Sponzorováno

Kurkumový olej – jaké má účinky a jak se používá? 4.83/5 (12)

Jaké účinky a výhody má kurkumový olej?

Jaké účinky a výhody má kurkumový olej?

Kurkuma je obecně známá svými úžasnými přínosy pro krásu a zdraví. Věděli jste ale, že kurkumový esenciální olej extrahovaný z kořenů rostliny kurkumy je stejně tak prospěšný, jako kurkuma?

Esenciální olej z kurkumy je bohatý na antioxidanty a má silné protizánětlivé vlastnosti. Tento esenciální olej mmá antialergické, antibakteriální, antimikrobiální a antifungální (protiplísňové) vlastnosti, které působí doslova jako zázrak na vaši pokožku a vlasy. Podělíme se s vámi o to, jak můžete ve svém kosmetickém režimu použít právě éterický olej z kurkumy.

Esenciální olej z kurkumy je skvělý pro vaši pleť

A na co konkrétně?

Na akné

Nepříjemného akné se můžete zbavit použitím kurkumového éterického oleje. Neměli byste jej však nanášet přímo, smíchejte jej s nosným olejem, jako je kokosový, olivový, jojobový nebo meruňkový olejsměs poté naneste na akné. Antifungální a antiseptické vlastnosti oleje vysuší pupínky a zabrání dalšímu rozvoji a zhoršení akné.

Zlepší vaše jemné linie a vrásky

Známky stárnutí pleti můžete eliminovat použitím kurkumového oleje bohatého na antioxidanty. Smíchejte 4 kapky éterického oleje z kurkumy se 4 lžičkami mandlového oleje a vmasírujte si ho na obličej. Po důkladném vmasírování do pokožky obličeje přebytek oleje setřete. Ideálně udělejte tento postup před nocí, než jdete sát – takto snížíte jemné linie a vrásky na obličeji.

Pro zářivou pleť

Můžete jej použít jako omlazovač pleti, pokud vám na tváři chybí záře. Smíchejte 2 kapky kurkumového éterického oleje se 3 lžícemi olivového oleje. Před spaním si vmasírujte trochu kombinace těchto olejů na obličej. Zbytek směsi uložte do vzduchotěsné nádoby (na později). Brzy si všimnete, že vaše matná pokožka začne zářit.

Rozlučte se skvrnami na pleti

Stejně jako kurkuma, i éterický olej extrahovaný z kořene rostliny působí při dlouhodobém používání na vaše skvrny na pokožce. Jeho použití s jakýmkoli jiným nosným olejem, jako je olivový olej nebo jojobový olej, vám poskytne pokožku bez jediné skvrny a vady.

Použijte kurkumový olej do obličejové masky

Výhody obličejových masek můžete zdvojnásobit přidáním několika kapek éterického oleje z kurkumy. Jednoduše ho přidejte do vaší oblíbené obličejové masky. Poskytne vám antibakteriální výhodu, díky níž bude vaše pokožka zářit bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Super pro léčbu popraskaných pat

Jako vynikající léčivý prostředek lze kurkumový olej účinně použít ke změkčení popraskaných pat. Přidejte několik kapek kurkumového oleje do 2 lžící kokosového nebo ricinového oleje a hojně si tuto směs naneste na nohy před spaním.

Sponzorováno

Zmírnění zánětu na pokožce

Kurkumin nacházející se v kurkumě je přírodní protizánětlivá sloučenina, takže kurkumový olej může poskytnout okamžitou úlevu od zánětu. Vytvořte protizánětlivou směs přidáním 4-5 kapek kurkumového éterického oleje do nosného oleje, jako je kokosový, jojobový nebo olivový olej. Aplikujte na problémovou oblast na pokožce.

Jaké má kurkumový olej účinky na vlasy?

I zde se podívejme na pár přínosů tohoto oleje.

Zbaví vás lupů

Chcete-li se zbavit lupů, vmasírujte si do vlasů několik kapek esenciálního oleje z kurkumy přidaného do vašeho běžného vlasového oleje. Antimikrobiální vlastnosti kurkumového oleje vám pomohou zbavit se časem problémů s lupy.

Pro vypadávání vlasů

Pokud trpíte vypadáváním vlasů způsobeným plísňovou infekcí, měli byste si určitě dopřát směs nějakého vlasového oleje smíchaného s kurkumovým olejem, který má skvělé antifungální vlastnosti. Masírujte si pokožku hlavy touto olejovou směsí a plísňová infekce se vypaří.

Esenciální olej z kurkumy se může hodit, pokud trpíte vypadáváním vlasů způsobeným plísňovou infekcí. Antifungální vlastnosti kurkumy může vaši pokožku hlavy zbavit infekce, která může být příčinou vypadávání vlasů.

Léčí problémy pokožky hlavy

S pomocí kurkumového éterického oleje můžete léčit všechny druhy problémů pokožky hlavy. Pokud máte svědivou pokožku hlavy nebo jakýkoli druh plísňové infekce, použijte kurkumový éterický olej spolu s kokosovým, olivovým, jojobovým nebo meruňkovým olejem, aby byla vaše pokožka bez infekce a zdravá.

Sponzorováno

Tak co, zkusíte kurkumový olej použít?

Co si ještě přečíst o kurkumě?

Zdroje článku a relevantní studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva