Sponzorováno

Přírodní pleťová voda – jak si ji udělat doma? TOP 10 receptů. 4.92/5 (13)

Pleťovou vodu si můžete vyrobit třeba i z listů růže...

Pleťovou vodu si můžete vyrobit třeba i z listů růže…

Pleťová voda patří do základního arzenálu každé ženy. Nemusíte však za ni vyhodit stovky korun. Připravte si ji doma. Kromě laciné přípravy získáte ještě další bonusy. Bude zaručeně čerstvá, připravená pro vaše potřeby a hlavně přírodní! Takže neváhejte a zkuste si udělat svoji vlastní pleťovou vodu doma.

Říká se, že pro krásu třeba trpět, to však není tak úplně pravda. Pro krásu je však třeba najít si dostatek času. Pokud tedy máte chvíli volno, připravte si vlastní pleťovou vodu, a to přesně podle vašich aktuálních potřeb. Podívejte se na našich několik receptů na domácí pleťovou vodu.

1. Pleťová voda s medem na suchou pleť

Není nad přírodu, takže sáhněte po ověřených přírodních „lécích“ na krásu. Lžičku medu a dvě lžičky lipového květu zalijte sklenicí studené vody a pomalu je ve skleněné nádobě nechte povařit, pak se musí směs 15 minut louhovat. Následně vodu přeceďte a může se používat. Skladujte ji na chladném místě. Tato pleťová voda je dobrá pro suchou pleť, protože ji zvlhčí a omladí, zároveň čistí a vyživuje.

2. Heřmánková voda s alkoholem

Budete potřebovat lžičku heřmánku, lžičku šalvěje lékařské a 100 g lihu. Bylinky nechte deset minut louhovat v lihu, pak sceďte a zřeďte destilovanou vodou, správný poměr si stanovte podle své pleti. Taková pleťová voda má protizánětlivé účinky a pokožku oživí. Pozor, pokud jste na heřmánek alergičtí.

3. Okurková pleťová voda – pravá klasika

Okurku si nemusíte dávat na pleť jen nastrouhanou nebo na kolečka. Vyrobte si z ní pleťovou vodu, která pleť zklidní, stáhne póry a vyčistí ji. Okurku nastrouhejte a nechte odstát. Po několika minutách pustí šťávu, kterou je třeba přecedit a zředit převařenou vodou.

4. Pleťová voda z jablečného octa

Na mastnou pleť zaútočte s jablečnou pleťovou vodou. Sežeňte si jablečný ocet, bude stačit 1 lžíce, kterou rozředíte ve sklenici převařené vody. Ocet pomůže na vyrážky a stáhne rozšířené póry.

5. Růže z lásky – pleťová růžová voda

Co s růžovými okvětními lístky? Využijte je na své zkrášlení! Několik okvětních lístků položte do destilované vody a velmi pomalu ohřívejte. Vodu ale nenechte vřít, dřív než se tak stane, odstavte odvar z ohně a nechte vychladnout, pak sceďte. A růžová pleťová voda je na světě.

6. Jakákoliv bylinková pleťová voda

Pleťovou vodu podle svých potřeb si můžete vytvořit i z mnoha jiných bylinek. Postup je v podstatě vždy stejný, lžíci bylinek zalijte sklenicí vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Tekutinu sceďte a po vychladnutí aplikujte na pleť vatovým tamponem.

Sponzorováno

Tip od Rehabilitace.info: Vyzkoušet můžete levanduli na uklidnění a dezinfekci, meduňku na uklidnění suché a citlivé pleti, rozmarýn k dezinfekci a stažení pórů, či tymián, který hojí akné.

7. Pleťová voda s jedlou sodou a citronem

Náhradou za pleťové vody z obchodu může být domácí čistící pleťová voda s následujícím složením (množství jsou uvedeny pro přibližně 300-mililitrové balení):

  • 300 mililitrů minerální vody bez příchutě dle vlastního výběru
  • asi 1/2 kávové lžičky jedlé sody
  • pár kapek šťávy z citronu
  • asi 1/2 kávové lžičky olivového oleje
  • 2 až 3 tobolky vitaminů A a E vymačkané do vody – balení v tobolkách s olejovou konzistencí se dá koupit v lékárně

Před použitím je třeba lahvičku jen protřepat.

8. Pleťová citrusová voda

Potřebujete: 2 šálky destilované vody, 3 lžíce alkoholu (např. vodka), 5 kapek éterického oleje citron, 10 kapek éterického oleje pomeranč, lžíci na jemno nakrájené citronové kůry a lžíci pomerančové kůry.

Výroba: citrusovou kůru naložte do alkoholu na týden. Pak kapalinu přefiltruje a přidejte do ní éterické oleje a vodu. Pořádně promíchejte a nechte opět odstát dva týdny, nejlépe na tmavém místě a v chladu. Pak můžete používat.

9. Pleťová voda na osvěžení obličeje

Potřebujete: kůru ze dvou čerstvých umytých pomerančů a ze tří citrónů, destilovanou vodu, 2 kapsle oleje s vitaminem E.

Výroba: kůru dejte do misky a zalijte destilovanou vodou tak, aby byla citrusová kůra zakryta. Chvíli povařte. Odstavte z ohně a během noci nechte stát. Ráno získanou vodu slijte do lahvičky a přidejte olej s vitamínem E, který bude působit jako konzervant. Tuto vodu můžete stříkat na obličej každou hodinu.

Všechny výše uvedené pleťové vody jsou určeny pro aplikaci na kůži obličeje a celého těla. Stačí nalít do lahvičky s rozprašovačem a v případě potřeby nastříkat například na krk, dekolt, či na ruce.

10. Jablečná pleťová voda

Stoprocentní jablečnou šťávu (bez přidaných cukrů, konzervantů atd. – to si opravdu musíme při nákupu pohlídat, jde konec konců o naši pleť) smícháme v poměru 1:1 s destilovanou vodou. Promícháme a … to je vlastně vše. Nanášíme na pleť vatičkou a necháme působit, samozřejmě neomýváme.

Pamatujte: Základem je čistá pleť

Pleťové vody byste měli aplikovat na důkladně vyčištěnou pleť. Jen takto ji můžete dostatečně osvěžit a rozzářit. A pleť může přijmout všechny výživné látky, uklidní se a získá zpět narušenou rovnováhu.

Mnozí z nás se mylně domnívají, že pleťové vody jsou určeny k čištění pleti. Pleť však třeba očistit čistícím krémem či mlékem a až poté použít pleťovou vodu na osvěžení, případně na odstranění zbytků čisticího krému nebo mléka.

VIDEO: Domácí pleťová voda z hřebíčku za minimální náklady

VIDEO: Pleťová voda ze zeleného čaje

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva