Sponzorováno

Mořská sůl a její účinky na zdraví – slaná krása, slané zdraví 4.91/5 (11)

Mořská sůl - slaná krása, slané zdravíKdyž si přečtete nějaký recept na přípravu domácí kosmetiky, velmi často se mezi ingrediencemi nachází i mořská sůl. Není to žádná náhoda. Ukrývá v sobě totiž mnoho minerálů a pomocných látek, které jsou mimořádně prospěšné pro vaši pleť. Její použití je navíc velmi jednoduché, takže se opravdu hodí použít ji při každé příležitosti. A abychom vás přesvědčili o její účinnosti, připravili jsme pro vás seznam problémů, s nimiž si právě mořská sůl velmi snadno poradí.

Až 26 minerálů v mořské soli

O mořské soli se často mluví jako o zdravější verzi oproti té naší klasické. Tím hlavním důvodem je zejména nižší obsah sodíku, který našemu organismu až natolik nevyhovuje. Dalším důležitým bodem je i samotné složení. Mořská sůl obsahuje mnoho vitamínů C a A. Tím pádem se automaticky stává velmi důležitou složkou i při péči o pleť. Tyto dva vitamíny ji totiž udržují v lepší kondici, vypadáte díky nim mladší. K tomu ještě obsahuje i 26 různých minerálů.

TIP: A znáte gynekologickou sůl?

Koktejl vytvořený z tohoto složení je i podstatnou příčinou, proč nám tak pomáhá při kožních onemocněních. Na terapii mořskou solí výborně reagují lidé s ekzémem i psoriázou. Ti, kteří si nemohou dopřát každoroční návštěvu přímořské země, spoléhají se alespoň na účinek dovezených produktů s její součástí. Mezi minerály vynikají hořčík, draslík, jód, brom, vápník, ale i zinek a selen, které zlepšují zároveň kvalitu vlasů a nehtů.

Minerální peeling

K nejčastějším způsobům užívání patří forma peelingu. Mořská sůl totiž výborně zbavuje tělo odumřelých buněk. Zároveň ji však vyživuje, takže působí hned dvěma směry. Ideální je spojit ji jen s jednou další složkou, aby se jejich vlastnosti jen podpořili a nepřekombinovali jste to.

Nejlepší je taková spolupráce s přírodními oleji. Toto zároveň působí i jako výborná masáž. V tom případě se však nepoužívá hrubozrnná sůl, která vás zbavuje odumřelých buněk, ale ta jemnější, která se mírně vmasíruje do pokožky. Při správném masírování vás mořská sůl dokáže zbavit bolestí, pomůže při dlouhodobých zánětech a skvěle se tak zároveň pokožka připraví na letní sezónu a častější pobyt na slunci.

Sponzorováno

Lehká detoxikace

Díky svému složení se může mořská sůl použít také při detoxikaci organismu. Postačí vám na to velmi jednoduchá kúra formou horké lázně. Sůl na vás bude působit hned dvěma směry. Z pokožky vám odstraní všechny toxiny a díky minerálům ji hloubkově očistí. Druhak pomocí je zase vdechování výparů, které budou působit podobně jako pobyt u moře. Postupně vám uvolní dýchací cesty a budou působit preventivně před různými onemocněními.

TIP: Mořská voda má také účinky na zdraví

Jednoduše použitelný sprej

Hitem ostatních měsíců je také sprej, který má v sobě výtažky z mořské soli. V podstatě jde o tekutinu, ve které je hlavní složkou rozpuštěna sůl a k tomu jsou někdy přidány i nějaké další komponenty. Sprej je velmi oblíbený zejména kvůli jednoduchému používání. Mořskou sůl si takto můžete kdykoliv aplikovat na tělo, vmasírovat rukama a nechat působit. Také se tímto způsobem používá i na vlasy, které vyživuje, podporuje jejich růst a jsou díky ní i lesklejší a jemnější na dotek.

Mořská sůl čistí póry

Dalším využitím této vzácné pomůcky, je její aplikace při problémech s akné. Mořská sůl totiž výborně čistí póry pokožky a nejenže je zbavuje nečistot, ale také bojuje proti jejich zánětu. Díky tomu se akné nejen potlačuje, ale i léčí. Při pravidelném používání se postupně zbavíte těchto problémů a výskyt vyrážek se zcela omezí.

Vyrobit si můžete pleťové masky s její součástí, peelingy nebo si jen jednoduše mýt obličej vodou, ve které jste rozpustili krystalky mořské soli. Používejte vždy raději přímo mořskou sůl.

TIP: 5 druhů soli pro zdraví i relaxaci

Pozor: Není sůl jako sůl

Sponzorováno

S vašimi problémy vám může samozřejmě pomoci jakýkoliv druh mořské soli. Ale přece se mezi nimi najdou i ty účinnější, které jsou získány ze speciálních lokalit. Ty mají totiž v sobě i další podpůrné látky, které pomáhají při širším spektru onemocnění a komplikací s pletí. Jednou z nejznámějších je sůl z Mrtvého moře, která je vynikající pro psoriatiků a ekzematiky.

Co si dále přečíst o moři a jeho vlivu na naše zdraví?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva