Sponzorováno

Pozor na tyto potraviny! Zabíjejí libido a chuť na sex 4.88/5 (16)

Pozor na tyto potraviny! Zabíjejí libido a chuť na sexStejně jako existují afrodiziakální pochoutky, existuje i překvapivé množství potravin, které zabíjejí chuť na sex. Pokud jste si všimli, že je v poslední době váš sexuální apetit na jiné úrovni, podívejte se na svůj jídelníček. Některé potraviny, které zabíjejí libido jsou zřejmé, ale jiné jsou docela šokující. Portál allwomenstalk.com uvedl sedm potravin, které lze jíst poměrně často, a ani si neuvědomujete, že mění váš sexuální apetit. Co je ničitelem sexuální chuti?

Příliš mnoho cukru

Moc cukru je pro naše zdraví naprosto nevhodné a o zhoubných účincích cukru jste již určitě slyšeli. Kromě nich potraviny obsahující cukr zabíjejí i libido. Sladké potraviny, zejména je cukr rafinovaný, jsou plné složitých tuků, které zničí váš imunitní systém, stejně jako vaše libido. Ucpávají tepny, což snižuje přívod kyslíku do orgánů, včetně těch pohlavních. Cukr může dokonce ovlivnit vaši plodnost, protože snižuje schopnost produkovat bílé krvinky nutné pro tvorbu spermií a vajíček.

Ústřice

Ústřice? Ano, ačkoli jsou považovány afrodiziakum, protože mají vysoký obsah zinku, který podporuje libido. Tato sexuální superpotravina je vlastně jedovatá. I když můžete získat ústřice i ze zdravých vod, dokáží absorbovat všechny parazity a toxické látky z oceánu. Tak jdou přímo do vašeho těla. A zmíněné toxiny oslabují účinky zinku, takže na ústřice pozor! Vše je o množství, trochu ústřic ano, ale nepřejídejte se jimi. Nebo vaše libido půjde do kopru.

Sponzorováno

Lékořice

Lékořice je považováno za léčivou rostlinu. Ale ne v otázce sexuálního apetitu. Obsahuje totiž fytoestrogeny, které mají vliv na endokrinní systém. Zjednodušeně řečeno, pokud budete jíst příliš mnoho lékořice, může se snížit množství testosteronu, které tělo produkuje, a testosteron je životně důležitý pro sexuální zdraví mužů i žen.

Kukuřičné lupínky

Tato potravina vás asi překvapí, ale vlastně to dává smysl. John Harvey Kellogg sehrál obrovskou roli ve vynalezen kukuřičných lupínků. Zároveň byl velkým zastáncem sexuální abstinence a snažil se omezit toto nebezpečné nutkání. Tak trávil hodně času zkoumáním vlivu stravy na sexuální nutkání zvířat. Hádejte, co vyšlo jako vítěz. Možná budete chtít změnit svoji snídaňovou rutinu.

Mléčné výrobky

Mléko automaticky nezabíjí vaše libido, ale všeho moc škodí. Pokud budete jíst hodně zakysané smetany, smetanových sýrů, zmrzliny a podobně, kyselina mléčná negativně ovlivní vaše libido. Zkuste najít vápník i v jiných potravinách a co nejvíce omezte příjem mléčných výrobků. Váš apetit i partner se vám poděkují.

Potraviny s vysokým obsahem tuku

Je samozřejmé, že potraviny s vysokým obsahem tuku zabíjejí libido. Cholesterol totiž ucpává tepny a stejně jako cukr omezuje přívod kyslíku do pohlavních orgánů. Rychlé občerstvení, chipsy a popcorn způsobují únavu, malátnost a nechuť k sexu. Raději se zaměřte na zdravější potraviny.

Sója

Sója je překvapivý přírůstek do tohoto seznamu. Harvardská studie však uvedla, že příliš mnoho sóji a sójových výrobků snižuje počet spermií. To může stát i za erektilní dysfunkcí. Dokonce koluje informace, že někteří mniši jedí hodně sóji právě aby se zbavili libida. Šokovaly vás tyto potraviny? A změníte svůj jídelníček?

Sponzorováno

A jak na lepší libido jdete vy? Napište nám do komentářů.

A také si přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva