevypotit? Sauny jsou tiché místa, takže je ideální, pokud chcete přemýšlet nebo si vyčistit hlavu a teplo vás dokonce uklidní.

Sponzorováno

Podporuje zdraví pokožky

Pokožka je dennodenně vystavena škodlivým vnějším vlivům. Nespočetně mnoho výrobků, toxiny v prostředí a nedostatečná péče jí dá zabrat. A sauna může skutečně pomoci zvýšit průtok krve i do pokožky, což jí dodá více živin pro tkáně. Pomáhá také čistit pokožku jednoduchým vypocením. To určitě dodá sebevědomí lepším vzhledem a stavem pokožky.

TIP: Zkuste infrasaunu

Lépe se vyspíte

Pocení v horké místnosti na první pohled nepůsobí jako klíč k upadnutí do hlubokého spánku. Ale pomáh ! Doktor Joseph Mercola pro allwomenstalk.com řekl, že sauna zvyšuje tělesnou teplotu, která následně klesá po východu ze sauny. Pokles tělesné teploty skutečně usnadňuje spánek, protože vaše tělo tak signalizuje, že je čas jít spát.

Pomáhá zdraví

Další ze skvělých výhod sauny tkví v tom, že vás udrží zdravé. Věřte tomu nebo ne, studie provedená v Benátkách zkoumala lidi, kteří saunu navštěvují pravidelně, a ty, kteří zase ne. A závěr? Pravidelní návštěvníci sauny zažívají méně nachlazení. To jen potvrdilo starší finské a německé studie, které tvrdí, že saunování vede ko 30 % nižšímu riziku rozvoje nachlazení a chřipek.

Ideální detox

Detoxikace může být jednou z nejpopulárnějších výhod sauny. Teplo uvolňuje toxiny, které se pak vylučují pomocí dýchání. Také sauna spouští intenzivní pocení, což vylučuje z těla bakterie, toxiny a těžké kovy v potu. Sauny dokonce zvyšují detoxikační kapacitu lidské pokožky tím, že stimuluje potní žlázy.

Zmírňuje bolesti kloubů

Sauna pomáhá zmírnit bolesti kloubů. Možná vás to překvapí, ale lidé s artritidou nebo bolestmi svalů často využívají saunu, aby si zlepšily krevní oběh a uvolnily šlachy a vazy. Vysoká teplota se úzce týká i uvolnění endorfinů, které vám mohou pomoci uklidnit bolesti.

Chodíte do sauny? Napište nám do komentářů pod článkem.

Dále si o saunách přečtěte

VIDEO: Vliv sauny na ledviny a močový měchýř

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Bez komentáře u článku “Zdravotní přínosy sauny – jaké má účinky?”

Zanechat komentář ke článku

Zpráva