Sponzorováno

Manikúra a její možnosti – jaká vám bude nejvíce slušet? 4.75/5 (8)

Manikúra a její možnosti - jaká vám bude nejvíce slušet?Chcete mít dokonalé nehty? Je ideální svěřit se do rukou profesionálů a profesionálek. Manikúra je v současné době hitem. Možností, jakou využít je hned několik. Pokud vás zajímají jednotlivé cesty, podívejte se společně s námi na hlavní druhy manikúry, které skvěle padnou třeba i vám.

Francouzská manikúra

Jedna ze základních možností, které dnes existují. Jejím hlavním pozitivem je rozhodně to, že je celkově nenápadná a v souvislosti s délkou nehtů nijak výrazně neomezuje při běžných činnostech. Podíváme-li se na jejich vzhled, velmi často tato úprava věrohodně připomíná klasické nehty. Experimentovat lze s řadou různých barev, ale faktem zůstává, že nejoblíbenější je ta bílá. Francouzská manikúra není spojena s barevným lakováním celých nehtů, ale pouze s několikacentimetrovým proužkem na konci nehtu. Proto vypadá tak decentně a elegantně. Celková životnost je nejčastěji prodlužována pevným bezbarvým lakem.

Japonská manikúra

Tento postup je někdy označovaný jako varianta P-Shine. Už název jasně napovídá, že k nám přišla s Japonska a dnes je oblíbenou cestou mnoha evropských žen. Stejně jako předchozí verze, i tato vypadá velmi přirozeně, což se hodí ve chvíli, kdy chcete mít své nehty upravené a zároveň si potrpíte na celkovou praktičnost a klasický vzhled. Japonská manikúra je doporučována také těm ženám, které mají s nehty problémy. Konkrétně můžeme říci, že jim dodá:

Zajímavostí celého postupu je také to, že úprava nehtů tímto způsobem je založena nejenom na klasických mechanických postupech, ale hlavně na využívání výhradně přírodních látek, a to v podobě speciální pasty, které se vtírá do nehtů a samotného lůžka. Ta kromě toho, že vylepší vzhled nehtů, má pozitivní vliv také na jejich zdraví, které je spojené s pevností a celkovou odolností.

TIP: Víte, Jak si správně stříhat nehty?

Sponzorováno

Klasická manikúra

Jeden z nejznámějších postupů, které mnoho z vás zvládne pohodlně i doma. Nejedná se v podstatě o nic jiného, než o úpravu nehtů jednoduchým způsobem tak, aby byly správně ostříhány, zbroušeny a aby byla odstraněna přebytečná kůže v oblasti nehtového lůžka. Tato základní úprava je nadále spojena s tím, že dojde k nalakování nehtů v podstatě jakýmkoliv lakem. Ten může mít libovolnou barvu, s ohledem na styl každé z vás. Možné je následně použít ještě bezbarvou vrstvu laku, díky které je dodán celé úpravě výraznější lesk. Pokud hledáte jednoduchost a přirozenost úpravy, jedná se o správnou cestu.

Umělé nehty

Pokud vaše nehty nevypadají úplně dokonale, je možné využít takzvané umělé nehty. Jedná se o hotový nehet, který se nalepí na váš přírodní. Ten dokonale zakryje, což znamená, že jakékoliv jeho nedokonalosti nebudou vidět. Volit lze v tomto ohledu různá provedení, především s ohledem na výsledný tvar nehtů, nebo jejich konkrétní velikost. Nevýhodou tohoto postupu je nutnost takzvaného doplňování nehtů. Čím déle jsou umělé nehty bez úpravy, tím více je vidět, jak odrůstají a celý vzhled vypadá nepřirozeně. Jinak si zachovávají skvělý vzhled, stejně jako jsou spojeny se snadnou aplikací, která zahrnuje:

 • Běžnou úpravu vlastních nehtů
 • Nalepení umělého nehtu
 • Finální úpravu a lakování

TIP: Základní manikúru zvládnete i doma

Gelové nehty

Sponzorováno

V podstatě stejné řešení, jako v předchozím případě. Jenom s tím rozdílem, že gelové nehty mohou vypadat proti klasickým umělým o něco lépe přirozeněji a uchovávají si hlavně větší pružnost. Jsou tedy často oblíbenější volbou, pokud už trváte na tom, že nechcete mít viditelné nehty své. Drobným negativem může být to, že při dlouhodobé aplikaci mohou vlastní nehty výrazně ztrácet na své kvalitě a pevnosti. Naopak pozitivní je tato manikúra v tom, že kromě návštěvy manikérky existují i různé domácí sady, díky kterým lze gelové nehty zvládnout svépomocí. Samozřejmě pro dokonalý vzhled je třeba dostatek cviku a zručnosti.

Co si také o nehtech přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva