Sponzorováno

Hydratace pleti – zkoušeli jste ji hroznovým vínem? 4.8/5 (15)

Hydratace pleti - zkoušeli jste ji hroznovým vínem?Připravte si pleťovou masku z hroznů, nohy ponořte do listů a dejte si sklenici šťávy. Budete se lépe soustředit. Máme pro vás pár dobrých hroznových tipů pro zdravou pleť. Čtěte dále pokud se chcete cítit lépe, svěžeji a odpočinutí.

Udělejte si masku z hroznové šťávy

Využijte sezónu a jednou do týdne si oživte pleť maskou. Vhodná je zejména tehdy, když pokožce chybí svěžest a vlhkost. Smíchejte pět lžic šťávy z červených hroznů se dvěma lžícemi „jednoduchého“ hustšího pleťového krému a s lžičkou medu. Dobře promíchejte a aplikujte na pleť. Nechte působit půlhodinu a smyjte. Maska výborně zjemní póry. Hroznová šťáva vám pomůže i v boji proti vyrážkám. Stačí, když tekutinu vícekrát do dne vklepete prstem do postiženého místa.

50x lepší než vitamín E

Kosmetický průmysl oceňuje na hroznech zejména takzvané oligomerní proantokyanidiny, které najdete pod zkratkou OPC. Jde o skupinu látek, která má přirozeně silný antioxidačních účinek. Některé zdroje uvádějí, že je až padesátkrát vyšší než v případě vitaminu E.

Výtažky OPC se proto využívají zejména v přípravcích proti stárnutí. Zachovají pružnost kapilár a chrání pokožku před vlivem životního prostředí. Šedesát procent této látky se nachází v jadérkách, dvacet ve slupce hroznů. Zajímavostí je, že na získání kilogramu OPC se spotřebují asi tři tuny hroznů.

Sponzorováno

Na nohy i do žaludku

Pokud máte unavené, oteklé nohy, připravte si koupel z listů vinné révy. Ty díky velkému množství flavonoidů výborně posilují cévy. Padesát gramů listů zalijte ve vaničce horkou vodou a nechte louhovat asi dvacet minut.

Nohy ponořte do vlažné vody a během relaxačního koupele si pochutnávejte na bobulích hroznů. Posílíte si imunitu a nervový systém. Navíc zlepšíte funkci všech smyslových orgánů. Máte před sebou ještě kopu roboty? Vypijte sklenici hroznové šťávy. Nápojem rychle zaženete únavu a nastartujete koncentraci.

Olej pro citlivky

Hroznový olej je bohatý na esenciální a nenasycené mastné kyseliny. Jde zejména o kyselinu linolovou, která se přirozeně nachází i v horní vrstvě kůže. Hroznový olej jí obsahuje kolem sedmdesát procent.

Výrobky s jeho obsahem ocení zejména citlivá a suchá pleť. Za studena lisovaný olej je bohatý i na vitamin E. Čistý olej využívejte i na masáže. Výborně změkčuje suché paty. Hroznový olej se lisuje z peciček (semen) hroznů, které se separovaly z matolin mechanickou cestou na sítu. Před lisováním se pecičky šrotují. Lisovat lze na různých druzích lisů, např. šroubovém (šnekovém), pístovém atd..

TIP: Jak na hydrataci pleti?

Hroznový olej má vynikající antioxidační účinky a působí preventivně proti řadě chorob. V hroznovém oleji je vysoký obsah sloučenin zvaných oligomerní proanthocyanidiny (OPC). OPC jsou chemicky známy jako flavonoidy či polyfenoly. Antioxidační účinky těchto látek snižují riziko aterosklerózy a rakoviny, zvýšují pevnost žil či podporují zdraví očí.

Sponzorováno

TIP: Podívejte se na TOP 10 receptů na pleťové vody

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva